SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

sztuki walki, a silownia

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2314

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Meska

Wiek

19

Waga

71

Wzrost

173

Cel treningowy

Redukcja (z 13-14% na 10%)

Staż treningowy na siłowni

3 lata

Uprawiane inne sporty

Sztuki walki

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

silownia

Dieta

Tak (High Carb - Low Fat)

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Nie

Zażywane suplementy

Nic

Ostatnio przerabiany plan

3 Split

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

wszystko na rowno po 70kg
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
1. Niby co ma rosnąć, jak on będzie na redukcji? No i jak to ma rosnąć? 2 dni w stanie anabolicznym i 5 w katabolicznym?
2. Przy takim treningu będzie cały cały czas chodził obolały, bo mięśnie się nie zaadaptują.
3. Jeżeli siłownia ma być dodatkiem do treningu, to twój wybór ćwiczeń jest całkowicie i bezwzględnie chybiony, bo pod SW tak się nie trenuje.
4. Nie rozumiem o co chodzi Tobie z tym HST. Założeniem tego treningu jest progresja ciężaru i trening CAŁEGO CIAŁA 3 razy w tygodniu, a nie POŁOWY CIAŁA raz w tygodniu (jak zaproponowałeś).
5. Trenowałem SW 9 lat i łączyłem to z siłownią. Nigdy się nie przetrenowałem etc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 134 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1924
Nie rozumiem czemu czepiłeś się połowy ciała, przy takich przysiadach owszem głownie pracują nogi ale mięśnie tułowia też swoją robotę zrobią, stabilizując wszystko, wiosłowanie-plecy po części biceps, dipsy klata, triceps coś tam barki, jest całe ciało? Jest. Może w mniejszej ilości ale z czasem nikt nie broni rozbudowywać ten plan. Tym bardziej kolega pisał, że ćwiczy "od pewnego czasu" po co od razu cisnąć na maxa.
Ja po wielu nieudanych próbach połączenia SW z siłownią właśnie w taki sposób zacząłem ćwiczyć, obolały nie chodziłem, a wręcz przeciwnie, przy 4 treningach SW czułem się świetnie, każdy reaguje inaczej.
Owszem w HST chodzi o progresję ciężaru ale jest tam też zmiana ilości powtórzeń oraz serii w danych "cyklach", jeżeli coś działa to można z tego czegoś coś pożyczyć i zastosować gdzie indziej, kombinować.
Poza tym zamiast bombardować moją propozycję mógłbyś podzielić się swoim 9-cio letnim doświadczeniem w SW i spojrzeć na wszystko z trochę innej perspektywy. Peace!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Bo Twoja propozycja jest bez sensu?! Ja nic nie atakuję, jedynie staram się pomóc autorowi tematu. Peace!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jesli dobrze zrozumialem to mi proponujecie FBW w dni wolne


Zmieniony przez - sewi700 w dniu 2015-12-27 20:54:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 134 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1924
Dokładnie tak, w późniejszym okresie możesz pokusić się o zmianę ćwiczeń na podrzut, zarzut, rwanie i swingi z ketlem/hantlem też da rade w celu poprawy dynamiki ale zacznij od mniejszych ciężarów i zwróć uwagę na technikę. Tak zwane kompleksy sztangowe też zrobią robotę, pokombinuj i znajdź coś co Tobie najbardziej leży.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Popytaj w dziale SW. Może tam ktoś doradzi coś sprawdzonego pod SW. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jestescie pewni ze silowni 2 razy w tygodniu mi cos da czy musi byc lepjej 3

ja sie na poczatek te Krav Maga daruje i mam do wyboru 2 opcie

-1-
PO: Silownia
WT: Kickboxe
SR:
CZ: Silownia
PT: Kickboxe
SO: MMA
ND:

-2-
PO:silownia
WT: Kickboxe
SR:
CZ:silownia
PT: Kickboxe
SO:silownia
ND:

chodzi oto zeby utrzymac mase miesniowa i tylko tluszcz spalac

no chyba ze w sobote bede trenowac silka i kravmaga


Zmieniony przez - sewi700 w dniu 2015-12-28 02:23:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Nie słuchaj go i napisz mi jaki jest Twój cel chodzenia na siłownię.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 134 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1924
Siłownia dwa razy w tygodniu to nie jest akurat mój wymysł tylko kogoś mądrzejszego kto akurat faktycznie trenuje zawodników UFC i pomaga "amatorom". Ten ktoś poleca również nie przeładowywanie treningu siłowego zbędnymi ćwiczeniami, kilka dobrych ćwiczeń dobra intensywność i starczy. Trenujesz SW, a nie podnoszenie ciężarów. Przy dwóch treningach spoko ćwicz FBW 3 razy ale przy 4 bym się zastanawiał czy warto. Sprawdź na sobie i zobacz jak Twój organizm reaguje.

Aa właśnie coś jeszcze mi się przypomniało, klasyczne ćwiczenia siłowe są w płaszczyźnie 2D, czyli prostowanie uginanie, warto by było gdybyś po jakimś czasię dodał coś jeszcze w ruchu skręcanym jak ma to miejsce przy wyprowadzaniu ciosu. Pomocne będą ćwiczenia w stylu wood czop, na bramie z gumą, dowolnie. Wszystkie ćwiczenia staraj się też wykonywać dynamicznie, nie pompuj mięśni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie zrobic sie chudy nie chce tracic wagi tracac miesnie duzo ich nie mam ale ciezko na nie pracowalem
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Potrzebny plan treningu

Następny temat

Czy dobrze zmodernizowałem plan treningowy? FBW

WHEY premium