SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Brak przyrostu masy mięśniowej. Papierosy?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6151

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 35
Przeczytałem kilka tematów mówiących o moim problemie. Zanim zaczniecie mnie odsyłać do innych tematów chciałbym Wam uświadomić, że nie znalazłem tematu, który by odwzorowywał mnie.

Pale papierosy - około 10-13 na dzień. Chodzę na siłownie cztery razy w tygodniu, a dwa razy w tygodniu na treningi Muay Thai. Od razu wspominam, że z kondycją u mnie jest wszystko w porządku. Na około trzydzieści osób jestem najbardziej sprawny kondycyjnie, trener za każdym razem staje przy mnie i utrudnia mi treningi, abym kompletnie wyczerpał swój organizm(te podstawowe nie są w pełni wystarczające).

Uczęszczam na siłownie od około miesiąca, a na treningi Muay Thai od około pięciu. Jem zazwyczaj 5-6 posiłków dziennie. Ograniczam słodycze, jem więcej warzyw i owoców, mięsa i przerzuciłem się na chleb żytni. Pijam także jogurty naturalne, maślanki itp. Moja masa cały czas stoi w miejscu. Nie wiem czy winą mogę obarczyć papierosy, czy po prostu wystarczy poczekać jeszcze kilka miesięcy na efekty.

Za pomocne wypowiedzi szczerze dziękuje.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 140 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3715
Pety nie mają nic do tego,po prostu za mało wieprzasz.To,że jesz 6 posiłków wcale nie oznacza,że będziesz przybierał na masie.Wszystko zależy co jesz.Najprościej będzie jak obliczysz swoje zapotrzebowanie kaloryczne i dodasz to tego jeszce z 300 do 1000 kcal na plus i nie ma bata,żebyś nie przybrał na masie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3988 Napisanych postów 9621 Wiek 45 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 407794
przyczyny:
1. j/w nie rośniesz bo za mało żresz lub źle jakościowo (np za mało białka)
2. trening z dupy, też bardzo możliwe u początkującego (ćwiczysz planem FBW? raczej nie wygląda na to że jak większość rzuciłeś się na split! BŁĄD)
3. regeneracja - LEŻY - ĆWICZYSZ INTENSYWNIE 6 RAZY W TYGODNIU

OnGear

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
Papierosy jednak zwiększają trochę metabolizm jednak tu chodzi o diete jak koledzy napisali. Kwestia palenia to inna kwestia nie wiem komu chcesz zaimponować ale polecam rzucić póki jesr czaqs.

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3988 Napisanych postów 9621 Wiek 45 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 407794
Drobiazgów można się w fajkach dopatrzeć np upośledzają wytwarzanie NO co też się przekłada na wyniki. Ale u Ciebie jako początkującego jest to sprawa marginalna.

ps jak rzucisz to masa leci aż miło taki apetyt jest

Zmieniony przez - Krzychu79 w dniu 2011-02-09 14:05:23

OnGear

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
Kwestia zdrowia i wytwarzania wolnych rodników ponad 1000 z jednym machem ...

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 35
Czyli muszę więcej jeść i lepiej jakościowo. Za jakiś czas wybieram się na zakupy, to kupię sobie zapas na dłuższy czas i zobaczę jak mi to wszystko wyjdzie(postaram się ułożyć tak, aby kalorii było więcej niż moje dzienne zapotrzebowanie). Jeśli chodzi o trening, to na początku (2 tyg.) był to FWB, a potem przerzuciłem się na split. Kwestia ilości treningów - 6 to za dużo? Odrzucić sobie jeden dzień siłowni?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 35
Poczytałem przed chwilą o treningu FWB, a Split i prawdopodobnie powrócę do FWB. Tylko nie bardzo mogłem zrozumieć z tego tematu - https://www.sfd.pl/Trening_FWB_ocencie.-t365498.html
3/2 serię po 8-12 powtórzeń, to nie jest trochę za mało? Do tego na innych forach wspominali coś o zwiększeniu powtórzeń w większych partiach mięśni. Dajmy na to 12-16 na większe, a 8-12 na mniejsze.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3988 Napisanych postów 9621 Wiek 45 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 407794
9 na duże i 6 serii na małe grupy mięśniowe TYGODNIOWO i więcej Ci nie trzeba.

OnGear

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Wiek 38 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 93
Papierosy nie mają tu nic do tego. Zacznij jeść więcej pożywienia które wydziela insulinę typu biały ryż itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 5
Oczywiście, że szkodzą. To tak jakby się zapytać czy narkotyki szkodzą? Albo czy picie napojów słodzonych szkodzi. Szkodzi wszystko co nie naturnalne, jednak człowiek ma tak zaj**isty organizm, że ten jest w miarę sam się w stanie regenerować.
Wiadomo jeżeli trenujesz treningu tlenowe - MauThau to "przeczyszczasz płuca" i delikatnie niwelujesz działanie papierosów, dlatego może nie masz zadyszek i może jeszcze nie kaszlesz co 10 minut.
Osobiście jeżeli już musisz palić polecam przejście na e-papierosy, nadal szkodliwe ale nie tak jak zwykłe fajki w których wciągasz dym.
W e-papierosie również są szkodliwe produkty spalania, ale pochodzą one główinie tzw. "aromtu" czyli smaku który palisz, ponieważ sama baza gliceryna/glikol zamienia się w parę wodną.

W każdym przypadku występują negatywne następstwa, jednak jako mówimy o budowie masy mięsniowej najistotniejsze są:
- dym upośledza czerwone krwinki które przenoszą tlen po organizmie, tak że nie są one w stanie przenieść tyle tlenu co zdrowe - z tąd są zadyszki.
Wiadomo mamy oddychanie tlenowe i beztlenowe, więc jeżeli generalnie jesteś młodym palaczem i często ćwiczysz tlenowo, pewnie nie odczuwasz tak tego.
A wiadomo jak słabsza masz kondycje to słabiej ćwiczysz > słabiej ćwiczysz gorszy przyrost
- dym (nie tylko ten nikotynowy, ale też smog) powoduje spowolnienie spowolnienia podziału komórkowego, więc i m. in. przyrostu komórek mięsniowych
"Naukowcy przebadali laboratoryjnie 20 płynów do e-papierosów o różnych aromatach [...] Zaobserwowano też, że komórki poddane 48-godzinnej ekspozycji są w stanie się zregenerować, podczas gdy 72-godzinna ekspozycja niszczy je kompletnie." (1)

1.http://www.wykop.pl/ramka/3544175/palisz-e-papierosy-sprawdz-ktorych-aromatow-unikac/

Jak wspominał kolega wyżej, palisz to masz również mniejszy apetyt ;)

Pozdro


Zmieniony przez - murt w dniu 2019-02-12 12:38:46
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na mase - proszę o sprawdzenie

Następny temat

Tran w kapsułkach żelowych na czczo ??

WHEY premium