Chciałbym zapisać się na treningi kung fu i mam pytanie jaka szkoła w Krakowie jest czegoś warta - w internecie przewijają się głownie szkoła Grzegorza Ciembroniewicza i szkoła Andrzeja Szuszkiewicza , która z nich jest lepsza a może jest jeszcze inna do której warto się zapisać ?
[...] CLF, natomiast sam zapewne przyzna że 90 procent tego co się nauczyl to w tej szkole Ciembroniewicza. Inna sprawą jest ze szkola ciembroniewicza do tanich nie należy - połączenmie tradycji z marketingiem. dobra szkola w wieliczce (i tańsza). Co do Szuszkiewicza i jego Wing Chun nie mam na tyle wiarygodnych informacji by coś na ten temat pisać.
[...] podważam skuteczności WT, czy, za przeproszeniem, WC, natomiast ich przedstawiciele nie bardzo radzą sobie z dbaniem o reputację, a tak być nie powinno. Co do szkoły sifu Szuszkiewicza w Krakowie, to kilka lat temu nastąpił hm, drobny najazd poznańskich wymiataczy z braz.ju-jitsu (pod nieobecność sifu), sprofanowali oni salę, znieważyli [...]
[...] jest lepszy a który gorszy, kto i kiedy popełniał/popełnia jakieś błędy. To nie jest istotne - te style diametralnie się od siebie różnią. Nie mowie o sposobie nauczania bo Szuszkiewicza nie znam, mowie o samym podejściu do walki. Boli to ze po wstąpieniu w dumne szeregi WT pierwsze co ususzycie to stos przekleństw na WC. Po co? Miałem paru [...]
[...] redaktora naczelnego magazynu "Samuraj", w rezultacie jego artykułów. B. Śliwka zajęcia prowadził w sali, którą w niektóre dni, na godziny, podnajmował u Szuszkiewicza. C. Bjj-owcom z Poznania coś się ewidentnie pomyliło i myśleli, że to sala Śliwki. D. Nasikali na drzwi od strony klatki schodowej, w dalszym ciągu myśląc [...]
[...] Ja riposty nie jestem ciekaw - wiem juz jak bedzie brzmiala bo juz ten temat pare razy walkowalem. :) A do konkurencji zadnej nie naleze a tym bardziej do szkoly pana Szuszkiewicza. Poza tym opisywanie szkol kung fu jako wzajemnej konkurecji jest troche smieszne - kazdy styl ma pewne wlasne cechy charakterystyczne i kazdy cwiczy to co mu [...]
[...] kulawego osła za cenę wyścigowego konia. Po drugie przypominam Ci uprzejmie, że mówimy o obniżeniu ceny ze 100 do 60zł ale np ze 150 na 100 (np nie słyszałem, żeby szkoła Szuszkiewicza narzekała, a mają podobno własną, świetnie wyposażoną salę, 3 treningi tygodniowo i na wszystko wystarcza 100zł) Jeśli zaś chodzi o otwarcie się na szerszy [...]
[...] on opisywany przez Was problem, więc wrzucam. Nie chcę się wymądrzać, bo jestem na forum nowy, ale trochę to przerażające, co piszecie. Sam chodzę na zajęcia do sifu Szuszkiewicza w Krakowie (szkoła według Williama Cheunga) i po pierwsze nigdy nie słyszałem, by na temat jakiejkolwiek innej szkoły walki czy też innego nauczyciela [...]
Jeśli Belialu odnosisz swój post do mojego, to wyjaśniam, że szkoła Szuszkiewicza to nie jest LTWT. Nie znam sposobu uczenia w LTWT poza tym, co przeczytałem na forum, ale jeśli prawdą są te wszystkie stopnie, za które trzeba słono płacić oraz brak rozgrzewki na treningach, to ja trenuję coś zupełnie innego:)
[...] na staz/umiejetnosci, a nie sprzedawany na raty za dodatkowe extra pieniadze. Pelna zgoda. Zeby uzmyslowic Ci, ze sie mylisz co do wizyt mistrza wezmy taki przyklad. WC od Szuszkiewicza. Ich sifu/patron szkoly to Diddier Beddar. Nie cwiczylem tego stylu, jest on bardzo rozny od WT, ale widac, ze jest to osoba o nieprzecietnych umiejetnosciach, [...]
[...] walki? Niezależnie od tego czego oczekujesz po treningach SW nie będzie to optymalny wybór. Jeśli pociąga Cię tradycja i chcesz trenować akurat KF, to lepiej iść do Szuszkiewicza http://www.wingchunkungfu.pl/ czy do Kęska http://www.tradycja.cnet.pl/ Niektórzy polecają Ciembrowicza, ale to zdzierca. Jeśli zaś szukasz optymalnej [...]
dacheng: a na kogo, na Śliwkę czy Szuszkiewicza? Bo na jakimś forum znalazłem, że chodziło o Śliwkę-po tym jak na łamach (chyba) Budokanu zaczął kwestionować uprawnienia K. Matuszczaka w aikido. Dobrze kojarze?