SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co robię żle

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1841

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51568 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć,

Potrzebuję pomocy, bo za nic w świecie nie wiem co robię źle…..



Od 2014 r przez rok się odchudzałam - łącznie schudłam ponad 50 kg. Głównie dieta, ze sporadycznymi ćwiczeniami typu rower/rolki. Gdy w 2015r zakończyłam odchudzanie miałam 160 cm wzrostu, 53kg wagi, 89cm w biodrach i 68cm w pasie (i duuuuużo obwisłej skóry). Do końca 2015 utrzymywałam tą wagę. Na nowy 2016r postanowiłam sprawić sobie prezent – zakupiłam orbitrek. Na początku ćwiczyłam po 20 min i stopniowo podnosiłam poprzeczkę. Zauważałam podniesienie się wagi i obwodów – ale wszędzie ludzie pisali, że to normalne, że przejdzie itd.
Aktualnie ćwiczę 2 razy w tyg po godzinę, plus w weekend jazda na rowerze czy inne aktywności.
Minęło 9 miesięcy a ja ważę 59kg (czyli plus 6kg!) i mam 93 w biodrach (co akurat nie jest złe, bo wolę mieć większą pupę) i 73 w talii (plus 5cm !)
Jem normalnie, bez jakiś specjalnych diet itd… po prostu waga kuchenna i lanuje posiłki dzień wcześniej. Jem regularnie co 3-4h, dużo nabiału, jogurtów, warzyw i owoców. Nie jem chleba/ziemniaków itp. czasem makaron wieloziarnisty, płatki kukurydziane. W tyg. Spożywam około 1600 kcal
W ciągu tygodnia moje jedzenie wygląda mniej więcej tak:
6:30 150g jogurtu naturalnego + łyżka otrąb pszennych
8:30 150g jogurtu pitnego + 150g sera białego chudego + łyżka płatków górskich
11:00 owoc/warzywo (jabłko albo marchewka.. co tam mam w domu)
14:00 coś "obiadowego" np. serek wiejski z warzywami, albo ser biały z tuńczykiem, albo grillowana pierś z kurczaka z burakami
18:00 100g jogurtu naturalnego z marchewka, sałatą

w weekendy "pozwalam" sobie na coś extra, typu mozzarella albo kiełbasa, alkohol, coś słodkiego. Ale staram się nie przekraczać 2tys kcal.

natomiast moje pytanie jest następujące: odkąd zaczęłam ćwiczyć (jak wyżej) moje obwody zamiast spaść - wzrosły. Owszem, pośladki mi się podniosły - ogólnie widzę poprawę kondycji fizycznej. natomiast waga wzrosła mi do 59kg, a obwód talii do 73 ! Co robię nie tak ? ok, mięśnie swoje ważą - to wiem, ale obwody powinny spaść (przynajmniej wszędzie gdzie czytam jest tak napisane).

Ktoś-coś może poradzić ? Albo wyjaśnić mi co zrobić aby obwód talii spadł znowu do 68cm ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1128 Napisanych postów 3780 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68548
Zrób sobie badania tarczycy, jak sugerowała deja vu i możesz wrzucić na forum, bo lekarze często lekceważą złe wyniki , kiedy mieszczą się w widełkach normy...
TSH, FT3,FT4 - dwa ostanie chyba trzeba opłacić, TSH powinnaś zrobić na skierowanie od lekarza.
Często przyczyną niewyjaśnionego tycia jest właśnie problem z tarczycą, przy odchudzaniu to się często zdarza.
Gdyby tak się okazało - właściwa dieta, suplementacja, może Ci pomóc wrócić do normy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6525 Napisanych postów 36034 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679811
Masz w diabły dużo nabiału przede wszystkim z tego co piszesz. Nawet ja, który jestem zwolennikiem i nie mam z nim najmniejszego problemu aż tyle bym nikomu nie polecił.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51568 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
i od tego urosła mi waga i obwód w talii ?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Jak night, poza tym, generalnie jedziesz na jakimś skrajnym low carb, albo no carb, bo co to jest łyżka płatków owsianych, otręby są niezdrowe, to jakieś dukanowe naleciałości. Od nabiału możesz trzymać wodę, jak nie jesz ww w ciągu tygodnia, a w weekend doładujesz, to tez możesz wodę łapać. Poza tym, po zruceniu tych 50 kg badałaś tarczyce, bo jeśli długo tak jesz, to mogłaś sobie hormony rozregulować
1

