SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening bez ciężarów

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1202

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 16
Witam.
Czytałem trochę o treningach bez ciężarów (Domatora) i jak się takie ćwiczenia mają do wieku. Mam 16 lat, 167 wzrostu i ważę 55 kg (chudzielec ze mnie). Mam do dyspozycji drążek i chciałbym być po prostu trochę silniejszy. Interesują mnie ćwiczenia typu pompki,przysiady itp. Cały czas rosnę i nie chciałbym stanąć na 167cm , ile dni w tygodniu w tym wieku można trenować i jak ma wyglądać taki trening. Jeśli ktoś zapodałby mi jakąś ciekawą rozpiskę byłbym bardzo wdzięczny. Najlepiej gdyby były to proste ćwiczenia (ewentualnie te trudniejsze z opisami) dla kogoś początkującego.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 16

Waga: 55kg

Wzrost: 167

Cel treningowy: zwiększyć siłe

Staż treningowy na słowni: pare treningów u boku kolegi

Uprawiane inne sporty: piłka nożna 2 dni w tygodniu

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): drążek (ewentualnie ławeczka z modlitewnikiem, 2 hantelki i 2 gryfy proste)postanowiłem jednak opierać ćwiczenia na własnej wadze by czasem nie zaszkodzić fazie wzrostu (teraz rosnę najwięcej) tylko trochę przybrać na sile

Dieta: jem to co wszyscy inni domownicy( jem coraz więcej a i tak waga stoi w miejscu)

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 925 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28725
Zacznij od konkretnego odzywiania - dzial Odzywianie.
Bez tego nawet jak zaczniesz cwiczyc to sie szybko zniechecisz bo rezulataty beda marne

Układasz dietę? Sprawdź DARMOWY program Dziennik Posiłków:
http://www.dziennikposilkow.pl -
http://www.dieta4u.com.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270714
ćwiczenia siłowe nie mają nic do zahamowania wzrostu

wystarczy że w google wpiszesz trening domatora.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 887 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 37426
"30 day without weights" w google - 3 artykuły, których autorem jest Matt Potak publikujący na elitefts.com, polecam też wejść na jego stronę internetową, na której znajdziesz również kilka ciekawych publikacji,

"your body is a barbell" w google - również ciekawa propozycja treningu, których autorem jest Alwyn Cosgrove, również polecam jego stronę,

pozdrawiam

"Training is like life, you get your ups and downs(...)"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Początkujący - plan do ułożenia

Następny temat

ACT do poprawy/oceny

WHEY premium