SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT Vielebnej - Jak redukować to na poważnie.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7036

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 128 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1207
Witajcie.

Do tej pory obijałam się po różnych forach, to tu to tam, aż trafiłam do was.

Moja przygoda z siłownią na poważnie zaczęła się w maju tego roku, czyli stosunkowo niedawno. W przeciągu tych niecałych trzech miesięcy dużo się działo w moim życiu. Matura, potem wyniki, no i wyniki na studia. Dużo stresu ale jakoś poszło. Przez ten czas również udało mi się zgubić trochę zbędnych kg, jak również poprawić kondycję.

Waga jaką miałam na początku to 69 kg przy wzroście 164.
Teraz waga wskazuje 58 - 59.
Ostatnie 3 tygodnie były dość kryzysowe, ale jakoś opanowałam sytuację. Być może bulimiczne napady głodu były wynikiem zbyt mało kalorycznej diety.

Założenie tego dziennika ma dość symboliczne znaczenie dla mnie. Chcę zacząć drugi etap redukcji, zapomnieć o tym co już osiągnęłam i pracować dalej nad sobą.
Chciałabym ładnie wymodelować swoje ciało, pozbyć się niechcianej tkanki tłuszczowej i zbudować mięśniową.
Wydaje mi się że moja dieta ogólnie nie wygląda żle, staram się jeść zdrowo pamiętać o wszytkich zastrzeżeniach. nie stety jestem tylko czlowiekiem mam słabość do mleka
- Pozwalam sobie na nie czasem po bieganiu.

Oto moja przykładowa dieta w DNT :
6.30 pobudka.

7.30 śniadanie
Dżem wiśniowy niskosłodzony 30 g + Jaja kurze 150 g + Płatki owsiane 20 g + Oliwa z oliwek OLIO EXTRA VERGINE DI OLIVA 10 g

11.30 II śniadanie
Pieczywo chrupkie lekkie - Pano Żytnie 28 g + Polędwica sopocka 55g .

14.30 obiad.
Jaja kurze 55 g + Ryż biały 50 g + Słonecznik, nasiona 5g

17.30 podwieczorek.
Pieczywo chrupkie lekkie - Pano Żytnie 14 g + Polędwica sopocka 55 g + Natural Rice Cakes Wafle ryżowe z dodatkiem kukurydzy 10 g + 100 ml napoju sojowego naturalnego.

20.30 kolacja
200 ml Ale! Mleko 2% + Kakao ciemne 5 g + Twaróg Łowicki chudy 100 g

Kcal: 1224
B:100
WW:113 g
T: 42g

A to np w DT:
6.30 śniadanie:
Jaja kurze 125 g + Płatki owsiane 20 g+ Oliwa z oliwek OLIO EXTRA VERGINE DI OLIVA 15 g + Dżem wiśniowy niskosłodzony 30g.

9.30 II śniadanie

Jaja kurze 50 g + Pieczywo chrupkie lekkie - Pano Żytnie 14 g + Szynka gotowana z piersi kurczaka 30 g

13.00 obiad

Pomidory 55 g + Pieczywo chrupkie lekkie - Pano Żytnie 7 g + Udko z kurczaka bez skóry 80 g + Polędwica łososiowa 15 g + Ryż naturalny brązowy 40 g

15.30

Natural Rice Cakes Wafle ryżowe z dodatkiem kukurydzy 10 g + Masło orzechowe 10 g + białko jaja kurzego 25 g

18.00. przed treningowy.( godzinę przed treningiem)
Tuńczyk kawałki w sosie własnym + Ryż naturalny brązowy 40 g

21.00 kolacja
serek wiejski light 3 % tłuszczu 150 g + 30 g Polędwica Sopocka.

Razem kcal 1338
B:100
WW: 113,5
T: 51

Tak wygląda mniej więcej moja dieta. Biorę też Tran w kapsułkach i Vigor.

5 x w tygodniu biegam w zależnosci od tego czy to DT czy DNT jest to 30 lub 35 minut ( wcześniej nienawidziłam biegania a teraz je kocham ).
Z siłownią było różnie, jako że nie mam nigdzie blisko, to zrobiłam sobie w domu na razie gromadzę sprzęt. Mam póki co gryf z obciążeniem 15 kg , ławeczkę, 2 hantle po 2,5 kg, sprężynę , hoola hoop i skakankę. Nie wiele tego ale można cóż zdziałać.

Na początku korzystałam z materiałów z Body Rock , zuzanna ma świetne ciało Robiłam te zestawy. Potem split, ale na redukcji jakoś to mi nie leżało, spotkałam się z opiniami że FBW lepsze n i w zasadzie dziś będzie pierwszy dzień.
trening przewidziany jest na 3 x w tygodniu z podziałem na A, B i C.
Zamieszczam niżej aczkolwiek zaznaczam ze planuje zmodyfikować jeszcze B i C. :
A
Nogi:Przysiady sumo z sztangą na barkach 3s 10/15/15/10
Plecy:rozciąganie sprężyny 3s 10/15/10
Klatka:Wyciskanie Sztangi ławka poziom 3s 5/10/15
Barki:Wyciskanie sztangi z klatki 3s 5/10/15
Triceps:Pompki odwrotne 2s 5/10/15
Biceps:Uginanie ramion z sztangą stojąc 2s 5/10/15

B
Nogi:Przysiad wykroczny 3s 10/15/15/10
Plecy:Wiosłowanie Sztangą w opadzie tułowia 3s 5/10/15
Klatka:Wyciskanie sztangielek ławka skos (głową w górę) 3s 5/10/15
Barki:Wznosy ramion bokiem w opadzie tułowia 2s 5/10/15
Triceps:Francuskie wyciskanie za głowy leżąc 2s 5/10/15
Biceps:Uginanie ramion z sztangielkami na przemian "supinacją nadgarstka" 2s 5/10/15