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6525 Napisanych postów 36034 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679811
To tylko jeden z tropów że tak powiem. Ale warto go sprawdzić w pierwszym rzędzie. Poza tym wrzuć ankietę naszego działu, zrzuty diety to pogadamy konkretniej.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51568 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie byłam na żadnym dukanie. Całe życie byłam "duża", natomiast po rozwodzie postanowiłam coś z soba zrobić i kupiłam wagę kuchenną i zaczęłam dawkować sobie jedzenie. i tak w rok schudłam 50 kg.

Nie korzystałam z żadnej specjalnej diety itp.

Raz w roku w pracy mamy badania profilaktyczne, morfologia, mocz cholesterol itp itd i wszystko ma w normie.

Jem tak jak lubię... nie przepadam za chlebem ani ziemniakami itd. natomiast nie wiedziałam, że to coś złego ich nie jadać heh.....

Gdzie mogę znaleźć tą ankietę co to ma ją wypełnić ? Bo naprawdę chciałabym uzyskać jakąś pomoc....
Nie ćwiczyłam i wyglądałam lepiej... teraz ćwiczę i waga poszła do góry, pas poszedł do góry.... no owszem jestem bardziej "wysportowana" i ogólnie lepiej się czuję, ale obcisłe sukienki wcale nie wyglądają lepiej....:/


Zmieniony przez - monika_owca w dniu 2016-09-09 11:21:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
sorry, zaraz wkleje ankietę
ANKIETA

****DANE PODSTAWOWE***************************************

NICK:
WIEK:
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY:

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA:
WZROST:
OBWÓD RAMIENIA:
OBWÓD ŁYDKI:
OBWÓD UDA:
OBWÓD BIODER:
OBWÓD NA WYSOKOŚCI PĘPKA:
OBWÓD TALI
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ:

****CEL*************************************************
CO CHCESZ OSIĄGNĄĆ PO PRZEZ DIETĘ I TRENING?

****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE:
PRZEBYTE KONTUZJE:
WADY POSTAWY:
ALERGIE:
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA:
CZY REGULARNIE MIESIACZKUJESZ?
CZY PRZYJMUJESZ TABLEKI ANTYKONCPECYJNE?
CZY PRZYJMUJESZ LEKI Z PRZEPISU LEKARZA?

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY:
CZY STOSOWAŁAŚ DO TEJ PORY JAKIEŚ DIETY (JAKIE/KIEDY/JAK DŁUGO)

****DIETA*************************************************
JAK WYGLĄDA TWOJE ODŻYWIANIE OBECNIE - zrzut kilku dni z dziennika żywieniowego na www.potreningu.pl? 
CZY PRZY OBECNEJ DIECIE CHUDNIESZ/UTRZYMUJESZ WAGĘ/TYJESZ?

****SPRZĘT**********************************************

PROFESJONALNA SIŁOWNIA: TAK/NIE

****TRENING**********************************

JAK WYGLĄDA TWÓJ OBECNY TRENING - podaj nazwy ćwiczeń, ilość serii, ilość powtórzeń w seriach, obciążenia w kolejnych seriach

ZDJĘCIA
w pozycji neutralnej przodem, bokiem i tylem.




Zmieniony przez - deja vu w dniu 2016-09-09 11:28:31

Zmieniony przez - deja vu w dniu 2016-09-09 11:30:13

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51568 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ANKIETA
****DANE PODSTAWOWE***************************************
NICK: monika_owca
WIEK: 28
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY: 9mies.

