SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

twarde , a mientkie ;)

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2825

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 274 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1383
jak bardzo różnią się twardością rękawice miekkie od twardych ? ja sie sparuje z kumplem rękawicami firmy shin-do sport i one są miekkie (choc ze jak sie mocno dostanie i tak poboli ) ....dlatego tez pytam -jak bardzo sa twardsze?czy w czym to sie wyraza ? chodzi o normalne rekawice gdzie na turniejach sie klepią ,
Pozdrawiam
POrTeK
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36567
"Twardosc" rekawic wyraza sie najczesciej w uncjach(OZ),czyli jednostce masy,w najtanszych rekawicach tego nie zauwazysz,bo z reguly sa dosc miekkie,ale te lepsze roznia sie twardoscia,w kazdym porzadnym sklepie ogladajac rekawice powinienes zauwazyc na nich napis,np.10 OZ-tzn sa dziesieciouncjowe.Dodam,ze do sparingu wystarcza ci rekawice 10-12 OZ,zas te 8 uncjowe sa juz dosc twarde.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86830
No tyle czasu uzywam rekawice, a pierwsze slysze o powiazaniu twardosci z MASA (wagą) rękawicy... Czego to ludzie nie wymyslą No może coś w tym jest...

IMHO: OZ - to *waga*, nie twardość!! Tak samo jak masa rękawicy NIEKONIECZNIE musi być związana z jej rozmiarem (choć "ósemki" mają zwykle mały rozmiar).

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1341 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 43847
dokałdnie OZ to jest maira wielkosć a nie twardość najlepsze do sparingów są według mnie 10 mogą też byc 12 ..w zawodach obowiazkowo u nas 10

Na początku treningów... zrób sobie badanie krwi i kału.. wtedy przekonasz sie czy trening masz we krwi czy w dupie...
_# SFD F!GHT CLUB #_

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36567
Ok wytlumacze to inaczej:Knife-napisalem,ze uncje(OZ) to jednostka masy(tzn.wagi),zas "twardosc" napisalem w cudzysłowiu,bo moze i,jak napisales,nie ma ona zwiazku z masą,ale chyba zgodzisz sie,ze jezeli chodzi o rekawice boxerskie,to im mniej uncji,tym sa twardsze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86830
Nie zupełnie się nie zgodzę - to tak jak z workami - mogą być malutkie a twarde jak sk$$$$$, mogą być malutkie i dość miękkie. Używałem wielu rękawic - na codzień 12 oz, na zawodach 10 oz - równie twarde. To zależy od SKORY, nie od wagi.

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36567
Hm w takim razie oznaczenia nie sa "stałe"?-nie ma zadnego kryterium?jezeli nie sa,to po co je stosowac(np.zakupie przez internet rekawice,jak piszesz,12-uncjowe,zas w porownaniu z innymi 12-uncjowymi beda o wiele twardsze,jak to wyglada na zawodach-np.jest obowiazek walki w rekawicach 12 OZ,a i tak,jak piszesz,kto chce bedzie mial w sumie "nieoznaczone"10 OZ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 274 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1383
więc jak na rekawicach mniej OZ =tek , tym rękawice sa twardsze ? tak zrozumialem ... jak nie prosze o sprostowanie , jednoczesnie prosba - jakie rekawice sa dobre do sparingów dla poczatkujach - z tym ze maja byc twardsze od tych shin-do ktore sa baardzo miekkie
POzdro
PoRtEK
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86830
DOBRZE - napiszę ostatecznie. Bzdura! Waga rękawicy wyrażona w uncjach (OZ) ZUPEŁNIE NIE MA "PRZEŁOŻENIA" na twardość materiału z jakiego jest wykonana rękawica!!! To kwestia głównie materiału, jak wiadomo przeważnie skóry (naturalnej lub skaju - czyli tzw. skóry sztucznej), jej obróbki, pewnie temperatury, szycia, ubicia - nie wiem - nie siedzę w skórach - nie wiem jak dokładnie przebiega obróbka. Wiem za to jak się walczy w różnych rękawicach.

NA ZAWODACH jest istotna MASA rękawicy - nie twardość.

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
GizmoTKD Bushido24.pl
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1884 Wiek 51 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 21505
Na twardość rękawicy ma wpływ wyściółka, czyli wypełnienie. W najtańszych tworach rękawicopodobnych wypełnienie stanowi nieraz zwykła gąbka, która nadaje się co najwyżej do bardzo lekkiego semi-contactu. Osobiście polecam rękawice twardsze z wypełnieniem profilowanym, czyli takie, które nie są wypychane na podobnej zasadzie jak worek czy siennik, ale składają się z odpowiednio wyciętego kawałka specjalnego tworzywa amortyzującego uderzenia, no i oczywiście całego obszycia skórą naturalną czy sztuczną. Z tych, co widziałem, mogę polecić rękawice firm takich, jak np. Espada czy polski Shogun (chociaż ci ostatni mieli też parę nieudanych modeli). Mieliśmy w klubie także rękawice firmy Allright, ale nie był to specjalnie udany sprzęt.

Gizmo

"Dan" Freestyle Taekwondo & Kickboxing - Emerytowany Doradca w "Stylach Tradycyjnych"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 364 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3172
ja mam sparingowki danikena , swietne rekawice

_-^-_

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

hmmm

Następny temat

Mistrzostwa Polski do 87 (rocznik) w KK

WHEY premium