SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

siłka a wzrok...

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3173

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
tak ćwiczenie na siłowni może powodować pogorszenie wzroku, ale nie musi.
zależy od stanu jaki teraz masz.

szczególnie cięzkie ćwiczenia tak przysiady, wyciskania
w ogole juz nie raz słyszałem/gadalem z osobami, którym wzrok się popsuł od ćw siłowych, jednak juz wcześniej mieli wade wzroku.

pzdr/

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2749 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14835
fajnie by bylo sprecyzowac o jaka wade chodzi, bo jesli jest to astygmatyzm to i tak i tak by sie pogorszylo, cwiczenia mogly to jedynie przyspieszyc, co akurat w wypadku astygmatyzmu jest korzystne

Chesz poznac sekret? Nie ma sekretu. Dzieciak byl zszokowany, ta mina sie nie zmienia. Nie wiedzial ze cala informacja
ktorej kiedykolwiek bedzie potrzebowal juz tu jest. Tu i w milionach silowni na calym swiecie. Problem w tym ze prawda
nie jest piekna. Problem w tym ze ten sekret jest nudny i nieciekawy. Sekretem jest wytrwalosc.
The Journey - Animal

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 511 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8504
dzi fakt moje niedopatrzenie bo to 'jw' do 1 czesci twojej wypowiedzi bylo ;) a co do tej wady to moj brat tak mial i byl w swietnym szpitalu okulistycznym, mial duza wade i zakazali mu noscic nawet plecaka do szkoly, ktory wazy 5 kg, pozniej mial operacje kto powstrzymuje powiekszanie sie wady i teraz cwiczy razem ze mna dlatego mysle ze nie mozna w przypadku oczu patrzyc na innych tylko problem ten dotyczy kazdego z osobna innaczej bo kazdy ma inna budowe oka inna wade badz wcale jej nie posiada.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2749 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14835
jak by mi plecaka zakazali nosic to bym sie bal do toalety chodzic

tak czy siak moim zdaniem nic z tematu nie wyniklo, rada: lekarz

(Wodyn przeczyta to bedzie dymil...)

Chesz poznac sekret? Nie ma sekretu. Dzieciak byl zszokowany, ta mina sie nie zmienia. Nie wiedzial ze cala informacja
ktorej kiedykolwiek bedzie potrzebowal juz tu jest. Tu i w milionach silowni na calym swiecie. Problem w tym ze prawda
nie jest piekna. Problem w tym ze ten sekret jest nudny i nieciekawy. Sekretem jest wytrwalosc.
The Journey - Animal

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 200 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5605
bajeczka...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Bede dymil.. zapomnialem ze nic nie jaram...

Don( i inni):

Nie lubisz siadow i ciagow, he?

Przysiady i ciagi wykonane bez pasa treningowego-sila wlasnych miesni stabilizujacych- nie sa takie zle. Po hook ten calu pas? Czasem padaja rekordy np w martwym ciagu czy w podnoszeniu olimpijskim bez tego scierwa! Kiedys byc moze wszyscy od tego odejda.

Cwiczenie ktore najbardziej mi sie dalo we znaki pod tyn wzgledem to przenoszenie lezac. Robilem je z ciezarkiem powyzej 70kg w serii, a sam wazylem 18 na dosc dobrej rzezbie... Jedno powt to jeszcze nic, ale po kilku oczy czerwone jak z horroru. Nic mi sie nie stalo mimo lekkiej rkrotkowzrocznosci. Siady i ciagi to pod tymwzgledem pikus. Ale jak ktos ma minus 10 - minus 11 to jednak lepiej nie ryzykowac.

I co to za gadanie ze przez silke ktos wzrok ma gorszy? Jakies konkretne sa na to dowody? Jak zwykle wszystkiemu winne cwiczenia... Ja to widze tak:
-koledzy mieliby pogorszenie wzroku tak czy owak jak wiekszosc niecwiczacych z wadami
-wysokoweglowodanowa dieta kulturystyczna moze spowodowac podwyzszone poziomy cukru we krwi nawet kiedy unikasz produktow o wysokim indeksie glikemicznym. To z kolei glownie za sprawa mech osmotycznych uposledza funkcje komorek(szczegolnie tych wrazliwszych). Pogorszenie wzroku jest jedna z takich mozliwosci...
-jak wiadomo wiele mitow na temat szkodliwosci cwiczen (nawet tych o niskim wzrosci czasem... kiedys ciezarowcy "brali" od malolata) powstaje za sprawa procederu przyjmowania steroidow anabolicznych. jkak wiadomo podnosza one znaczaco tetno i cisnienie krwi poprzez nadprodukcje krwinei -czyli ZAGESZCZENIE KRWII. w pewnych przypadkach prowadza do cukrzycy, a mechanizm dzialania cukru na wzrok juz wpomnialem( wszystkie inne zmysly tez przytempia: zrobcie kiedys glodowke a zobaczycie jak wyostrzaja sie zmysly w poszukiwaniu pozywienia-nawet lekka krotkowzrocznosc stracic mozna tymczasowo-ja tak mialem przynajmniej) .
-przetrenowanie: to nie jest stan w ktorym po prostu miesnie sie buntuja. Pada na leb doslownie kazdy mechanizm. KAZDY. WSZYSTKO. Jak nie czujesz tego to dlatego ze twoje czucie tez padlo...

Po drugie tu raczej dziala chroniczne nadcisnienie... ale zrywy moga "dokonczyc" sprawe...

W przypadku astygmatyzmu rzeczywiccie ryzykujemy przyspieszenie(choc niekoniecznie), ale co do krotkowzrocznosci juz sprecyzowalem co mowia lekarze, ci starzy i ci mlodzi.

Zawsze nalezy brac pod uwage wszystkie mozliwe OKO.licznosci...

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4596 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 35012
Jezeli ma sie nadcisnienie to owszem moze wzrok sie popsuc. Wtedy trzeba sie skonsultowac z okulista.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 175
ja mam ten problem. mam krótkowzroczność, okulary dość mocne niestety -8 i -3(duża róznica)a na dodatek astygmatyzm...

17 lat, 68kg, 174cm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 175
a jeszcze powiem tak ze ci polscy lekarze specjaliści są do d***. jeden mowi tak drugi tak i któremu tutaj wierzyć??;/

17 lat, 68kg, 174cm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 325 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14945
Kiedyś czytałem artykuł w "Dzienniku Zachodnim"(taka gazeta jakby ktoś pytał) i było o ćwiczeniach fizycznych (siłowych). Przy wstrzymywaniu powietrza zwiększa się krytycznie ciśnienie w oku co może doprowadzić do jaskry. To była wypowiedz jakiegoś lekarza więc to raczej prawda.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jak cwiczyc

Następny temat

masa + regeneracja

WHEY premium