SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Buduję masę, ale zalało mi brzuch

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2300

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 30
Witam, od 3 miesięcy jestem na cyklu budowy masy, jednak pojawił się problem taki, że zalało mi brzuch. Zawsze miałem trochę tkanki tłuszczowej na brzuchu, co też jest w moim przypadku uwarunkowane genetycznie, bo właśnie w okolicach brzucha zbiera się u mnie zbędny tłuszcz ( reszta ciała OK ). Wiadomo masa mięśniowa rośnie, siła też, ale zbędny tłuszcz na brzuchu nie za bardzo pasuje, do nie najgorszej budowy reszty ciała. Redukcję planuję na koniec marca, początek kwietnia ale znam siebie i wiem, że muszę teraz się wziąć za brzuch, bo potem może być za dużo do spalenia i liczę, że ktoś mi doradzi, jak zacząć pracować nad spaleniem brzucha, przy jednoczesnym budowaniu masy mięśniowej. Sam mam niejakie pojęcie co robić, jednak nie jestem co do tego pewny. Liczę, ze ktoś kto posiada wiedzę, lub miał podobny problem i udało mu się go rozwiązać pomoże mi.

Podaję kilka danych dotyczących mnie, co może przybliży moją sytuację:

Wiek: 21 lat
Waga: 83-84 kg
Wzrost: 182
Staż na siłowni: około 18 miesięcy na poważnie, wcześniej raczej rekreacyjnie.
Obecnie do walki z tkanką tłuszczową na brzuchu stosuję:
- skoncentrowałem się bardziej na diecie, ograniczyłem niepotrzebne kalorie ( słodycze, alkohol piję okazyjnie w małych ilościach ), nie jem w późnych godzinach 19sta - 20 sta najpóźniej.
- Trenuje 4 razy w tygodniu, po każdym treningu robię 15-30 minut na bieżni, osiągają tętno około 130 ( chyba najlepsze na spalanie )
- Brzuch robię 2 razy w tygodniu
- Obecnie skończył mi się gainer i na razie nie zamawiam ( wiem, ze tracę kosztem mięśni bo to podstawa, no ale po treningowa porcja gainera to około 300 kcal, ale tu nie wiem co robic.

No i to chyba tyle z ważniejszych, bardzo liczę na waszą pomoc, motywacji i wytrwałości mi nie brakuje, ale jednak trochę wiedzy, bo to jednak dość specyficzny problem.

Pozdrawiam !
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51769 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349984
Wklej jak wygląda dieta. I gainer nie jest żadną podstawą, większość gainerów jest słabej jakości więc dobrze robisz nie zamawiając kolejnego.
I godzina ostatniego posiłku nie ma znaczenia - śmiało możesz jeść po 20, kieruj się bardziej komfortem snu niż mitami.

Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2012-12-07 19:55:45

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 30
Ok, masz rację, większość gainerów to shit, ja miałem Gainera PowerXsport Hard 30%, (chyba niemiecki) i uważany jest za jednego z najlepszych, i mam pewnośc co do niego, polecał mi go specjalista w tej dziedzinie, ale ok rozumiem, że to nieistotne w tej sytuacji. Więc, co do diety nie mam bardzo sprecyzowanej, nie posiadam dużej wiedzy raczej podstawy. Raz, że nie mogę na to przeznaczyć dużej ilości kasy, a dwa często czas mi nie pozwala na regularność posiłków i ich jakość ( studia, praca ). Staram się jeść porządne śniadania i najczęściej jest tu: jajecznica z 5 jajek, czasami płatki jakieś z mlekiem do tego jakiś razowiec z miodem, kanapki z szynką itp. ( staram się kupować jak najchudsze ), no czasami jakieś parówki, ale jak już to najlepiej lepsze jakieś cielęce, oraz jajka na twardo. Po jakichś 3 godzinach zjadam coś małego: ( banan i jogurt pitny, albo jakiś owoc i bułka z serem żółtym a czasami niestety jakieś "g****" w stylu słodkiej bułki kupionej między wykładami... na trening praktycznie zawsze idę w godzinach 14 - 17 sta. Przed treningiem zjadam obiad pierś z kurczaka czasami wołowina, czasami wieprzowina, ryż jakieś warzywa i to w sumie najczęściej, bo pilnuję tego. Po treningu staram się coś innego np. naleśniki z chudym twarogiem i bananem, spaghetti czy coś w stylu tego co przed treningiem. No i później najcześciej w godzinach 18sta-20sta jakaś mała kolacja, jabłko albo jakieś wafle ryżowe z twarogiem, omlet, kanapki z jakimś mięsem i pomidor, czasami jakaś sałatka. Sprecyzowałem jak najlepiej myślę... aha i niestety za co jestem na siebie zły, zdarza sie raz w tygodniu jakiś posiłek typu pizza na mieście ze znajomymi, albo chipsy jakieś czy frytki...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1254 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 31308
1,jedzenie w szkole/pracy-opisane x razy
2,dieta masowa -100x
3,własciwe składniki i ich rozkład-500x
4,jesteś studentem-znalezienie jest naprawdę takie trudne?
(rozumiem 15-16-latków).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51769 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349984
Więc jak nie masz doprecyzowanej diety to na próżno szukać rozwiązań tego by nie podlewało.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 30
Czyli rozumiem, to kwestia diety? Ok postaram się sprecyzować ją maksymalnie jak tylko będę mógł. A powiedz, mi oprócz diety, jakieś wytyczne dot. treningu brzucha, bieżni, a może dodac do tego jakieś wieczorne bieganie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51769 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349984
na początek ogarnij dietę, ewentualnie dodaj z 1-2 sesje CF tygodniowo, chociaż jak o treningu i swoim organizmie wiesz tyle co i diecie i suplach, to prędzej tu sobie krzywdę zrobisz.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 30
O treningu zasadniczym wiem wiele, można powiedzieć odkąd ćwiczę "siedzę w tym" i krzywdy sobie nie zrobię hehe, problemem jest głównie w takim razie dieta. Skoro uważasz, że kluczem do rozwiązania mojego problemu jest dieta, więc skupię się na niej, dokształcę się i pozmieniam. Dzięki za sugestie, pzdr!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1254 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 31308
może pokaż trening("siedzę w tym")
jeżeli jest taki jak dieta to>..różnie może być
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 30
"siedzę w tym" oznacza, że nie potrzebuje pomocy w kwestii treningu zasadniczego, ponieważ wszystko gra i są efekty. Wiem, że godzinami można na ten temat rozmawiać, ale każdy ma tak na prawdę swoją filozofię i grunt aby była efektywna.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Miksowac czy nie. Prosze o rade

Następny temat

Pomocy w diecie

WHEY premium