SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

wrazenia po finale k1

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 15516

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1639 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12110
Nie no porównywanie wzrostu Sappa to Choia czy Schilta to nieporozumienie bo po pierwsze Sapp w swoich statystykach robi to co paru innych zawodnikow czyli po prostu zawyża swoj wzrost on w życiu nie ma 2 m.Wystarczy sobie obejrzec jego walke z JLB jak stoja kolo siebie albo z paroma innymi ktorzy nie zawyżaja statystyk.On ma maxymalnie 195.Przeciez 10 cm to jest naprawde znaczna roznica a przy zawodnikach majacych 190-193 on jest doslownie minimalnie od nich wyzszy.wiec porownywanie go do Schilta czy Choia to jest nonsens.Apropo zawyżania swocih statystyk to juz dawno zauwazylem ze mistrzem w tym jest Gary Goodridge ktory podaje sobie 191 wzrostu a tak ogladam sobie wlasnie jego walke z JLB i Aertsem i gosc jest centralnie nizszy o dobre 5 cm od jednego i drugiego.Nigdy nie zrozumiem po co tak robia przeciez to i tak widać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 815 Wiek 48 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8488
Myślę, że do pokonania Semmy'ego w obecnej chwili potrzeba ogromnej wybuchowości (explosivness), szybkości i znakomitych umiejętności walki w półdystansie, nawet powiedziałbym w półdystansie bokserskim.
Obecni czołowi zawodnicy K-1 właściwie nie mają żadnego z tych atutów na poziomie wystarczającym do zwycięstwa.
Ciężko widzę szanse kogokolwiek oprócz Hong Mana.

Memento mori

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marian.B. ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 510 Napisanych postów 8840 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 54407
IMO Pokonać Schilta mogą: Aerts, Iggy, Hari...

Sogów nie odbijam, jak podobała Ci się moja wypowiedź, to wejdź na www.pajacyk.pl !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 835 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7989
Piorunos zgadzam sie z tym, że Sapp nie ma 2 metrów. On ma na oko 195 cm.
Zawodnicy może nie tyle zawyżają swój wzrost, co po prostu niedokładnie mierzą. Mam jednego kolegę, który jest wyższy niż ja, ale według oficjalnych pomiarów to ja jestem wyższy.

Marian czym ten chudzielec Hari może pokonać Schilta? Przecież Schilt jest sporo masywniejszy, silniejszy, a na dodatek sporo wyższy. Schilt by go rozwalił w mgnieniu oka przez ciężkie KO.

Zmieniony przez - nicknuckle w dniu 2006-12-08 12:26:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marian.B. ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 510 Napisanych postów 8840 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 54407
"Marian czym ten chudzielec Hari może pokonać Schilta? Przecież Schilt jest sporo masywniejszy, silniejszy, a na dodatek sporo wyższy. Schilt by go rozwalił w mgnieniu oka przez ciężkie KO."

I co z tego, że jest silniejszy i wyższy? Nicknuckle mam prosbę do Ciebie! Jak nie masz o czymś pojęcia, to nie pisz nic na ten temat, bo Twoje argumentacje zakrawają na forum onetu. Ciągle piszesz o sile zawodników, dynamice itp. Przecież Ty nie wiesz nawet na czym ten sport polega! Wg. tego co piszesz najlepszym zawodnikiem K-1 powinien być najwyższy strongman, trójboista, albo sprinter (ostatnio coś pisałeś, że ktoś by wygrał "bo jest szybszy").

Sogów nie odbijam, jak podobała Ci się moja wypowiedź, to wejdź na www.pajacyk.pl !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3961
warunki fizyczne (sila,wzrost,masa,) to moim zdaniem duzo mniej istotna rzecz niz przede wszystkim TECHNIKA,szybkosc,wytrzymalosc..PSYCHIKA...owszem warunki grają istotną role bo wlasnie swietnym przykladem tego jest schilt...zreszta kiedys juz bylo o tym na sfd dosyc obszernie chyba:)

autechre - second bad vibel

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
Patrząc ostatnio na wyczyny Schilta i niemoc innych "bardziej technicznych" zawodników zaczynam się zastanawiać czy faktycznie warunki fizyczne są DUZO MNIEJ ISTOTNE czy tylko NIEWIELE MNIEJ ISTOTNE niż technika...przynajmniej jeśli chodzi o K-1

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 815 Wiek 48 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8488
Warunki fizyczne są potężną bronią, ale w połączeniu z dobrą strategią i umiejętnościami. Semmy nie pakuje się w wymiany, trzyma wszystkich na dystans swoimi kopami, a w półdystansie od razu klinczuje i ewentualnie z tego klinczu przechodzi do ataku. Strategia jest idealnie dostosowana do jego warunków fizycznych. I o to chodzi.
Np. jego Muay Thai clinch właściwie nie musi doprowadzić do czystego kopnięcia kolana w głowę. Wystarczy, że rąbnie tym wielkim kolaniskiem przez rękawice i większości przeciwników gwiazdki przed oczami latają.

Co do Hari, to wyglądał imponująco w walce z Slowinskim, ale walka była prowadzona a dystansie. Dynamikę, technikę i timing ma świetne, ale walka z Semmym to inna bajka i inna strategia.

Memento mori

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marian.B. ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 510 Napisanych postów 8840 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 54407
A kto mówi o walce ze Słowinskim? Ja uważam że Hari jest jednym z nielicznych, którzy mają szansę z Semem, oprócz Aertsa i Iggyego - którzy już z Schiltem wygrali...

Sogów nie odbijam, jak podobała Ci się moja wypowiedź, to wejdź na www.pajacyk.pl !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2499 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 23442
hari vs schilt-to moglaby byc ciekawa walka.hari sobie ladnie z karajevem radzil(wrecz dominowal) dopoki nie zarobil ,,karnego''

najslabsze psy najglosniej szczekaja

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Retransmisja gali

Następny temat

Hasło do rapidshare

WHEY premium