SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na masę

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 766

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 216
Witam, mam 16 lat(17 w grudniu). Jestem bardzo chudy na rękach, bo w udach nieco mam. Mierzę 186/187cm a ważę nieco ponad 70kg. Powinienem robić dietę na masę od dawna, ale od teraz mam zamiar na poważnie się za to zabrać i zacząć ćwiczyć.

Taką przykładową dietę wymyśliłem z tym, że w niektórych posiłkach musicie mi pomóc:

6.40

Platki owsiane 100g + 200ml mleka
2 jaja kurze całe

10.30
Kanapka/bułka jakaś, gdyż mam o tej porze zajęcia. Jaka, z czym polecacie?


13:30
Nie mam pomysłu, polecicie coś? Nie może to być jednak marekala czy coś, gdyż nie jestem w domu.


16:00
Jako że obiady jem w pizzeri, bo mam za darmo to co polecacie. Wiadomo, ze nie Pizze, ale mają różne makarony, ryże, ryby, warzywa itd.


17:30-18:30
Trening


18:30
60g Carbo mogę zastąpić Bananem?



19:10
Chleb pelnoziarnisty 100g
Tunczyk w wodzie 120g Co ewnetualnie za tuńczyka, aby nie jeść codziennie tego samego?




22:00
Twarog chudy 100g
Oliwa z oliwek 10ml
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 338 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4356
policz ile wychodzi Ci z tego kalori i jaki masz podział na białka węgle i tłuszcze i wklej tu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ZaczynamTo
Witam, mam 16 lat(17 w grudniu). Jestem bardzo chudy na rękach, bo w udach nieco mam. Mierzę 186/187cm a ważę nieco ponad 70kg. Powinienem robić dietę na masę od dawna, ale od teraz mam zamiar na poważnie się za to zabrać i zacząć ćwiczyć.

Taką przykładową dietę wymyśliłem z tym, że w niektórych posiłkach musicie mi pomóc:

6.40

Platki owsiane 100g + 200ml mleka
2 jaja kurze całe

10.30
Kanapka/bułka jakaś, gdyż mam o tej porze zajęcia. Jaka, z czym polecacie? jak jestes w szkole, to nie ma problemu. Bierzesz bułke lub dwie, wywalasz trochę tej buły ze środka, i wrzucasz mega kotleta z piersi lub innego mięsa, żeby zapewnić odpowiednią podaż białka, dorzucasz jakiś sos własnej roboty, sałate, pomidora i z głowy. takie 2 wielkie buły w szkole dadzą radę


13:30
Nie mam pomysłu, polecicie coś? Nie może to być jednak marekala czy coś, gdyż nie jestem w domu. na siłę mógłbys wszmać tu właśnie taką drugą bułkę o której piszę wyżej, dodając z 50-60 g orzechów dla zdrowia i kaloryczności


16:00
Jako że obiady jem w pizzeri, bo mam za darmo to co polecacie. Wiadomo, ze nie Pizze, ale mają różne makarony, ryże, ryby, warzywa itd. masz mieć białko, ww i tłuszcz. więc kawał mięcha z ryżem lub makaronem i jakimiś warzywami to dobry wybór, a ryba jeszcze lepszy


17:30-18:30
Trening


18:30
60g Carbo mogę zastąpić Bananem? oczywiście że mozesz, najlepiej w ogóle jakbyś zmieszał go z bananem, z uwagi na to, że robisz masę



19:10
Chleb pelnoziarnisty 100g
Tunczyk w wodzie 120g Co ewnetualnie za tuńczyka, aby nie jeść codziennie tego samego?ten posiłek jest posiłkiem potreningowym. ma być pełnowartościowy, możesz zjeść sobie białko, węgle i tłuszcze w postaci kanapek, ale to nie kanapki w stylu kromeczka pieczywka, masełko i plasterek szyneczki. Wrzucasz kawał mięcha na ten chleb, możesz zapiec te kanapki, nie zapominaj o warzywach ponieważ to bardzo istotny składnik diety. nA TALERZu powinno być kolorowo, różnorodnie, tym bardziej zważywszy na to, że robisz masę, to naprawde masz opcje wyboru




22:00
Twarog chudy 100g
Oliwa z oliwek 10ml




to co napisałam powyżej to tylko element tego, co powinieneś zmienić. Po 1 , jak kolega wyżej napisał, pokaż nam w postaci graficznej dietę, uwzględniając powyższe zmiany, napisze jakie jest Twoje zapotrzebowanie kaloryczne oraz jak dzielisz to na B?T?W. Nie można zrobić masy ot tak o, na oko, jeśli jest się niedoświadczoną osobą, która jeszcze nie zna dobrze swojego organizmu i całego tego systemu skomplikowanego. POwinienes poczytać trochę o dietach na mase w artykułach napisanych już na sfd. Poza tym powineneś z rana dorzucać suszonych owoców, orzechów również itp. Uwzględnić takie rzeczy jak np awokado lub owoce.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam.
Jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 216
Ok, wyszło mi, że potrzebuję 2880.86 kcal, aby utrzymać wagę, w takim razie mam jeść tak z 3000/3100?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ZGADZA SIĘ. analogicznie, do tego dobierz jadłospis
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

7 dni treningu 5 dni przerwy?

Następny temat

Dieta do ocenki

WHEY premium