SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta do poprawy

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2422

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 306
1 posiłek 8:30
Jaja kurze całe 3-4
Płatki owsiane 80g
Orzechy włoskie 10g

2 posiłek 11:40-12:40
Chleb żytni razowy 80g
na to pierś 60-80 g
Orzechy włoskie 20g
i jakieś warzywa

3 posiłek 14:40-15:10
Chleb żytni razowy 80g
Ser, Gouda tłusty 60g
+ warzywa

4 posiłek 17:40 przed treningowy
Ryż biały 100g
Mięso z piersi kurczaka bez skóry 100g/
Oliwa z oliwek 15g
Marchew 100g

5 posiłek 21:30
Ser twarogowy półtłusty 125g/
Makaron czterojajeczny 100g
Słonecznik, nasiona 35g

To moja dieta. Skierowano mnie tutaj z innego działu i powiedziano że pomożecie ją 'naprawić' :) Więc liczę na jakieś pomysły bo sam średnio się w tym orientuję i nie wiem co tutaj może być źle:) cel to nabranie suchej masy mięśniowej, możliwie z jak najmniejszą ilością przybrania zbędnej tkanki tłuszczowej;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 306
Wszystko ok czy co? Sorry za tą niecierpliwość ale z dnia na dzień przekładam tą dietę bo nie mam jej dopracowanej a nie mam pojęcia co jest nie tak i chcę ją w końcu zacząć. Pomoże ktoś w końcu czy dalej nikt się nie wypowie?
Trochę o mnie: waga 74kg, wzrost 176cm, wiek 19, raczej nie mam problemu z nabieraniem masy, ćwiczę na siłowni koło 2 lat z małymi przerwami, 1 raz w tyg chodzę na godzinę na basen, 3 razy w tyg. siłownia, 2 razy w tyg. treningi sztuk walki, góra co 2 dni w domu około godziny staram się rozciągać i ćwiczyć, brzuszki, skakanka ogólnie aeroby. Cel Diety i treningu to osiągniecie czystej masy mięśniowej i żeby moje mięśnie nabrały wyraźniejszych kształtów. Do diety mam zamiar stosować suple: Cell pump, Trec Thermo Fat Burner, Universal Amino 2700, Dymatize BCAA Complex 2200, Omega 3-6-9, Animal Pak, lecz jeszcze nie wiem w jakich ilościach i czy wszystkie razem, dlatego też liczę na waszą pomoc bo jestem już totalnie zakręcony w tym wszystkim i już nie wiem co brać, co nie, ile ani kiedy...

Zmieniony przez - egzotik w dniu 2010-01-16 11:38:00

Zmieniony przez - egzotik w dniu 2010-01-16 14:37:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
1 posiłek 8:30
Jaja kurze całe 3-4
Płatki owsiane 80g
Orzechy włoskie 10g

2 posiłek 11:40-12:40
Chleb żytni razowy 80g
na to pierś 60-80 g
Orzechy włoskie 20g
i jakieś warzywa

3 posiłek 14:40-15:10
Chleb żytni razowy 80g
daj rybę jakąś chleb posnmaruj masłem
+ warzywa

4 posiłek 17:40 przed treningowy
Ryż brazowy
Mięso z piersi kurczaka bez skóry 100g/
Oliwa z oliwek 15g
Marchew 100g

