SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

zimna woda...

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3308

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 105 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 595
Przepraszam za odkop, możecie mi podarować złotą łopatę :)

Można myć się codziennie w zimnej wodzie od POCZĄTKU kąpieli? Bo nie będę w wannie majstrował ze zmianą temperatury wody :)
Dzisiaj nalałem zimną i jakoś lepiej się czuję :)

Nie ma ludzi twardych, są tylko źle trafieni...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71328 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575929
Można.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 105 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 595
Ok szefie :)

Nie ma ludzi twardych, są tylko źle trafieni...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 844
Witam, a więc dorzucę swoje 3 grosze, zimna woda jak najbardziej pomaga na stawy, zmniejsza obrzęki w przypadku uszkodzeń, i przyspiesza regenerację, bo znacznie poprawia krążenie, po kapieli w zimnej ale to w lodowatej wręcz wodzie człowiek jest czerwony jak rak, bo są rozszerzone naczynka krwionośne, pociąga to ukrwienie i solidne zaopatrywanie w tlen również stawów, nie tylko skóry, nie mówiąc o tym że mniej się czuje bolesność stawu... Dodam od siebie że kapiel w wannie z zimną wodą jest fajna, ale nie umywa się do kąpieli w zimę w rzece...:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71328 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575929
Ale to po kąpieli w rzece można być czerwonym, pod prysznicem raczej nie, nigdy tak nie miałem.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 2344 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 17221
Ja od pół roku kąpie się w zimnej, a czasem i lodowatej (jak gdzieś wyjadę) wodzie i widzę tylko same pozytywy tych zabiegów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 844
krzykacz
Ale to po kąpieli w rzece można być czerwonym, pod prysznicem raczej nie, nigdy tak nie miałem.


Dlatego napisałem, że woda powinna wręcz być lodowata, a można też, ale tylko zimą po dłuższej fali mrozów, kiedy woda wpływajaca do wodociągów jest bardzo zimna, to w kranie ma około 6 stopni, kilka razy mierzyłem, no to nie powiem, jak się dość silny wychładzajacy prysznic puści, to lekko czerwonym się zrobi, i nawet przyjemnie szczypać zaczyna lekko, nie tylko od temperatury wody, samo ciśnienie wody w prysznicu dodatkowo masuje, a fakt, że nie ma to porównania do efektów i samopoczucia które są po kąpieli w rzece w zimę:) mocno pod prysznicem w wannie zaczerwienią się również osoby dopiero zaczynajace chłodne a potem zimne kapiele, z czasem układ krążenia się przystosowuje.

Zmieniony przez - freak78 w dniu 2011-10-19 13:19:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1054 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6563
ja kiedyś robiłem naprzemienne prysznice wpierw ciepłą wodą, potem lodowatą i tak parę serii. czułem się bardzo dobrze po tym

"przegrywałem całe życie... dla tego odniosłem sukces"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 105 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 595
Ja w te dni w które się nie rozciągam to łupię teraz zimną na maksa do wanny. Jak się wyjdzie od razu lepiej się czuję bo mięśnie pobudza, a po ciepłej to tylko zamula ;)

Nie ma ludzi twardych, są tylko źle trafieni...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Regeneracja skóry twarzy

Następny temat

Białe plamy, dziewczyny wy sie znacie

WHEY premium