SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[ART]Crossfit jako uzupełnienie treningu kulturystycznego.

temat działu:

Strength & Endurance

Ilość wyświetleń tematu: 13603

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347438
Bardzo dobry artykuł
Choć z tymi węglami to kwestia wybitnie indywidualna.
No i oczywiście niebagatelne znaczenie ma tutaj charakter treningu.

A Christian przypadkiem nie porzucił totalnie treningu siłowego na rzecz CF ?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 83 Napisanych postów 874 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 104236
Chyba sam nie może się zdecydować. Ostatnio gdzieś pisał, że uwielbia niskie zakresy powtórzeń, ale z drugiej strony pisze art zatytułowany "Apologia crossfitu".

Teraz... teraz wasze wargi praktycznie się już stykają...
A potem po prostu jej mówisz, jak bardzo jej nienawidzisz.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 324 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 56384
Bardzo fajny art. Ronnie, myślisz że po treningu dołu ciała dałoby radę zrobić na czas np. :
A) Przysiad tylny / MC x50
B) Sprawle x100
I czy trzeba by było zmniejszać objętośc treningu nóg jeśli chciałbym robić coś takiego 2x w tygodniu ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zaczynam przygode z CF, siłownie mam pon,śr,pt, a w soboty robie własny WOD z obciążeniem 10 kg.
Push up 20x
Box Jumps 20x
Pull up 5 x
Ball throw 10x ( prawde mówiąc rzucam betonową kula koło 20 kg ) biegne tam gdzie rzuciłem i znowu rzucam itd.
Po jednym obwodzie 30 sekund przerwy . Cały trening trwa 20 minut.
Czy taki trening pomoże mi w poprawie mięśni rąk, klatki ? Box jumpsy są taką zapchaj dziurą w celu 'odpoczynku' .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347438
Mahler
Chyba sam nie może się zdecydować. Ostatnio gdzieś pisał, że uwielbia niskie zakresy powtórzeń, ale z drugiej strony pisze art zatytułowany "Apologia crossfitu".


Z tego co wiem, to CF miał być kilkumiesięczną odskocznią.
Później wylądował w szpitalu.

Thib zmienia zdanie i podejście bardzo często.Jedno jest pewne- nie zajmuje się stricte bb, tylko treningiem pod performance.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347438
Schwarnold
Bardzo fajny art. Ronnie, myślisz że po treningu dołu ciała dałoby radę zrobić na czas np. :
A) Przysiad tylny / MC x50
B) Sprawle x100
I czy trzeba by było zmniejszać objętośc treningu nóg jeśli chciałbym robić coś takiego 2x w tygodniu ?


Cholernie ciężko, ale dałoby radę.
Możliwe, że z takiego SQ/MC wytrzymałościowego wypłynąłby jakiś unikatowy bodziec dla muskulatury

Przy skrajnie wysokich zakresach powtórzeń docieramy do rejonów mięśni, które normalnie nie zostają sfatygowane.
CNS będzie aktywował dodatkowe jednostki motoryczne, byś mógł kontynuować ciężką pracę.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347438
xClayBlaisdell
Zaczynam przygode z CF, siłownie mam pon,śr,pt, a w soboty robie własny WOD z obciążeniem 10 kg.
Push up 20x
Box Jumps 20x
Pull up 5 x
Ball throw 10x ( prawde mówiąc rzucam betonową kula koło 20 kg ) biegne tam gdzie rzuciłem i znowu rzucam itd.
Po jednym obwodzie 30 sekund przerwy . Cały trening trwa 20 minut.
Czy taki trening pomoże mi w poprawie mięśni rąk, klatki ? Box jumpsy są taką zapchaj dziurą w celu 'odpoczynku' .


Bardzo prawdopodobne.
Jeśli będziesz periodyzował swój WOD i progresował, to na pewno dojdzie do hipertrofii.

Ale to nie będą jakieś spektakularne efekty

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Z czasem będzie większe obciążenie czy powtórzenia, potem inne Wod'y .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czy taki 20 minutowy wod, będzie efektywniejszy jeśli chodzi o spalanie kcal niż 20 minut biegania ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 21603 Napisanych postów 30834 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870989
Ronie! Tak jak Ci pisałem wcześniej, chciałbym dorzucić 2x po treningu siłowym właśnie coś na zasadzie CF/kompleksu. Po 1 - w jakie dni byś to widział, przy rozkładzie push / pull / legs / push / pull / off / off? No i sprawa 2 - jakieś przykładowe zestawy do wykonania przez 100kg klocka ze średnią kondycją? Nie ukrywam że podoba mi się opcja tych najcięższych ćwiczeń, połączonych z czymś innym - typu jak właśnie podałeś - MC + burpees.
Z góry dzięki za jakieś wskazówki
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

prośba o ocenę

Następny temat

street workout trening

WHEY premium