SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kung fu w Krakowie

temat działu:

Baza klubów Sztuk Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 32008

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Temat przeniesiony przez Marcin_VB z działu Style tradycyjne. Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 147
Chciałbym zapisać się na treningi kung fu i mam pytanie jaka szkoła w Krakowie jest czegoś warta - w internecie przewijają się głownie szkoła Grzegorza Ciembroniewicza i szkoła Andrzeja Szuszkiewicza , która z nich jest lepsza a może jest jeszcze inna do której warto się zapisać ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 518
Zobacz sobie jeszcze tu:
www.jowga.pl
www.ymaa.net
www.tradycja.cnet.pl
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Baojong a według Ciebie która z tych szkół jest najlepsza ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Sprecyzuj co to dla ciebie znaczy "najlepsza"? ;) Podałem tylko adresy - nie mogę osądzić, w której będzie ci się najlepiej ćwiczyło.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
chodzi mi o doświadczenie i fachowość instruktorów , ale także o sam styl - odpowiednia licza technik nożnych (chodzi mi o to żeby nie były same lub większość ręcznych)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
"chodzi mi o doświadczenie i fachowość instruktorów , ale także o sam styl - odpowiednia licza technik nożnych (chodzi mi o to żeby nie były same lub większość ręcznych)"

W sumie w każdej z wymienionych szkół są ludzie z kilkunastoletnim (lub dłuższym) doświadczeniem. Pierwsza wymieniona szkoła uczy systemu z południowych Chin i akcent z pewnością jest położony na ręce, ale nie tak jak w wing chun, jeśli do tego się odnosisz. W Drugiej uczą białego żurawia i długiej pięści - teoretycznie powinno to się uzupełniać w warstwie technicznej i zapewniać to zróżnicowanie o jakie ci chodzi. Od jakiegoś czasu jest tam też uczona sportowa sanda. W trzeciej nauczycielem jest były zawodnik sportowego wushu (utytułowany), obecnie ćwiczący chen taiji z przekazu Chen Xiaowanga.
Szczegółów nie znam - najlepiej będzie, jak odwiedzisz treningi tych szkół i porozmawiasz z instruktorami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Czyli w wing chun techniki ręczne stanowią zdecydowaną większość treningu ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
"Czyli w wing chun techniki ręczne stanowią zdecydowaną większość treningu ?"
Nie wiem, jeśli oceniać po tym co widać w sieci, to tak to wygląda. Zapytaj się kogoś od wing chun.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 58
Pierwsza forma WingTsun (z trzech) "siu-nim-tao" nie zawiera żadnych kopnięć. Techniki z pierwszej formy oraz pozycja to podstawa WingTsun. Siu-nim-tao znaczy "mała idea" i bez głebokiego zrozumienia tych prostych technik nie będziesz miał dobrej podstawy, na której można budować resztę. W mojej sekcji (tak jak w wszystkich oficjalnych szkołach Sijo Leung Tinga) trzeba ćwiczyć regularnie przez kilka miesiący zanim możesz ćwiczyć drugą formę z kopnięciami.
Pozdrawiam, Graham (www.wingtsunkrakow.pl) 

Jedyna autentyczna szkoła WingTsun Leung Tinga w Krakowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 7168 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 46566
Na przyszłość radzę spojrzeć na datę ostatniej wiadomości-wyciąganie starych tematów jest uważane za nietakt

Ale dobrze, że zjawia się na forum kolejny reprezentant Wushu.

Tak z czystej ciekawości... chodzę ostatnio po mieście i widzę plakaty różnych chińskich styli. To co zwraca moją uwagę (i wywołuje uśmiech) są hasła reklamowe.

"Elitarna szkoła walki dla ludzi inteligentnych" (na plakacie jest chyba ta pani z Nike Woman, którą macie na stronie...)-rozumiem, że cała reszta sztuk walki nie jest elitarna a ich adeptami są półd****e, gdyż wszyscy inteligentni pognali hurtem na WT?

"Najskuteczniejszy styl walki" (to akurat Choy Lee Fut)-dobrze byłoby pokazać ten plakat ludziom z BJJ. Zastanawiam się, jaka byłaby ich reakcja...

"Stworzona przez mniszkę z Shaolinu 300 lat temu. Stosowany dziś przez CIA i FBI"-uwielbiam takie teksty

Czy masz może coś wspólnego z pierwszym lub trzecim plakatem?

Zmieniony przez - Cavior w dniu 2007-09-21 10:10:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 4405 Wiek 1 rok Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 45674
W stolycy też już widziałam te hasła, mamy do czynienia z szeroko zakrojoną kampanią

Strona mało zachęcająca, ten cennik w euro mnie rozwalił

I oczywiście co drugie słowo, że jesteśmy najlepsi i jedyni oryginalni (ciekawe, co by na to Yang30 powiedział ), a w dodatku inteligentni, elitarni i entuzjastyczni, heh.

"The wise win before the fight, while the ignorant fight to win."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Treningi w 3miescie

Następny temat

Jest klub bokserski w trojmiescie ?

Zestaw 1