SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

zaplatanie kol...

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 20583

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 652 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4435
Mam dosyc chodzenia do serwisow rowerowych i placic im za zaplatanie kola oraz wycentrowywanie...Czy jest moze jakis poradnik w internecie jak zaplatac kola na rozne sposoby jak wycentrowywac? Ogolnie wszystko na ten temat by czlowiek mogl sie czegos dowiedziec i sie samemu nauczyc.
Moze ktos z Was posiada ta wiedze i moglby sie podzielic z nia ?
Z gory wielkie DZIEKUJE
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 78 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 789
Samo centrowanie kola to raczej najprostrza rzecz. Wystarczy ze podczas zaplatania kazdy nypel dokrecasz mniej wiecej do 3/4 zwoju na szprychach. Potem jak masz juz wszystko zaplecione to bierzesz sobie srubokret i z gory dokrecasz kazdy nypel np o 2-3 obroty tak az bedziesz mial juz tak wkrecone ze albo nie bedziesz mogl juz wsadzic w rowek srubokretu albo bedzie juz tak mocno sciagniete ze nie dasz rady obrocic. Wtedy bierzesz juz normalny klucz i jedziesz po kolei kazda szpryche znowu o ten 1-2 obroty az bedziesz mial wszystko porzadnie naciagniete. Jak sie przylozysz i bedziesz robil dokladnie to nawet nie bedziesz musial centrowac bo bedziesz mial idealnie proste kolo bez bicia. Ja tak robie i zawsze wychodzi prawie idealnie. Pozdro ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1495 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17155
masz tu linka :
http://www.cyf-kr.edu.pl/rowery/skladkol.html 

Są historie cichej dobroci i przyjaźni. Tworzą je mali zwyczajni ludzie.
Cisza jest urodzajnym ogrodem, płodną ziemią, na której rodzi się przeogromne słowo.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 8031 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28851
ja sobie nie moge wyobrazic centrowania kola po napleceniu nie na centrownicy, masakra

Moderator:
-Sporty Extremalne-
-Rowery-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 652 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4435
sprobowac nie zaszkodzi, mam stare kolo do zrobienia wiec sie nim pobawie moze sie naucze przynajmniej centry likwidowac...
centrownice drogie sa ? mozna je dostac w sklepach rowerowych ?
takie pytania z ciekawosci
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 8031 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28851
taka najtansza taka dobra 500 zł

Moderator:
-Sporty Extremalne-
-Rowery-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1495 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17155
Centrownice można zrobić ze starego widelca i też daje rade, a poza tym nie trzeba wydawać 500 zł na centrownice, można kupić o wiele taniej również dobrą http://cyklotur.pl/?id=18599 

Są historie cichej dobroci i przyjaźni. Tworzą je mali zwyczajni ludzie.
Cisza jest urodzajnym ogrodem, płodną ziemią, na której rodzi się przeogromne słowo.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja widziałem książęczkę o jakimś mistrzu zaplatania kół i jak to robić za 150 zeta...lepiej poćwiczyc na starym kole.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 652 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4435
ja se pocwiczylem na swoim kole i udalo mi sie wycentrowac ale przy dokrecaniu nyple zjechalem jakis felerny klucz chyba albo za duzo sily wlozylem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 8031 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28851
no, albo lipne nyple

Moderator:
-Sporty Extremalne-
-Rowery-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja osobisceie chciałbym umiec zaplatać koła, jakies stare napewno by sieznalazlo i to nie jedno, mi by sie przydalo bo chcialbym piasty wymienic a zaplatanie bedzie mnie kosztowalo wiec w takim wypadku by mi sie opłącało przy wymianie pisty razem z obreczą i szprychami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 8031 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28851
naplesc umiem, gorzej pozniej z centra bez centrownicy chyba sie nie obejdzie w takim wypadku

Moderator:
-Sporty Extremalne-
-Rowery-

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wasze tętno spoczynkowe

Następny temat

RoWeRy STACJONARNE

WHEY premium