SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[art] Koncentracja

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2117

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez georgu z działu Trening dla początkujących.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 780 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11142
Niezależnie od metod treningowych nasze treningi moga być mniej lub bardziej wartościowe dla naszych mięśni. To jakie będą, w dużej części zależy od umiejętności koncentracji.
Kluczem do sukcesu - mówi Robert Piotrkowicz (mistrz świata z roku 2006 oraz 2007) - jest umiejętność skupienia całej uwagi na pracy ćwiczonych mięśni w trakcie wykonywania ćwiczeń. Krótko mówiąc - koncentracja! Jeżeli stawiamy przed sobą określony cel i regularnie trenujemy, to musimy być bardzo skupieni na tym, co robimy oraz cały czas musimy pamiętać o tym, co chcemy osiągnąć.
Mariusz Pudzianowski (pięciokrotny mistrz świata) twierdzi, że gdy tylko przekracza próg sali treningowej, to "przestawia" swój umysł i wyobraźnie na to, co będzie robić na treningu. Do czasu jego zakończenia wszystko inne jest dla niego nieważne. Podczas godzin, które spędza na sali treningowej, liczy się dla niego tylko trening.
A zatem w czasie treningu wszelkie problemy dnia codziennego powinny zostać odsunięte na dalszy plan. Jedynym naszym problem powinno być zaliczanie kolejnych serii oraz maksymalne zaangażowanie ćwiczonych mięśni. Tylko wiec nie podnosimy ciężary, ale także wyobrażamy sobie, jak pracują nasze mięśnie. Między mózgiem, a mięśniami tworzymy pewne połączenie - wizualizację.
Radek Słodkiewicz (mistrz Europy oraz brązowy medalista mistrzostw świata 2008) bardzo sobie ceni umiejętność wizualizacji. Jest zdania, że dzięki takiej umiejętności można ćwiczyć większymi ciężarami oraz znacznie zwiększyć zaangażowanie mięśni w ćwiczenie. Uważa nawet, że przez stosowanie pewnej wizualizacji można lepiej pobudzić proces rozwoju mięśni. Dzieje się tak wtedy, gdy ćwicząc np.bicepsy wyobrażamy sobie, jak mięśnie te się nam rozrastają do monstrualnych rozmiarów. Wyobrażenie takie utrzymuje jeszcze jakiś czas poz zakończeniu treningu.
Jak już wcześniej zostało nadmienione, w trakcie treningu nie powinniśmy zaprzątać umysłu sprawami odległymi od tego, co robimy. Powinniśmy skoncentrować cała energie na zadaniach, jakie przed sobą postawiliśmy. Nie pozwalajmy nikomu przerwać tej koncentracji. Nie ma nas dla nikogo!
Arek Szyderski (wicemistrz świata z roku 2007) radzi: W czasie treningu nie rozmawiamy z nikim podczas przerw między seriami. Taka rozmowa przenosi nas bowiem do innego świata - z jego problemami, zdarzeniami i kłopotami. A my na sali treningowej jesteśmy tylko po to, aby trenować i myśleć wyłącznie o treningu. Jeżeli ktoś próbuje przerwać naszą koncentrację, prosząc o wyjaśnienie jakiejś kwestii, to nasz umysł, który jest skupiony na konkretnym zadaniu, odbiera to zazwyczaj jako zdarzenie stresujące. Będąc w sytuacji stresowej, nie wykonamy dobrze zadania, jakie przed sobą postawiliśmy.
Domyślam się, że opinia Arka zabrzmi niemile dla tych, którzy na trening przychodzą głównie po to, aby sobie pogadać. Nie powinniśmy jednak czuć się zobowiązani do demonstracji jakichkolwiek przyjaznych gestów wobec osób, które równie przyjaźnie starają się oderwać nas od ćwiczeń.
Na sali treningowej nie ma życia towarzyskiego - jest cisza i skupienie, przynajmniej dla nas. Żadne rozmowy nie powinny do nas docierać, są poza naszą percepcja. Żadne telefony, pozdrowienia od wujka, nieszczęście bliższe lub dalsze. Wszystko to zostawiliśmy w innym miejscu i innym świecie. Tutaj jesteśmy tylko dla siebie.

Bardzo ciekawy artykuł wg mnie, chciałbym aby inni też go przeczytali. Mam nadzieje, że to choć w małym stopniu się przyda

Źródło: KiF styczeń 2009
Pozdrawiam

"Ten, kto nie jest wystarczająco odważny by podjąć ryzyko, niczego w życiu nie osiągnie" - Muhammad Ali

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2852
ciekawe
ale nie ten dzial

This is Animal.Can you handle it?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 780 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11142

"Ten, kto nie jest wystarczająco odważny by podjąć ryzyko, niczego w życiu nie osiągnie" - Muhammad Ali

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 9858 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 59190
Czytalem już to,
Wyłapie tylko jedno "zdanie", bo więcej mi się nie chce


W czasie treningu nie rozmawiamy z nikim...


No a jak inaczej, na zatłoczonej siłowni, podczas treningu jak ktoś prosi o asekuracje, to olewasz go, ktoś się ciebie o coś pyta to olewka totalna i siedzisz jak buc, a po tygodniu nazywają cię niemowa.


Nic tam ciekawego nie wyczytałem, nawet jednego zdania godnego poświęcenia uwagi.
No ale kilka znanych nazwisk, to zapaleni 16latkowie od jutra po przeczytaniu zamilkną na treningu na wieki bo bic nie urośnie.


Takie arty do PSOS bardziej pasuja niż tutaj.

PAIN IS MOMENTARY, GLORY IS FOREVER...
Klik -->
http://www.pajacyk.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 780 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11142
Ja na siłowni zawsze sam ćwiczę także nie mam z tym problemu

"Ten, kto nie jest wystarczająco odważny by podjąć ryzyko, niczego w życiu nie osiągnie" - Muhammad Ali

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2058 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 33403
tu raczej chodzilo o to, żeby nie gadać o piedołach niezwiązanych z wykonywanymi ćwiczeniami

"These are the people who always know a guy who knew a guy, who took steroids and his head exploded."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 235 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13872
ja to chetnie bym sobie czasami porozmawial na treningu, tylko ze cwicze sam.... : <
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 451 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16525
Dla mnie to bzdura jak to nie gadać między serriami :D Do serii wystarczy 10 sek aby skoncentrować się
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 189 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2169
Najlepiej mi się ćwiczy przy głośnej muzyce, najlepiej (jak dla mnie) Rammstein. W czasie serii jestem skupiony na ćwiczeniu a w przerwach wykrzykuje jakieś niemieckie teksty....... A tak poza tym to jestem normalny chłopak
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 229 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 19479
proste, koks sie za Ciebie skoncentruje joke :D

MMA sports !!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 780 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11142
Ja jak jest cicho to mogę wycisnąć z treningu jeszcze więcej

"Ten, kto nie jest wystarczająco odważny by podjąć ryzyko, niczego w życiu nie osiągnie" - Muhammad Ali

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Moja skromna silka

Następny temat

pomoc z muzą

WHEY premium