SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

tłuszcze i węgle razem?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2778

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 380 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5371
jak to jest z tym przyswajaneim tłuszczu? jesli spozywam w jednym posiłku jakies miesko tłuste z surówką to sie mniej odłoży w tkance tłuszczowej niz jak dodam do tego węglowodany?
i dlaczego tak sie dzieje?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Chodzi głównie o te, których obróbka trwa dłuższy czas, w wysokiej temperaturze - smażeniu.
http://kosmos.icm.edu.pl/PDF/2005/367.pdf 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349869
https://www.sfd.pl/Wpływ_insuliny_na_redukcje-t302038.html

pzdr/

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 380 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5371
dzieki bardzo ciekawy,
a ja gdzies czytałam takie wytłumaczenie ze sam tłuszcz nie moze sie odłozyc bo nie ma aktywnych czastek kwasu tłuszczowego, a jesli przyjmujemy go z weglami to one dostarczają te kwasy... nie wiem ... cos pokręciłam ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2733 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16414
https://www.sfd.pl/Jak_pracują_komórki_tłuszczowe_-_trawienie,_adipocyty,_odkładania,_termogeneza...-t427340.html
Moze to Ci sie przyda.Na nastepnych stronach tez ciekawe informacje sa.
Oprocz tego,ze spozywajac posilek gdzie sa 2 rodzaje zrodla energii co powoduje,ze najpierw sa wykorzystywane wegle i tluszcz moze sie odkladac,dodatkowo wegle stymuluja insuline,wiec w posilku tluszczowo-bialkowym nawet jak bedzie za duzo tluszczu to nie jest to takie grozne.
Jakos tak to CHYBA jest.Sama tego nie rozumiem do konca
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349869
w skrócie i bardzo ogólnie można powiedzieć - nie ma insuliny, nie ma tycia.

pzdr/

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2733 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16414
Tluszcze nie stymuluja isnuliny,ale bialko w malym stopniu tak,wiec jesli ma byc w kazdym posilku ono to i nadmiar tluszczy tez jest grozny.
Tylko nawet jesli tak jest to ludzie w posilku bez wegli juz za duzo tluszczy nie maja(oprocz tlustych mies),bo trzeba juz odzielnie do posilku go dawac i "niebezpeczenstow" jest male.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 380 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5371
witam , naczytałam się troche o tej insulinie, i wychodzi ze im człowiek ma wieksza nadwage tym trudniej jest mu się jej pozbyć, bo insulina zrobiła juz takie spustoszenie i dodatkowo uszkodziła juz trzustkę. A przecież lepsze wyniki w odchudzaniu szzególnie na początku maja własnie Ci otyli z duza nadwagą.
więc jaka to jest?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ludzie otyli, z nadwagą zwykle prowadzą siedzący tryb życia, siedzą całymi dniami przed telewizorami, jeżdżą autami itp. itd. i zajadają się fast foodami, czipsami i innymi wysoko przetworzonymi produktami które wpływają na gospodarkę organizmu.
Przy tak nie zdrowym trybie życia nie wielkie zmiany już prowadzą do zauważalnych zmian - dlatego u takich ludzi efekty są zauważane bardzo szybko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 380 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5371
no dobrze a co z tą trzustką, i wysoko utrzymującym sie poziomem insuliny we krwi, czy to wszystko jest odwracalny proces?

...i jeszcze jedno pytanie, o łaczenia tych wegli z tłuszcze,
czy tylko tu chodzi o poziom insuliny we krwi?..... który wzrasta pod wpływem węgli i pcha tłuszcze do tkanki tłuszczowej, a jak sa same tłuszcze to nie ma skoku insuliny i nie odkładaja sie one tak szybko tylko krążą we krwi i sa spalane.
czy jest jeszcze jakaś przyczyna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Aktywność fizyczna uwrażliwia tkankę mięśniową na insulinę.
Tak jak piszesz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 380 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5371
dzieki za odpowiedz a mozesz mi sie jeszcze troszke to rozjaśnić ....
czy podczas wysiłku do spalania tkanki tłuszczowej są potrzebnie jakie nieznacznie ilości węgli albo glukoza czy nie???
Czytałam ze lecytyna ma istotne zanaczenie przy spalaniu tłuszczy a ona ma chyba nie wiele wspólnego z weglami ?
jak to jest?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena diety redukcyjnej

Następny temat

dawkowanie omega 3

WHEY premium