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************
WAGA CIAŁA: 59
WZROST: 160
OBWÓD RAMIENIA: 26
OBWÓD ŁYDKI: 40
OBWÓD UDA: 54
OBWÓD BIODER: 93
OBWÓD NA WYSOKOŚCI PĘPKA: 76
OBWÓD TALI 73
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ: 100

****CEL*************************************************
CO CHCESZ OSIĄGNĄĆ PO PRZEZ DIETĘ I TRENING?
Płaski brzuch – pozbyć się obwisłej skóry po zrzuceniu 50kg, podnieść wytrzymałość fizyczną, ujędrnić ciało

****STAN ZDROWIA*****************************************
CHOROBY PRZEWLEKŁE: -
PRZEBYTE KONTUZJE: -
WADY POSTAWY: -
ALERGIE: pyłki, kurz
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA: -
CZY REGULARNIE MIESIACZKUJESZ? tak
CZY PRZYJMUJESZ TABLEKI ANTYKONCPECYJNE? nie
CZY PRZYJMUJESZ LEKI Z PRZEPISU LEKARZA? Antyalergiczne (zyrtec)

****PYTANIA DODATKOWE**********************************
CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: l-karnityna na 45 min przed ćwiczeniami cardio
CZY STOSOWAŁAŚ DO TEJ PORY JAKIEŚ DIETY (JAKIE/KIEDY/JAK DŁUGO) przez rok odchudzanie – bez diety, po prostu dużo mniej jadłam. Zakończyłam odchudzanie rok temu (2015), od stycznie 2016 zaczęłam trenować 2 razy w tygodniu

****DIETA*************************************************
JAK WYGLĄDA TWOJE ODŻYWIANIE OBECNIE –
W ciągu tygodnia około 1600kcal
6:30 150g jogurtu naturalnego + łyżka otrąb pszennych
8:30 150g jogurtu pitnego + 150g sera białego chudego + łyżka płatków górskich
11:00 owoc/warzywo (jabłko albo marchewka.. co tam mam w domu)
14:00 coś "obiadowego" np. serek wiejski z warzywami, albo ser biały z tuńczykiem, albo grillowana pierś z kurczaka z burakami
18:00 100g jogurtu naturalnego z marchewka, sałatą

w weekendy "pozwalam" sobie na coś extra, typu mozzarella albo kiełbasa, alkohol, coś słodkiego. Ale staram się nie przekraczać 2tys kcal.

CZY PRZY OBECNEJ DIECIE CHUDNIESZ/UTRZYMUJESZ WAGĘ/TYJESZ? Tyję. W styczniu 2016 ważyłam 53 kg, miałam 68cm obwodu w talii, 89cm w biodrach

****SPRZĘT**********************************************
PROFESJONALNA SIŁOWNIA: TAK/NIE nie. W domu orbitrek

****TRENING**********************************
JAK WYGLĄDA TWÓJ OBECNY TRENING - podaj nazwy ćwiczeń, ilość serii, ilość powtórzeń w seriach, obciążenia w kolejnych seriach
2 razy w tygodniu :
10 min rozgrzewki/rozciągania (skłony, przysiady, wymachy nóg)
60 min orbitrek
10min rozciągania – skłony, skręto-skłony, unoszenie bioder, wymachy nóg, przysiady



Zmieniony przez - monika_owca w dniu 2016-09-09 11:49:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6525 Napisanych postów 36034 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679811
To jeszcze zrzuty - chociaż ze 2-3 z poszczególnych dni jeśli idzie o odżywianie. Wrzuć to co jesz i le jesz w dziennik żywieniowy na potreningu.pl i tu wklej zrzuty.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51568 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
załączam przykładowy plan żywienia z ostatnich 3 dni

Dodam, że nie słodzę napoi. Piję 2 kawy dziennie i zieloną herbatę, oraz jakieś 2l wody.









...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6525 Napisanych postów 36034 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679811
No masakra - prawie nie masz wartościowych źródeł tłuszczy. Mało mięsa i full nabiału. do tego posiłek złożony z samych owoców - to kiepski pomysł. Powinnaś mieć z 60 g tłuszczu, ze 110 gram białka i reszta z węglowodanów. Ogólna kaloryczność też bardzo kiepska - głodowa niestety. Spokojnie mogłabyś zjadać 1800-1900 kcal - boby zdrowiej. A tak ciągle stresujesz organizm - folgując jak pisałaś co jakiś czas. I się robi samonapędzająca spirala która na pewno nie poprawi składu ciała.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak wybrać trenera personalnego?

Następny temat

Jak zbilansować moją dietę i zacząć redukcję?

WHEY premium