SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta dla gimnastyka

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5146

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 26 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3149
Witam wszystkichjestem tu nowy i chciałem zadać kilka możliwe kretyńskich pytań (możliwe że są odpowiedzi ale jak szukałem nie znalazłem) a więc :
Obliczyłem sobie zapotrzebowanie kaloryczne i wyszło mi 4107 kcal( trening 6 razy w tygodniu po około 2,5h ("akrobatyczny, gimnastyczny")i teraz co mam zrobić żeby ułożyć dietę wysokobiałkową?( minimum 100g białka dziennie )jak to ułożyć? ściągnąłem dziennik vital maxa ale nie wiem co na razie do czego więc byłoby miło jakby to ktoś w prosty sposób wyłożył albo jakoś pokierował.

Czy w ogóle to prawda że gimnastycy używają diety wysokobiałkowej?
I jaka najlepsza by była dieta pod ten właśnie trening i typ organizmu?


Zmieniony przez - bydlexd w dniu 2008-10-27 22:38:47

Go hard or go home..

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 26 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3149
O te kcal chodzi ponieważ pytałem takiego gimnastyka i on odpowiedział mi że 4000 kcal dobrze mi wyszło.. przy treningu gimnastycznym to taki bilans w którym utrzymam wagę a gdzieś od około 5000 kcal już powinienem zacząć tyć.. i reszta już zależy ode mnie.. a ja chce na razie spalić trochę fat'u najwyżej potem jak nie będę wyrabiał to coś zrobić z wagą i to też nie za wiele bo chce zostać przy około 75 kg.

Go hard or go home..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2614 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17596
ale jaki cel tej diety miałby być?siła?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 26 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3149
Ciężko powiedzieć ponieważ z tego co wiem jak siła to i masa a tyć nie mogę, najlepiej jakbym jakbym wzmocnił te mięśnie a tłuszcz kompletnie spalił dlatego mi się wydaje że dieta wysokobiałkowa będzie najlepszym rozwiązaniem.. :)

Go hard or go home..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2614 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17596
bilans na 0 (lub troszke ujemny jesli chcesz spalic tluszcz) i trening silowy.

ide spac.dobranoc

Zmieniony przez - Majbah w dniu 2008-10-27 23:30:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 26 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3149
Z tym treningiem siłowym będzie problem bo poza zabawą z własnym ciałem nic nie robiętzn. trening wygląda tak:

Rozgrzewka
ćwiczenia ogólne
cieczenia wzmacniające "siłowe" pompki etc "zabawa z własnym ciężarem" :d
Rozciąganie.
Więc? :D

Zmieniony przez - BydlexD w dniu 2008-10-28 19:05:09

Zmieniony przez - BydlexD w dniu 2008-10-28 19:05:28

Go hard or go home..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2614 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17596
jesli zalezy ci na sile to moze skocz na silownie?takie pompki/podciaganie cos tam zawsze daje ale nie ma to jak prawdziwy trening silowy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 26 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3149
Ale w tym sęk że gimnastycy nie chodzą na siłownie tzn. nie mają treningów siłowych na ciężarach :p bo jeżeli chodzi o siłownie to już próbowałem.. oczywiście były efekty i to szybkie ale nie takie jak oczekiwałem..( ponieważ organizm się przyzwyczaił do ciężaru sztagi a nie własnej masy "organizmu" i chociaż byłem silniejszy to wszystko robiłem gorzej, byłem "silny ale słaby") także czekam na dalsze propozycje :D

Ludzie znajdzie się ktoś oświecony?

Zmieniony przez - BydlexD w dniu 2008-10-28 21:41:24

Go hard or go home..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2614 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17596
https://www.sfd.pl/Indywidualne_Sporty_Ogólnorozwojowe-f101.html

/\ wydaje mi się że to będzie odpowiedni dział


pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 26 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3149
mógłbyś mnie przekierować jak ułożyć tą dietę z tym białkiem 100 g dziennie z małym bilansem ujemnym?

Go hard or go home..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 6262 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25443
czesc

trenowałem kiedys gimnastyke akrobatyczną, i zgadzam sie z tym ze równomierne chodzenie na siłke dodaje siły, ale przy akrobacjach jest jak by jej brak! na sali podczas cwiczeń pod własnym cieżarem nawet ręce mi sie uginały.
a wiec powiem o co mi chodzi, nie możesz unikac siłki ale włączyc ją do całego programu, mianowicie zmniejszyc ilosc treningów gimnastycznych do 4 i dodac 2 dni siłki w tygodniu
( trening z wiekszą iloscią powtórzeń +12)

co do diety:

-ile ważysz?
-ile masz lat?

100g białka to wcale nie jest dieta wysokobiałkowa! chyba że ważysz 30kg!
chyba cos zle policzyłes, ze 4 tys kcal masz dostarczyc!? mając na uwadze ze jestes gimnastykiem nie możesz byc cieżki.

w twoim wypadku bardziej weglowodany są potrzebne niż białko!!!

ja bym na początek zrobił tak:

białko 1,6-1,8g/kg
tłuszcze 1-1,3g/kg
wegle 5-6g/kg


zdr

życie jest za krótkie żeby byc małym



http://www.sfd.pl/Rola_tłuszczy_-_art_by_szoho-t185012.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 26 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3149
No rozumiem i myślę że się zastosuje:)
Mam 18 lat ale trenowałem już wcześniej tyle że bez diety teraz doszedłem do wniosku że bez diety jak bez ręki. Jeżeli chodzi o wagę to mam 73 kg 179-180 cm wzrostu i jestem mezomorfikiem. A co do tych kalorii to liczyłem trening areobowy bo raczej siłą bym tego nie nazwał ponieważ w większości się skupiam na ćwiczeniach wolnych, i przy treningu 2,5h, 6x w tygodniu może tyle wyjść ( chyba ) ale z tego co mi się obiło o ucho to przy większej ilości węgli się tyje a przy białkach chudnie.. jeżeli się mylę to zwracam honor i proszę o jakieś przekierowanie jak mam to obliczyć i co potem z tymi kaloriami, jak je rozłożyć i na czym się wzorować tak " na chłopski rozum "

więc?? znajdzie się ktoś? :>



Zmieniony przez - BydlexD w dniu 2008-10-30 13:47:53

Go hard or go home..

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaki typ budowy reprezentuje???

Następny temat

Pomocy czy mogę tak...... wyglądać?

WHEY premium