SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

wzrost dla piłkarza

temat działu:

Piłka Nożna

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 10479

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 352 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1620
ja może troszkę z innej beczki. czy umiejętność podbijania piłki wpływa na jakość i technikę gry??

twój rekord życiowy jest twoim rekordem świata...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Czasami na pewno może się przydać, ale raczej nie. Osobiście nie mam super rekordu w żonglerce, bo ok. 60, ale wydaje mi się, że mam całkiem dobrą technikę...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 352 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1620
ja ogólne podbijam 30 może 40 razy. a samymi nóżkami ro może jakieś 3-4 razy.

twój rekord życiowy jest twoim rekordem świata...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 160 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 423
ale generalnie szybciej biegają ci po 190 cm niz ci po 170 cm?

Zmieniony przez - alan10 w dniu 2010-07-09 08:02:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Zależy od indywidualnych predyspozycji. Spójrz np. na C. Ronaldo, który ma 186 cm, więc jest raczej wysoki, a przy tym bardzo szybki. Messi z kolei 169 cm, a do najwolniejszych nie należy. A w lidze polskiej np. Sławek Peszko - 174, a należy do jednych z najbardziej szybkich i dynamicznych piłkarzy w Orange Ekstraklasie.

Rafael Marquez 182 cm, dobry obrońca, dobry technicznie, dobre stałe fragmenty, ale jest dość wolny.

Wszystko zależy jak już mówiłem od indywidualnych predyspozycji, budowy ciała, sylwetki, atletyczności. Wiadomo, zawsze możesz pracować nad swoją dynamiką i szybkością. Są specjalne plany treningowe poprawiające te cechy.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 160 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 423
ale czysto hipotetycznie gdybym miał 175 cm wzrostu i 70 kg wagi a potem urósł i miał np 187,5 cm wzrostu i wazył dalej 70 kg to szybkosc by mi wzrosła i czy zmalała by mi zwrotnosc mimo ze nie utył bym ani grama mimo ze znaczaco bym urósł?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Też raczej indywidualna sprawa.

Choć raczej szybkość Ci zmaleje. Spójrz na sprinterów. Oni są raczej przypakowani. Z kolei długodystansowcy są z kolei szczupli. Żeby szybko biegać potrzebne są mięśnie.

A co do zwrotności, to teoretycznie wraz z większym wzrostem powinna być słabsza, ale to jak już mówiłem SPRAWA INDYWIDUALNA. Patrz np. Messi jest malutki, ale zakręcić potrafi. Znów posłużę się przykładem C. Ronaldo. Zobacz jaki jest wysoki, a zwrotność ma zayebistą. Ibra też nie należy do najsztywniejszych piłkarzy. Co innego np. Jan Koller. Ale to już inna bajka. On ma 202 cm, waga też dość duża, więc sorry, ale on mistrzem gibkości i zwrotności nie będzie.

Zawsze można wykonywać ćwiczenia rozciągające, poprawiające zwrotność. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 160 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 423
ale nie mi w temacie ze wzrost rosnie waga ta sama nie chodziło ze odpuszczam siłownie tylko trace tłuszcz a sam tłuszcz bez miesni to przeciez minus.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 352 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1620
ale weź pod uwagę że wyższy człowiek ma dłuższe nogi.

twój rekord życiowy jest twoim rekordem świata...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 191 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2371
Ogólnie to właśnie niscy zawodnicy mają sporą przewage zwrotnosci i ogólnie czasu reakcji na boisku ale zdarzają sie też ludzie wysocy z tymi atutami. Pozatym wysoki zawodnik dobrze zbudowany to najczesniej silny strzał za to niski lepiej trzyma sie na nogach
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak wybić się w piłce nożnej

Następny temat

MUNDIALOWY KONKURS ACTIVLAB!!! Weź udział

WHEY premium