SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

szpagat - 6 miesiecy cwiczen - "twarde miesnie"

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8868

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 469 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10393
Hej,

Od 6 miesiecy rozciagam sie do szpagatow wg. planu, ktory ulozyl mi kiedys trener SW. Rozciagam sie 3 dni (po treningu, miesnie dobrze rozgrzane) po 30min, nastepnie mam jeden dzien przerwy i znowu zaczynam 3 dniowy cykl. Efekty sa mega zadowalajace :).

Od 2 dni mam taki problem, ze po 1 dni regeneracji. przerwy od rozciagania moje miesnie nog sa mega nie elastyczne. Uczucie jest takie, jakbym dopiero co zaczynal sie rozciagac. Wystarczy, ze lekko rozloze nogi do szpagatow a juz czuje ogromny opor.

Co mam robic ? Wiecej regeneracji ? Rozciagac sie mino posciaganych miesni ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Dłuższa regeneracja, suplementacja potasu, pomaga też no-spa

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 469 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10393
no-spa ? Jej rozkurczowe wlasciwosci ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Nie do końca, poprawia transport potasu - antagonisty wapnia, który jest przyczyną tej sztywności

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 469 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10393
Dzieki !!

Jak dawkowac no-spa + potas, kiedy brac ?

Czy jakies suple moga negatywnie wplywac na rozciaganie ?

Zmieniony przez - eclipse w dniu 2008-08-18 00:34:42

Zmieniony przez - eclipse w dniu 2008-08-18 10:23:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Bezreceptowy potas to aspargin, dość słaby, więc można go brać po 5-6 na raz. Ja biorę potas zawsze po treningach, ale gdy tylko czuję jakieś bolesności/sztywności poprawiam doraźnie, razem z nospą

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 469 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10393
Ja lykam leki na nadcisnienie i z tego co pamietam wyplukuja one potas z organizmu.

Dzis 3h przed treningiem zapodalem 2x potas + nospa i elastycznosc miesni znacznie wzrosla. Dawno nie czylem tak milego rozciagania, mimo ze zszedlem do granic mojej gibkosci. Moze to efekt Placebo, hehe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 707 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 17214
Eclipse, a możesz zdradzić szczegóły tego programu? Więcej ćwiczeń statycznych, czy też wymachy?

Ciekawa jestem też od czego zaczynałeś i ile masz lat, bo też czuję potrzebę rozciągnięcia się (jeszcze kilka lat temu byłam nieźle rozciągnięta), ale nie wiem, czy w moim wieku można rozciągnąć się jeszcze do szpagatu

Dobrze, jestem brzydka. Prawie tak jak ty. Tym bardziej apeluję do Twojego sumienia. Bierzmy ślub!
Przecież to nieludzkie mieszać w to jeszcze dwie niewinne osoby...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 469 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10393
Ja w wieku 17-19 cwiczylem breakdance i bylem dosc dobrze rozciagniety :). Potem poswiecilem zycie karierze zawodowej i w wieku 26 lat wracam do treningow ponownie. Moje rozciagniecie po powrocie to byla tragedia. W miedzyczasie robilem silke i strasznie "zesztywnialem" i miesie mi sie posciagaly.

Teraz ponownie sie rozciagam i efekty sa super :). Wiadomo, nie ma opcji na szpagat w miesiac, ale na tym etapie jestem juz bardzo dobrze rozciagniety. Do szpagatow przednich brakuje mi z 2-3 miechy cwiczen, do turka niestety mysle ze 6+ miechow (zawsze to byla moja pieta achillesa).

W sprawie cwiczen. Ja wiem co dziala na moje cialo i staram sie cwiczyc wg. planu jaki sobie sam ulozylem na podstawie cwiczen z sztuk walki / gimnastyki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 1264 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16210
Jeśłi czujesz dyskomfort to po prostu nie rozciągaj się tak intensywnie za każdym razem. Rozciąganie polega na stopniowym zwiększaniu możliwości, ja proponuje przeplatać raz intensywniej raz większy luz i mniejsze przeciążenie, bardzo pomaga polecam

ktoś inny może nas uczyć i wskazywać nam drogę ale pracę musimy wykonać sami

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 469 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10393
Juz jest wszystko dobrze. Potrzebowalem odpoczac od rozciagania.

A co do treningu:





Rozgrzewka - bieg 5min.
Rozciaganie dynamiczne
Trening glowny (gimnastyka / breakdance)
Rozciaganie dynamiczne

Tu glowna czesc treningu
3 serie cwiczen jak na filmiku od minuty 1:20 do 1:40 + jak od 0:44 do 1:20. Pozycje rozciagniecia trzymam 30+ sekund.
Na koniec kazdy ze szpagatow trzymam po 2+ min.

Efekty sa znakomite, pomimo ze nie mam predyspozycjii do rozciagania i jestem stary (26lat).

I jeszcze taki oto bonus: Poradnik - Szpagat.pdf :)

[odsiebie.com/pokaz/412386---fd5d.html]

Zmieniony przez - eclipse w dniu 2008-08-19 12:44:11
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pas wyszczuplajacy a efektywność ćwiczenia

Następny temat

Dieta redukcyjna pomozecie?

WHEY premium