SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

stepper

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 13627

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rzabba Instruktor
Ekspert
Szacuny 492 Napisanych postów 6557 Wiek 49 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 132729
Eh no ja nie wiem dlaczego ponad tydzień męczyłam się bez

>>życie zaczyna się po trzydziestce<<
leniwa efka
trzeba mieć silne barki, żeby udźwignąć skrzydła anioła

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1032 Wiek 52 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6937
ja tez bez jajek zyć nie mogę

a co do alergii, to właśnie umieram, ale poczekam ciut jeszcze i jak zwykle pojadę na pogotowie, lubię jak wszystko załatwiają jednym darmowym zastrzykiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rzabba Instruktor
Ekspert
Szacuny 492 Napisanych postów 6557 Wiek 49 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 132729
A ja się pochwalę, że wczoraj udało mi się postepperkować 35 minut . Dla mnie to wyczyn
Tak ogólnie to troche przegięłam, bo miałam tętno ponad 180 ale żyję

>>życie zaczyna się po trzydziestce<<
leniwa efka
trzeba mieć silne barki, żeby udźwignąć skrzydła anioła

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rzabba Instruktor
Ekspert
Szacuny 492 Napisanych postów 6557 Wiek 49 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 132729
To ja się jeszcze raz pochwalę
Dzisiaj zrobiłam cały program Fat Burning z płytki ze Świata Porad
Jestem z siebie doomna

>>życie zaczyna się po trzydziestce<<
leniwa efka
trzeba mieć silne barki, żeby udźwignąć skrzydła anioła

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rzabba Instruktor
Ekspert
Szacuny 492 Napisanych postów 6557 Wiek 49 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 132729
Nie wiem czy ktoś tu jeszcze zagląda ale mam takie pytanko.
Troszkę sie suplementuję i nie wiem czy mogę stosowac takie połaczenia i o tych porach. Wydaje mi sie że jest ok ale może się mylę.
Jogger poleca dla zmarźluchów kelp+witaminę E
OK mam kelp, ale witaminę E mam w innych suplementach:
Koenzym Q10 + E (18mg) i MBE (wit. E 200 mg)
Czy mogę to wszystko łyknąć razem z rana?
Dodatkowo biorę jeszcze Glucozaminę i Omega 3 (to łykam po posiłkach) i wieczorem falvit (w odległości od magnezu z MBE)
dobrze robię?

A w ramach dalszego chwalenia się dzisiaj zrobiłam TBC

>>życie zaczyna się po trzydziestce<<
leniwa efka
trzeba mieć silne barki, żeby udźwignąć skrzydła anioła

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rzabba Instruktor
Ekspert
Szacuny 492 Napisanych postów 6557 Wiek 49 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 132729
Im więcej wiem, tym czuję się głupsza i chciałabym sobie kilka rzeczy poukładać.

1. W tej chwili moim podstawowym celem jest pozbycie się candidy z organizmu, co jak na razie nieźle mi idzie . Nie jestem już spuchnięta i zaczynam być podobna do ludzi. Ale dietka przez nasępne 6 tygodni musi pozostać taka jak jest.

2. Chcę zrzucić troszkę tłuszczyku. Liczyłam 3 metodami i w każdej wychodzi mi że mam około 29%, czyli troszkę za dużo.
Ćwiczę i trzymam ujemny bilans kaloryczny. Zjadam dziennie około 1600- 1800 kcal.

3. Chciałabym nabrać trochę mięśni, ale z tego co czytałam, wynika, że przy ujemnym bilansie kalorycznym nie bardzo się da. A może sie mylę?
Na tej dietce, którą mam teraz nie jestem w stanie zjadać wiecej, chyba że bardziej tłusto, ale tego nie lubię #-)

4. W takim razie chciałabym chociaż ograniczyć katabolizm mięśni, których chyba nie mam zbyt wiele.
Z tego co czytałam, po treningu powinnam zaserwować sobie posiłek. Tylko że przez jakąś godzinę-dwie po ćwiczeniach nie jestem w stanie nic zjesć. Czy wobec tego może byc maślanka zaraz po treningu?

5. W tej chwili wszystkie ćwiczenia które robię są dla mnie dość trudne. Np. po stepperku z umiarkowaną prędkością, bardzo czuję mięśnie ud. Nie mam zakwasów ale przy rozciaganiu drżą i na ładnych parę godzin po treningu mają zwiększoną objętość do tego stopnia, że spodnie, które normalnie wiszą dobie luźno, stają się opięte.
Co to oznacza?
Natomiast po TBC miałam przez 2 dni zakwasy. Dobrze? Źle?
To samo po pilatesie, zwłaszcza boli mnie coś na żebrach 3-4 godziny po pilatesie odczuwam równiez mocne rozgrzanie dolnej części brzucha (od pępka w dół).

Na razie eksperymentuję z lekka i szukam formy treningu, która sprawiałaby mi najwiekszą przyjemność. Jeśli czuję, że mięśnie potrzebują więcej odpoczynku, to w taki dzień robię tylko rozciąganie. Na razie cieszę się, że zaczęłam się ruszać i nie chodzi mi o ułożenie planu treningu dla mnie. Do tego dojdę z czasem i mam nadzieję, że sama dam sobie radę.

