SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening pod kontem boksu. co powiecie na to ???

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2536

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
czemu zamuli przeciąż to jest trening pod boks na sile ciosu czyli inaczej siłę dynamiczną bo siła fizyczna jest mi zbędna z tego co czytałem. z ciężarami własnego ciała ćwiczyłem do dzisiaj. teraz chciałbym wskoczyć na wyższy poziom . wiem że nie zrzucę ćwiczeniami siłowymi ale treningiem na sile dynamiczną by mi masa nie przyrastała a na treningach boksu bym się ubiera grubo i by waga szła w duł. on nie ćwiczą tak bo oni już mają to wyrobione i mają prywatnych trenerów dlatego mają lepsze rzeczy do wyboru przynajmniej tak mi się wydaje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 802 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 16568
Napisałem Ci że FBW służy głównie czemu innemu a z doświadczenia wiem, że po tego typu treningu siła uderzenia u Mnie nie wzrosła a przeciwnie minimalnie zmalała, choć paradoksalnie masa i siła statyczna znacząco wzrosła! To jest trening na dużych ciężarach! BARDZO DUŻYCH rzędu 90%, który ma pobudzić mięsień do wzrostu a nie szybkości. Chcesz dynamiki to musisz dynamicznie wypychać ciężar.
Tu masz przykłady Masternaka






A tu Wacha




Są to treningi siłowo-dynamiczne i one Ci dadzą dużo więcej niż typowy FBW. Waga ciała i przyrosty to głównie kwestia michy.

Zmieniony przez - Wojekv w dniu 2012-07-25 16:02:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
wiem że te treningi by były dużo bardziej opłacalne tylko nie mam młota. ile taki młotek powinien ważyć??? bo piłki lekarskie mam i opone też tylko z młotem by byl problem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 802 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 16568
Weź drewniany kołek albo metalową rurę. Waga dla każdego jest indywidualna. Osobiście używam bardzo ciężkiego młota (12-15kg) ale mało kto daje sobie z takim radę być może dlatego że jestem wychowany na wsi :) Generalnie jak Ci się uda zdobyć młot powyżej 2,5 kg ale nie więcej jak 6-7 kg to będzie git.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ile powt. miały by mieć takie obijanie??? czy to na czas??? ile seri w jakiej kolejności ???

a czy jak bym piłką lekarską (3,4,5 kg) rzucał z góry w w tą oponę to nie było by to samo ???

Zmieniony przez - Tysoon w dniu 2012-07-25 16:48:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
odświeżam !!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 802 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 16568
Na początek idź na ilość np. 3 serie po 20 uderzeń minimum zwiększaj ilość uderzeń tak długo aż dojdziesz do 3 minut, wtedy dawaj 3x3 minuty (lub więcej) z 1 minutą odpoczynku.
Odnośnie piłki i opony dobrze kombinujesz nigdy bym na to nie wpadł :P Spróbuj może być ciekawie :) tylko zważ uwagę na to że wtedy pracuje mniej mięśni niż w przypadku młota!


Zmieniony przez - Wojekv w dniu 2012-07-26 11:43:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wojekv - mam do ciebie taką prośbę żebyś mi rozpisał taki trening bo ja już nie wiem które ćwiczenia wybrać które zostawić. jest ich tak dużo że już zgłupiałem.no i nie wiem jakie ćwiczenia z jakie grupy mięśniowe odpowiadają

Zmieniony przez - Tysoon w dniu 2012-07-26 17:20:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
odświeżam !!!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 802 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 16568
Zobaczę co da się zrobić, może znajdę trochę wolnego czasu. Generalnie nie lubię układać tutaj planów bo albo czegoś się nie ma albo coś nie pasuje :P Poza tym nie jestem bokserem a kick-boxerem :P Trzeba byłoby znaleźć stary temat darka on tam miał kilka planów typowych dla boksera :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

The War 2 Razor Ruddock vs Bonecrusher Smith

Następny temat

Witalij Kliczko vs GIBAJĄCY BOKSERZY

WHEY premium