SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co dalej po 8-tygodniowym FBW?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 767

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 174 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2119
Witam

W piątek, 2 września, kończy mi się mój trening FBW, który trwa już 8 tydzień. Miałem ćwiczyć 6-8 tygodni i wybrałem 8, które już dobiegają końca. Bardzo dziękuję użytkownikowi: spaiter za ogromną pomoc i ułożenie mi planu treningowego

Dieta low carb jest, jeszcze przydałoby się zrzucić trochę kg tłuszczu. Więc chyba dalej będę musiał robić zakres 15-12 powtórzeń. No i dalej mam mało obciążenia, bo jakieś 40 kg samych talerzy no i do tego gryf prosty i dwa gryfy krótkie, regulowaną ławeczkę od Marbo, prasę do nóg i modlitewnik Nie zapowiada się na to, żebym dokupił chociaż jakieś 20 kg obciążenia. Jeszcze te jakieś 3-5 miesięcy będę musiał się z tym małym ciężarem "pomęczyć". No i 3 miesiące temu miałem zerwane więzadło, uszkodzoną łąkotkę, więc nie mogę jeszcze zbytnio forsować nogi, robić ruchów skrętnych kolanem itd... Nogi mogę robić na prasie, jak lekarz pozwolił, lecz przez te 8 tygodni męczyłem je hack przysiadami i RDL, i szło dobrze.

Teraz wracam do szkoły i chciałbym również ćwiczyć 3 razy w tygodniu. Teraz mój plan wykonywałem w równą godzinę, czasami było z 5 minut dłużej, jak miałem słabszy dzień, ale rzadko to się zdarzało. Można by go było skrócić o jakieś 5-10 minut? Najlepiej, jakby nie trwał dłużej, jak teraz, choć mógłby być nieco krótszy, no ale nie musi. Co teraz byście mi polecili? Proszę Was o pomoc.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 17

Waga: 102

Wzrost: 188

Cel treningowy: redukcja, rzeźba

Staż treningowy na słowni: 2 miesiące

Uprawiane inne sporty: wcześniej: piłka nożna

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): regulowana ławeczka z prasą do nóg i modlitewnikiem, sztanga/sztangielki

Dieta: low carb

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2373 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23963
pokaż ten plan...

czemu zakładasz ramy czasowe?Planem ćwiczysz dopóki przynosi efekty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 174 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2119
Teraz będę miał trochę nauki, bo zaczyna się szkoła, więc musi być czas i na nią, na trening, jedzenie i regenerację, dlatego chciałbym aby mieścił się w godzinie.

Plan wyglądał następująco:
- hack przysiad ze sztangą 3s 15-12 powtórzeń
- RDL 3s 15-12 powtórzeń
- wyciskanie poziomo 3s 15-12 powtórzeń
- wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia 3s 15-12 powtórzeń
- military press 3s 15-12 powtórzeń
- uginanie ramion ze sztangą 2s 15-13 powtórzeń
- pompki w podporze tyłem 2s 15-13 powtórzeń
- wspięcia na palcach stóp stojąc 3s 30-20 powtórzeń
- brzuszki 4s 30 powtórzeń (poniedziałek: dół, środa: skos, piątek: proste)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 165 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2607
mnie FBW zajmuje ok 40-45 minut 4x15 w seriach ale nie mam Twoich 4 ostatnich ćwiczeń wg zaleceń FBW
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 174 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2119
Mi to wszystko zajmuje godzinkę. No i robię pon: bic, śr: tric, pt: bic i potem pon: tric, śr: bic, pt: tric i tak na zmianę. To co teraz byście mi zaproponowali? Chciałbym zwiększyć ramiona. Na Armageddona chyba za wcześnie, co sądzicie o tym planie? Czy są lepsze treningi, skupiające się głównie na mięśniach ramion i przedramion?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 174 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2119
Bardzo bym prosił i pomoc w ułożeniu nowego planu treningowego. Co mam teraz robić?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na rzeźbę

Następny temat

FBW na mase pomoc w dopracowaniu

Wiecej