Natomiast bardzo bym prosiła ekspertów o ewentualne skorygowanie lub potwierdzenie mojej wiedzy oraz o wyjaśnienie w/w zjawisk
Proszę też o odniesienie się do mojego poprzedniego posta.

Pozdrawiam i dziękuję z góry

>>życie zaczyna się po trzydziestce<<
leniwa efka
trzeba mieć silne barki, żeby udźwignąć skrzydła anioła

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
MBE+Q10+kelp razem jest OK, możesz dorzucić omegę bo E jest rozpuszczalna w tłuszczach
Po treningu katabolizm mięśni wstrzymują antykataboliki - HMB i/lub BCAA, przydaje się też L-glutamina
Drżenie mięśni po treningu to raczej kompletne wypompowanie z nich glikogenu. Bóle mięśni na 2-3ci dzień po treningu to efekt zrastania się pozrywanych włókien mięśniowych - i wzrostu ich objętości. Przez kilka pierwszych tygodni ćwiczeń to norma - mięśnie muszą się dostosować do obciążenia. Na ogół jest to faza, gdy przybywa masy mięśniowej, ubywa tłuszczowej, a waga stoi w miejscu

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 194 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 988
e-lite,pisales o kawie przed treningiem,siekierze..rozpuszczalna jest ok, moze byc z mala iloscia mleka?czy dotyczy to prawdziwej czarnej siekiery po turecku??fuuu! dziekuje za odp. dlaczego jest taka skuteczna?a co ze skutkami ubocznymi?co o tym myslisz?dziekuje za odp

emka2

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3617 Napisanych postów 36543 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 260914
Możesz wziąć z mlekiem i cukrem ale zamiast palić tłuszcz będziesz paliła te dodatki do kawy.. po prostu - zalej 3-4łyżeczki rozpuszczalnej, dodaj słodzik i heja.. a co do działania to kofeina nasilproces utleniania tłuszczy - lipolize i daje energii, oraz:


"Przyjęta doustnie kofeina prawie całkowicie się wchłania. Szczyt stężenia w osoczu występuje zwykle w 45-60 min. po przyjęciu pojedynczej dawki 250 mg, acz obserwuje się różnice międzyosobnicze. Jest bardzo mało prawdopodobne, aby stężenie kofeiny w moczu osoby pozostającej na zwykłej diecie przekroczyło stężenie dozwolone przez IOC.

Kofeina wpływa na czynność prawie wszystkich układów ustroju, przy czym najpowszechniej znane jest jej działanie na ośrodkowy układ nerwowy. Jest środkiem pobudzającym, który zwiększa ożywienie, zmniejsza uczucie zmęczenia podczas ćwiczeń fizycznych i skraca czas reakcji. W dużych dawkach (ponad 15 mg/kg masy ciała) kofcina może spowodować bradykardię, wzrost ciśnienia tętniczego, nerwowość, rozdrażnienie, bezsenność i zaburzenia ze strony układu pokarmowego.[3]

W pierwszym badaniu nad kofeiną jako środkiem ergogennym [4] stwierdzono, że przyjęta w pojedynczej dawce 5 mg/kg m.c. na 60 minut przed wysiłkiem fizycznym o 20% wydłuża czas intensywnej jazdy na rowerze (80% VO2max) bez uczucia zmęczenia.[4] W innych badaniach laboratoryjnych [5] i klinicznych [6] potwierdzo no korzystny wpływ kofeiny na wyniki ćwiczeń wytrzymałościowych. Postulowano, że do poprawy wydolności fizycznej dochodzi za sprawą wzrostu stężenia wolnych kwasów tłuszczowych w krążeniu, nasilonego utleniania kwasów tłuszczowych i mniejszego wykorzystania węglowodanów podczas wysiłku fizycznego.

Dowodów na działanie oszczędzające węglowodany - najbardziej widoczne na początku wysiłku - dostarczało każde badanie, w którym określano zawartość glikogenu w mięśniach po spożyciu kofeiny. [7,8] Naukowcy są zdania, że kofeina ma korzystny wpływ na przemianę tłuszczową i że spożyta w dozwolonej ilości może poprawić wyniki nieprzerwanych umiarkowanie intensywnych ćwiczeń (wysiłek submaksymalny trwający ponad 15 min.). [3] Wykazano również, że kofeina (150-250 mg) w porównaniu z placebo poprawia wyniki 5-minutowego biegu i jazdy na rowerze u umiarkowanie i dobrze wytrenowanych sportowców w warunkach bliskich lub równych VO2max.[3] Nic ma natomiast wpływu ergogennego na maksymalne wysiłki anaerobowe (np. bieg krótkodystansowy), które trwają krócej niż 30 s, ani na wysiłki maksymalne prowadzące do wyczerpania.[9]"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 194 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 988
dziekuje e -lite,ty jak zawsze ekspresowy!perspektywa 3 lyzeczek rozpuszczalnej troche mnie przeraza,jutro sprobuje,mam nadzieje,ze sie jeszcze poczytamy po tym wyczynie.pozdr!

emka2

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanko o kalorie

Następny temat

Spozywczy zabojcy tluszczu

WHEY premium