C
Nogi:Uginanie nóg leżąc na brzuchu 3s 10/15/15/10
Plecy:Martwy Ciąg 3s 5/10/15
Klatka: Rozpiętki na ławce poziomej 3s 5/10/15
Barki:Wyciskanie sztangi zza karku 3s 5/10/15
Triceps:Prostowanie ramion 2s 5/10/15
Biceps:Uginanie ramion na przemian chwyt "młotkowy" 2s 5/10/15

POZDRAWIAM WSZYSTKICH
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
Myślę, że porady ktore bedziesz najbardziej cenic - pochodzic bedą od zgrabnych Kobiet, nie od hmmmm "zgrabnego" pana

Wiec proponuje wyslac powiadomke do ktorejs z naszych działowych SPECJALISTEK - Obliques lub Martucca - na pewno chętnie pomogą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 24786 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 89719
a juz chcialam sie wpisac

The woman is wild, a she-cat tamed by the purr of a Jaguar

Oficjalnie certyfikowana przez Vitalie jako 'odrazajaca anorektyczka'

HCFC: But skim milk is low in saturated fat
Charles Poliquin: So is Napalm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 122 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2364
te wafle ryżowe i chrupki proponowałabym zastąpić normalnym ciemnym pieczywem..no i gdzie warzywa i owoce?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 128 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1207
Witajcie dziś 5.08.2010 i zaczynam restart:D
byłam na długich wakacjach i wstyd przyznać nie pilnowałam diety ani treningów:) Za to wracam z silną motywacją i dziś pierwszy trening mam nadzieje że dam z siebie 300 % normy:P
Od pażdziernika będę miała dostęp do siłowni i aerobik 2 x w tygodniu w ramach zajęć wf-u na uczelni także muszę się jeszcze 2 miesiące sama w domu bez sprzętu pomęczyć;)
POZDRAWIAM i wieczorem zajrzę aby zdać relacje:P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 128 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1207
mia_mia:
Warzywa są do wszystkich posiłków oprócz tych około treningowych a nie ma ich w rozpisce bo nie wliczam ich do bilansu kcal:)
Jeśli zaś chodzi o owoce to tylko do godz. 14 i zazwyczaj jakiś do śniadania, truskawki, śliwki, lub suszone, ale staram się ograniczać ze względu na fruktozę:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
jakoś mi sie ten trening nie podoba

nie bardzo widze, kiedy Ci sie mięśnie mają regenerować, jak je męczysz 3x w tygodniu, i to te same partie. zajrzyj do dziennika Tygryska, ona tam ma bardzo fajnie split rozpisany

a w ogóle masz kogos do kontrolowania Ci techniki w przysiadach i MC? bo zakładam, że skoro ćwiczysz od maja, to może to troche kuleć jako własna radosna twórczość

aha, a warzyw mimo że nie wliczasz (of course tylko zielonych, reszte kolorów sie liczy), to pisz je w wypisce z miski

pozatym masz ciut za mało białka: zacznij może od 2g/kg masy ciała?
I te 1200-1300 kcal to chyba jakiś żart jest jako baza startowa weź sobie tak z 1700-1800, bo potem nie będziesz miała z czego ciąć.

i taki szczegół techniczny: diety niskowęglowodanowe to są te, które mają <100ww dziennie



Zmieniony przez - Lady M w dniu 2010-08-05 12:57:43

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 128 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1207
Kuleje zapewne, ale dopiero od pażdziernika będe mieć ,,dostęp do trenera'' więc głownie opieram swą wiedzę techniczną na różnego rodzaju filmikach i opisach:)
No jasne że tylko zielone no i pomidora nie wliczam bo to prawie sama woda:)

Własnie to były żarty z tymi kcal dlatego teraz tak postaram się podbić do 1800 , będę podbijać białkiem i tłuszczami na węglach mnie zalewa:)

Musze kupić tylko sobie białko:P

Szczerze kurcze te FBW mi odpowiada próbowałam splita ale w ogóle nie czułam zmęczenia mięśnia nic a nic:) No może tylko jak nogi ćw bo potem biegałam:)

Teraz to mój trening i dieta to i tak wyglądają racjonalnie wcześniej to ja się dosłownie katowałam ćw cardio po 500 p potrafiłam zrobić i tak codziennie :) przez 2 tygodnie nie wspomnę o diecie, ale te czasy na szczęście minęły:P

Więc co począć:P?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
ja tylko mówie, że mi sie nie podoba co Ty zrobisz, to już Twoja sprawa

ale w ogóle nie czułam zmęczenia mięśnia nic a nic
to znaczy że miałaś źle ciężar dobrany. Ja tam nawet po splitach czasem miałam problem z ruszaniem rękami i nogami
a jak Ci mało zmęczenia, to wypróbuj sobie któryś z treningów wytrzymałościowych z posta podwieszonego

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 24786 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 89719
Bede polemizowac, ja tez nigdy nie czuje zmeczania miesni ani zakwasow, nawet jak podnioslam 115kg w MC

The woman is wild, a she-cat tamed by the purr of a Jaguar

Oficjalnie certyfikowana przez Vitalie jako 'odrazajaca anorektyczka'

HCFC: But skim milk is low in saturated fat
Charles Poliquin: So is Napalm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
Magda, ale Ty jestes poza klasyfikacją, chudniesz na bułkach z bananem i nie miewasz zakwasów...

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy. Poprawki ?

Następny temat

start 20.lip 10' z gory dziekuje za uwagi i pomoc :)

WHEY premium