5 posiłek 21:30
po treningu obowiązkowo mięso lub ryba plus ziemnaki

6 twaróg warzywa oliwa

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 306
Jeśli to pomoże to obliczyłem swoje zapotrzebowanie kaloryczne, wynosi 2518. Starałem się liczyć dokładnie ale co do niektórych wskaźników nie mam pewności także myślę że można określić jakąś granicę błędu ale to zostawiam znawcą bo ja nie potrafię:) Poczytałem też o typach budowy ciała i z tego co wyczytałem na forum, wikipedii itd to z wiki wynika że jestem mezomorfikiem (Mezomorfik – osoba o cechach sylwetki i metabolizmu pośrednich między ektomorfikiem a endomorfikiem, o proporcjonalnej budowie, średnim tempie przemiany materii i tendencji do łatwego zwiększania masy mięśniowej) lecz z forum to tak średnio bo może jestem trochę szerszy i w miarę umięśniony ale to chyba efekt siłowni aniżeli wrodzonego ukształtowania:) Choć chyba zawsze ówiono że mam 'dobrą budowę'. Ale z tego co czytałem na forum bardziej skłaniałbym się ku endo-mezomorfikiem choć do puszystych nie należę:)
Parę pytań:)
1. Poczytałem trochę o tych ziemniakach i zdania są podzielone. Mam jakiś stereotyp w bani że ziemniaki tuczą i boje się żeby od nich nie przytyć w niechcianych miejscach i niechciany sposób. Mogę mieć pewność że brzuch ani poziom tłuszczu nie wzrosną?
2. Mniej więcej chciałbym znać ilości jakie mam jeść tych rzeczy żeby ani nie przesadzić ani nie jeść za mało. Chodzi mi o ilość gramów mniej więcej: posiłek 3, ile tej ryby? posiłek 4, ile ryżu? posiłek 5, ile mięsa/ryby i ziemniaków jeśli trzeba? posiłek 6, ile twarogu i oliwy?
3. Czy warzywa i owoce mogę jeść do każdego posiłku i między posiłkami nie patrząc specjalnie na ilość?
4. Czy te 6 posiłków to nie za dużo? Żeby mi się na noc nie odkładało w brzuchu bo tego nie spale przecież czy się mylę?
5. Czy w związku z tym co podałem, czyli typ budowy i zapotrzebowanie nic się nie zmienia?
6. Jakie napoje powinienem pic a jakich na pewno unikać. Czy to prawa że nie powinno się pić zwykłej herbaty?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
1 ziemniaki są świetne po treningu bez żadnych dodatków masła czy śmietany
mozesz byc spokojny

2 musisz dopasować do kaloryczności w vitalmaxie najlepiej

3 warzywa tak ale z owocami ostrożnie

4 nie za dużo liczy sie bilans

5 nic sie nie zmienia i tak kazdy org jest inny

6 napojne niegazowane źródlane mineralne herbaty zielone itp
nie słodz i możesz pic

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 306
jeszcze chyba ostatnie pytanie:)
Czy ta ryba to obojętnie jaka czy jakiś dorsz, pstrąg, nie wiem mintaj, czy jaka najlepiej bo wiadomo trochę tego jest:D?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 464 Napisanych postów 9051 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 91259
Większosc ma podobną ilość białka, można ryby podzielić na te tłuste i mniej tłuste(oczywiscie mozna tez na slodko wodne, słono itd...ale nie w tym rzecz)

Dopasuj konkretną rybe tak by pasowała BTW do danego posiłku.
Jak liczysz na omega3 kwasy z ryb to polecam dorsza bo ma ich dużo lecz musi być świeży a nie mrożony.

Taka uniwersalna rybka do każdego posiłku i najtańsza to MINTAJ. Dużo białka, praktycznie 0 tłuszczu i 0 węgli dzięki czemu do potrzeby można dobić węgle np ryżem a tłuszcz oliwą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
unikaj ryb w puszkach, pang i tilapi

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 306
Nie mam nie raczej wielu pieniędzy do przeznaczenia więc chyba tego mintaja wybiorę:) Dobrze że napisałeś żeby unikać tych ryb w puszkach bo pierwsza moja myśl to był tuńczyk:D jeszcze dziś dobiorę ile mam czego jeść to napiszę moje ilości i bym wtedy poproszę o napisanie czy ok czy nie, do usłyszenia:D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
mintaj ok tylko z pewnych źródeł by było mało glazury pozdr

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 306
To najlepiej jakie ryby? Wolałbym mieć parę do wyboru aby się nie przejeść i żeby mieć alternatyw parę w razie cen czy chociażby gdyby np nie było w sklepie. Jakie są dobre i tanie ryby? A co do mięsa po treningu - jakie ma być? Też proszę o konkrety :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ćwiczenia i odżywki (sprzęt)

Następny temat

[u]Trening poranny i dobre odżywianie[/u]

WHEY premium