SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

rozerwana torebka stawowa :/

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8566

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 999 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 13912
To tak wczoraj [w neidziele]z biegłem lekim truchtem po schodach.... jak nie trudno sie domyslic wy***.... sie :P najpierw mnie tak bolało ze nie mogłem sie podniesc ale tak jush po 10 sekundach z wyjątkowym samo zaparciem :] wstałem i zszdełm na dół a ze miałem wazną sprawe :D:D:D skońcyzło sie na tym ze przeszedłem około 5 km z obolałą nogą :. myslałem ze przejdzie bo sie tylko stukło czy cos :D ale wstaje rano i nie moge wstać <lol> pojechałem na x-raya :D i wsadzili mi noge w gips <lol> wiec pytanie:
Czy mam noge w gipsie przez to ze przeszdełem to 5 km czy tak czy inaczej bym miał ??
Czy moge zdjać gips i zamist tego zakupic orteze abym mógł przyanjmniej sie jakos pokazać na siłce :D czy gdziekolwiek ??

Niezbędne minimum to dać z siebie maximum

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 335 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1336
Ja raz z gipsem zrobilem 6 km i nie bylo zle. To, ze jak ruszasz w gipsie noga i nie boli, to nic nie znaczy. Zobaczysz po zdjeciu.

Co do pierwszej kwestii, to faktycznie zalezy to od wymiaru urazu. Mozna miec naderwana torebke stawowa, co przypuszczam ze mial twoj qmpel. Mozna miec tylko skrecona noge, co daje duzy obrzek, ale ost noga wraca do siebie i jest jak nowa.
Mozna tez zerwac torebke tak jak ja. Wtedy juz jest nieco gorzej.

Powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 1428 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 14364
Lepiej sie na silce nie pokazuj, bo Ci jakas nowa ksywke dadza i bedzie wstyd. Z tym gipsem nie kombinuj, bo sie krzywo zrosnie i sie zdziwisz. Bedziesz mial gire jak Taktarov i co- Kulas beda cie wolac. Ja raz zdjalem gips jak polamalem paluchy i krzywo mi sie zrosl, jest ciut niesprawny. Jak drugi i trzeci raz polamalem paluchy i kosci srodrecza, nie poszedlem do lekarza, bo bylem przekonany, ze gips gowno da. Moja bardzo wielka wina... mam cofniety maly paluch i krzywe srodrecze. Nie kombinuj, kozactwo boli

PO CO CI MASA JAK MASZ SWETER

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1002 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 19653
Te 2 pytania to chyba było trzeba zadać dla lekarza co gips zakładał .


Ja nie umiem odpowiedzieć .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 599 Napisanych postów 23111 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 106556
sog za opowiesc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 304 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2167
hm... lepiej nie kombinować, mi się ręka krzywo zrosła (ale chyba źle nastawili) to drugi raz miałem operacje czyli wsadzili mi druta żeby dobrze się zrosło. I nie tak dużo ruchu, żeby coś się nie uszkodziło czasem . Brawo z wytrwałość, w końcu to 5 km

"Tylko trening czyni mistrza"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 999 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 13912
thx :D
miał ktos keidys noge w gipsie z powodu rozerwanie torebki stawowej ?? bo ja mam ten gips jakoś krzywo :/ tak ze nadole [na stopie] mam takie hamskie podwyzszenie.... nie wiem czy to tak specjalni czy ten ziomn co mi to zakłądał jakis pijany czy zjarany był... :D wsumie to to moze być tak specjalnie zeby mi sie tam jakos sciegno nei nadwyręzało ale mi to tylko przeszkadza w jakim kolwiek poruszaniu sie :/ [juz mnie to tak wku.... ze za chwile pojde po młotek i to sobie odp... razem z połową gipsu :P

