SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pytania do redukcji , bez miesa .

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4380

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1332 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8007
1. Jajka + owies + rodzynki/ miód/rozpaćkany banan( na upieczone ciasto) - placek
mleko, kromeczki out
2.świeża makrela, żadnych puszkowanych, robionych na stołówkach. Kup zwykłą rybe , upichć w domu i do pojemnika. 150 gram to nie jest duzo, wszamasz w 10 min.Warzywa ok.
3.ok
4.ok
5.ok/ za duży odstęp między ostatnim posiłkiem, a spaniem. zjedz go na ok 30 min przed snem.

W pierwszym posiłku nie musi być tłuszczy ze względu na koniecznosc szybkiego dostarczenia składników odżywczych po nocy. Tłuszcze jak i warzywa spowolnią wchłanianie białka.
Zacznij od zerowego bilnasu czyli ustaw na 2500kcal.

Staraj ograniczać jedzenbie z puszek do minimum. Dieta strasznie monotonna, aż woła o jakieś porządne mięso. Osobiście zastapił bym jedną rybe WPC bo szlag Cie trafi z tymi rybami.

GDZIE TRENING SIŁOWY ?

Każdy dzień jest walką
-BLOG
http://www.sfd.pl/Darrak_Moja_Walka:_-t653614.html



Jeśli moja rada była pomocna możesz odwdzięczyć sie sogiem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 239
...

Zmieniony przez - OptymalnY w dniu 2011-02-18 15:21:25

Siła z szybkością masakruje :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 185 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 715
dzieki za konkketna odpowiedz,treningu silowego nie robie bo nie dam rady ,rozwalone kolana,zerwane wiezadla w lokciu i najgorsze dyskopatia ledzwiowa,taka ktora uniemozliwie mi praktycznie wszystko ... z aktywnosci fizycznej to mysle nad kijkami chociaz nie wiem jak lokiec , poki co spaceruje intensywnie....
w tym pierwszym posilku mam jajka wymieszac z owsem i usmazyc takiego ''ala'' nalesnika?
dzieki jeszcze raz za Darrak.

Sport to najpiekniejsza rzecz na swiecie...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1332 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8007
Ja tak robiłem. Wrzucasz jajka, owies, dodajesz co tam chcesz , traktujesz blenderem i na patelnie.

Każdy dzień jest walką
-BLOG
http://www.sfd.pl/Darrak_Moja_Walka:_-t653614.html



Jeśli moja rada była pomocna możesz odwdzięczyć sie sogiem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 185 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 715
nurtuje mnie jedno pytanie ,pewnie lekko nie hallo ale...
100gram calego jaja to 323 kcal
jedno jajko wazy 60g czyli jedzac 3 jajka na sniadanie dostarczam okolo 600kcal z samych 3 jajek ? czy te dane sa z dupy wziete ? prosze o info.

Sport to najpiekniejsza rzecz na swiecie...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
nie wiem skąd Ci się wzięło, że jedno jajo to 323kcal...

3 jaja to ok 250 - 300kcal

poza tym nie w każdym posiku musisz mieć nabiał/jaja/rybe, możesz komponować pełnowartściowe białka z roślinnych źrodeł, warto jednak byś wypozyczył sobie skrypt do ćwiczeń z żywienia człowieka i nauczył się obliczać WAO (wskaźnik aminokwasu ograniczającego). Tym sposobem np z roslin strączkowych i produktów zbożowych jesteś w stanie uzyskać pełnowartościowe źródło protein. Zwracaj też uwagę na kwestię kwestia strawnośći i właściwą obróbkę kulinarną produktu (np moczenie niektórych pokarmów). Możesz też zakupić wybrane preparaty aminokwasowe, np lizynę czy tyrozynę którychbrakuje w wielu pokarmach roslinnych. Np dodając tyrozynę do porcji migdałów zdecydowanie poprawiamy BV zawartego tam białka...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 185 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 715
faftaq dzikuje za tak profesjonalna odpowiedz, heh ucieszyles mnie ze mozna bialka dostarczac z roslinnego pozywienia ... jestes chyba nieliczna osoba na forum ktora uwaza bialko roslinne za wartosciowe.
ciesze sie bo zaczne inaczej komponowac swoje 5 posilkow.
ps.na temat kcal jajek wyczytalem na forum w jakims poscie lecz nie moge znalezc i nie jedno tylko ze 100g. :)

Zmieniony przez - CezaryZak w dniu 2011-02-19 12:47:51

Sport to najpiekniejsza rzecz na swiecie...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
można dostarczać z roślinnego, ale trzeba mieć wiedzę jak łączyć produkty żywnościowe. Poza tym wysokobiałkowe pokarmy roślinne często przy okazji zawierają substancje antyodżywcze (kwas fitowy, lektyny itp), problemem też jest wspomniana strawność. Summa summarum białka roślinne wypadają gorzej, ale nie wliczanie ich do puli dziennej - jest błędem.

Przyładem obrazującym błędne podejście wielu osób może być białko kazeinowe, gdzie aminokwasami ograniczającymi są cysteina i metionina. Poprawić jakość tego białka można dodając np produkty zbożowe, które obfitują w aminokwasy siarkowe, ale zawierają bardzo mało lizyny - w którą bogata jest wspomniana kazeina... Niewliczenie więc np białka z płatków owsianych jedzonych z serkiem wiejskim do puli dobowej podaży protein jest totalnie pozbawione sensu. Profil aminokwasowy porcji płatków z twarogiem jest bowiem zdecydowanie lepszy niż w wypadku samego twarogu, i co oczywiste - samych płatków...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 185 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 715
faftaqu,probowalem wyslac do ciebie PW ,lecz nie moge jak bedziesz daj mi jakis namiar gg,mail...mam temat do Ciebie :)

Sport to najpiekniejsza rzecz na swiecie...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
wypałnij profil, a uzyskasz status forumowicza i będziesz mógł wysyłać PW. Gg prywatnie nie używam

wiedz jednak, iż osobiście preferuję kontakt przez forum, na publiku, skorzystać wtedy mogą bowiem i inni forumowicze przeglądający temat. Stąd też proponuję - pytaj tutaj.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Probuje przytyć

Następny temat

Redukcja. Pomocy dieta do oceny.

WHEY premium