SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co dalej po FbW?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1719

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 395
https://www.sfd.pl/MASS,_HST_czy_FBW_-t415824.html - Skończyłem Fbw jakieś 3 tygodnie temu i za bardzo nie miałem kiedy napisać o nowy plan... Szkoła i różne obowiązki, z resztą nie ważne;) Przez te 3 tygodnie ćwiczyłem z podziałem trening tak tylko żeby nie spaść bardzo z jakiejkolwiek formy;) Sprzęt i info o mnie jest w linku który podałem. Jakim treningiem kontynułować ćwiczenia? Myślałem o splicie ale jak widzę na forum jakoś odradzacie chociaż nie wiem dlaczego... Czy jest sens na kupno jakiś odzywek? Mam dopiero 16 lat więc nie ma za bardzo diety... Jadam dużo i dosyć normalnie, (nie objadam się w fast foodach;)) mam może małą nadwagę chociaż ona mi nie przeszkadza:) Chcę rozwinąc jakoś swoje mięśnie, nabrać masy mięśniowej a to, że troszke się odłożylo mi nie przeszkadza;) Tak więc, proszę o pomoc. Pozdrawiam

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 16

Waga: Dawno sie nie wazylem, okolice 84;)

Wzrost: 184

Cel treningowy: Masa mięśniowa, zwiększenie siły

Staż treningowy na słowni: Regularnie staram się ćwiczyć od Lipca bieżacego roku

Uprawiane inne sporty: Nie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): ławka, sztanga, sztangielki, 84kg obciązenia(2x15, 2x10, 4x5, 12x0,5xD), modlitewnik, prasa do nóg przy ławeczce;)- silownia domowa;)

Dieta: Niestety brak

Przeciwskaznania medyczne: Brak

Zażywane suplementy: brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Ja na twoim miejscu ciagnal bym FBW...

zdr.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 395
I tak Fbw bez końca;)? Już jeden cykl z Fbw zrobiłem. Brać się teraz drugi raz za te same treningi? Sam już nie wiem ale skoro polecacie... Tylko mam pytania: Można do Fbw dodać jakieś ćwiczenia na rozszerzenie klaty, np. rozpiętki? Bo w tym treningu nie ćwiczy się nic na rozciąganie klaty przez co wydaje mi się klata nie wystarczająco rozciągnięta, tylko taka skurczona;)... Chyba wiecie o co mi chodzi;) I co po kolejnym cyklu z Fbw? Dalej pozniej Fbw;)? Pytam bo chce sobie rozpisać na pare miesiecy naprzód i mieć z głowy i zabrać się za trening;) No i co do odzywek to warto skoro nie ma sie diety?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Mozesz nawet cale zycie jechac FBW... Wazne jest tylko to by byly to odpowiednie wersje...
Co do supli to bz diety sensu nie widze...
Co do rozciagania klaty to jest ona bardziej rozciagana przy wyciskaniu na plaskiej. Dlaczego? Wyobraz sobie ruchy, a to potwierdza biomechanika.

zdr.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 395
Rozumiem, różne odmiany FBW, tzn jakie? No i która odmiana byłaby mi teraz i w dalszych treningach odpowiednia? Pytam tak na przyszłość bo chce mniej więcej rozpisać jakiś plany na przyszlość;) Co do tego rozciągania klaty ćwiczeniami typu rozpiętki to pytam bo mamy zajęcia w szkole na siłowni i nauczyciel od W-f zawsze polecał by po wyciskaniu sztangi zrobić coś na rozszerzenie... Gość jest ogromny tak więc myślałem, że ma rację...;) hehe. Acha, to skoro nie ma diety to nie będę wydawał kasy na darmo:/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Jakie sa FBW?

FBW, FBW skrocone, FBW 15-10-5, FBW 5x5, HST, HIT

Jakie dla ciebie? Mozesz sprobowac 15-10-5.

Jesli jest wf-ista to powinien znac podstawy biomechaniki, a zeby sobie wyobrazic prace miesnia nawet nie trzeba miec takiej wiedzy...

zdr.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 575 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6493
ja po fbw przerzuciłem sie na splita 2X w tyg po czym pewnie wróce do FBW ale w innej postaci tak jak w poscie poprzednim...
w tym sporcie ważna jest różnorodność nie można powielać przez miesiace tych samych treningów/cwiczeń to prowadzi do stagnacji... kto nie kombinuje z treningami ten nie rośnie

pain means results

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 395
Rozumiem, to znaczy, że nie muszę poprzestawać na FBW chociaż uwżacie ten sytem ćwiczeń za lepszy... Cóż, zastanowie się nad tym treningiem 5-10-15 i HST, a później spróbuje splita. Niedłigo zapodam trening do oceny. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
nie można powielać przez miesiace tych samych treningów/cwiczeń to prowadzi do stagnacji

Nie koniecznie... Jesli stosujesz periodyzacje liniowa nie robi to wiekszego problemu przez bardzo dlugi czas.

zdr.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 395
Trening FBW 5-10-15

Trening 1

Klata:
1. Wyciskanie płaska 3s
Nogi:
2. Przysiady ze sztangą 3s
Barki:
3. Wyciskanie sztangielek 2s
Plecy:
4. Wiosłowanie sztangą nadchwytem 3s
Triceps:
5. Wyciskanie wąsko 2s
Biceps:
6. Uginanie naprzemian sztangielką 2s
Łydki:
7. Wspięcia na palce
Brzuch:
8. Brzuszki 3xmax

Trening 2

Klata:
1. Wyciskanie skos 3s
Nogi:
2. Prostowanie nóg w siadzie
Barki:
3. Wyciskanie sprzed klatki
Plecy:
4. MC 3s
Tricpes:
5. Pompki w podporze tyłem 2s
Biceps:
6. Uginanie młotkowe 2s
Łydki:
7. Wspięcia na palce 3s
Brzuch:
8. Brzuszki 3xmax

Co do powt:
pon 15
srd 10
pt 5


Proszę o ocenę i korekty. I jeszcze kulka spraw... Mam troszkę krzywy kręgosłup i MC może mi jakoś przez to zaszkodzic? Byłem z tym u lekarki ale ona odparła, że "nic się nie dzieje" Oczywiscie poradziła basen, na ktory w najblizszym czasie mam zamiar się zapisac;) Mam dopiero 16 lat wiec nie chce sobie zaszkodzic;) Moglbym jakos sprobowac skorygowac ta wade przez jakies cwiczenia po lub przed treningiem? Czy kupno pasa do MC bedzie dobrym pomyslem? I jeszcze co do brzucha to czytałem gdzieś na forum o A6W. Czy dobrym pomysłem byłoby ćwiczenie tym sposobem brzucha zamiast ćwiczyć go podczas treningu FBW? Z gory dzieki:)

Zmieniony przez - PaW_BlO w dniu 2008-09-29 17:18:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 286 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3341
Jak juz chcesz cos konkret na brzuch to rób ABS II

Prawidlowo wykonywany MC raczej pomoze Ci zredukowac wade, zle wykonywany moze poglebic, wiec ostrzegam :P W normalnym cwiczeniu zadnych pasów Twoim celem jest obciazenie prostowników, a nie ich odciazenie. Chyba ze rekordy chcesz bic, wtedy moze byc pas przydatny imo
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cineko/ Dziennik Treningowy/ Trening HST i alternatywne podejscie

Następny temat

1 pytanie

WHEY premium