Niezbędne minimum to dać z siebie maximum

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1315 Wiek 2 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 14830
A się stary ślicznie zaaltwiłeś ... ja w czerwcu w dniu swoich urodzin, przeskakując przez nad barierka źle upadłem na noge i torebka stawowa się roz***ala :< do tej pory mam lekką opuchlizne na nodze i odczuwam lekko tą noge jeszcze. Przez 1 tydzien miałem szyne i było spoko bo wieczorem sobie ją ściągałem ale jak pojechałem do kontroli za tydzień w***ali mi noge do gipsu i się zacząl MEKSYK :] Dostawałem czegoś z ty dziadostwem na nodze :/ W sumie 2 tyg noge miałem unierychomioną,a zaczalem normalnie chodzić po prawie 4 tygodniach. Życze Ci szybkiego powrotu do zdrowia ;)

Zmieniony przez - wuder w dniu 2004-11-30 17:26:13

wuder

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 999 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 13912
jak miałes w gipsie ta noge to miałes raczej normalnego gipsa tak ?? bo ja mam ku.... cos w rodzaju obcasa na srodku nogi <lol> :/ jade jutro albo pojutrze do jakiegos zioma co mi loocknie gipsa i zmieni go na ortezeze załozy drugi raz gips albo zostawi tego tak jak jest.... ale teraz to ja nawet od kuchni do kompa nie moge chodzić jedynie na jednej nodze <lol> ale ona jush wysiada :P..... qrwa to ja nie bede mógł grac w gałe i biegac z conajmniej 2 miesiące :/ dobrze ze zima przynajmniej idzie :]

Niezbędne minimum to dać z siebie maximum

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1315 Wiek 2 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 14830
miałem normalny gipsik do kolana, tak że mogłem sobie stanąć na dwóch nogach, ale na początku było to niemożliwe bo myślałem, zę mi roz***e noge z bólu pod gipsem :< W dniu, w którym skręciłem noge jak wieczorem zdjąłem szyne i zobaczyłem moją noge to wyglądala jak kole, który umarł z przeżarcia w filmie "siedem" :-A skręcenie to okrutna sprawa ;)

A co do tego czy możesz smigać na siłe to mój friendl ostatnio miał palca pękniętgo ale głupek i tak chodził z szyną na siłe , która i tak sobie sam ściągnał po 3 dniach ;)

wuder

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 335 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1336
Ja przeszedlem to samo, wiec szybko odpowiadam.

Po pierwsze jezeli zerwales torebke stawowa, to masz przej... do konca zycia (chyba ze stac cie na droga operacje). Po drugie ja nie sciagnalem gipsu, staw zrosl sie krzywo, po dwoch latach od zerwania mam ciagle opuchlizne, zmalala mi ruchomosc stawu (przy przysiadzie nie obejdzie sie bez podstawkow pod piety), wszelka wieksza aktywnosc ruchowa (biegi, skoki) lacza sie z silnym bolem stawu.
Najlepszy numer jest taki, ze jesli teraz sciagniesz sam gips, to nie otrzymasz odszkodowania.

Ja jednak proponuje tak. Znajdz dobrego lekarza sportowego (musi bys sportowy, najlepiej ze specjalizacja ortopedia) przynies mu zdjecia rentgenowskie, sciagaj gips i pakuj sie w takie plastikowe gowno, ktore prawdopodobnie ci zaproponuje. Jesli sie nie myle, to moga jezcze dojsc terapie magneto i naswietlanie (moze nawet leczenie podcisnieniowe) Kombinuj w kazdym razie ze wszystkim, bo na starosc bedziesz umieral przy kazdej zmianie pogody (prawdopodobnie i tak bedziesz umieral) a poza tym te objawy, ktore wymienilem powyzej beda dotyczyc takze ciebie.

Zycze, abys nie skonczyl jak ja i szybkiego powrotu do zdrowia!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 999 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 13912
nie dobrze nie dobrze :/ ehhh... Jak juz mi wyjmą ta noge z gipsu to sa jakies cwiczenia który by mi ewentualnie pomogły wzmocnic ta noge czy jakie kolwiek cwiczenia tylko pogorsza sprawe ?? jak nie bede mógł grac w gałe i siate w wakacje to chyba sobie odetne ta noge :/ :P za chaciało mi sie ze schodów wyp.... :/

Niezbędne minimum to dać z siebie maximum

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

rozgrzewka

Następny temat

PYTANIE O NOGI

WHEY premium