SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

puchar Polski JuJitsu 3-go maja !!!!

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2965

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 418 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 19137
Judog hmmm wyczulem w Twojej wypowiedzi sarkazm ze to niby ladna wymowke sobie znalazlem. Hmmm... no coz wierzyc nie musisz, bac sie nie boje takich zawodow bo i czemu sie mam bac? przeciez tam mi sie krzywda nie stanie. Startowalem w roznych zawodach i wydaje mi sie ze ducha to mi nie brakuje :D
Wow, wogole to wlasnie chcialem zaprosic Cie na zawody w Bytomiu i zobaczyc jakiego Ty masz ducha, ale zerknalem w Twoj profil i widze ze jestes jeszcze za mlody zeby sie wogole wypowiadac na moj temat. Wiec wrzuc na luz i ode mnie sie odstosunkuj ok?
A co do zasad to nie nabijam sie z niczego. Sa rozne formuly rywalizacji, sa takie ktore mi odpowiadaja a inne mniej. Mi osobiscie bardziej podchodzi full contact ale w semi tez startuje, w graplingu tez jesli mam pieniadze. Trzeba zbierac doswiadczenie :)

Lionheart - Walka to moje życie!

Lionheart - Walka to moje życie!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 89 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1327
Ej na wiek to nie patrz bo jestem młodszym bratem a mój brat ma 22 lata i korzysta tylko z tego tematu.......

https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/7.gif[/img]SFD Ju-Jitsu TeamSFD Ju-Jitsu TeamSFD Ju-Jitsu Team[img]../../buziaki/7.gif" alt="" />
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 230 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3805
Hehe Lionheart chyba nie mowisz powaznie o prostych sierpach i lowkickach bo juz sie pogubilem. Jak ktos moze to niech wrzuci regulamin tutaj bylbym wdzieczny i sogiem zarzuce :-] I ciekawi mnie ile walka trwa Lionheart ehh :-/ Ty to masz pecha taka fajna pogoda tylko wiadra i biegac a Ty niestety chory nie wiesz co straciles Pozdrowienia wracaj szybko do zdrowka

"...Po Co RoBiĆ SoBiE WrOgÓw , JeŻeLi MoGĘ SiĘ Od NiCh CzEgOś NaUcZyĆ..."

"...Po Co RoBiĆ SoBiE WrOgÓw , JeŻeLi MoGĘ SiĘ Od NiCh CzEgOś NaUcZyĆ..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 418 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 19137
Orlando, hmmm kopii regulaminu na kompie nie mam :)
Ale po krotce te najwazniejsze puntky:
Sa 3 fazy walki
Stojka:
Kopniecia i uderzenia powyzej pasa (czyli bez low kickow, tak tak wiem tez nad tym ubolewam bo to moja ulubiona technika :)
Uderzenia tylko okrezne powerzchnia zabezpieczona ochraniaczem (w zasadzie to sa te urakeny tylko bo ja za sierpy zawsze kary dostaje, ale coz, nawyk to nawyk)
Faza zwarcia:
Nastepuje w momencie gdy ktorys z zawodnikow zlapie za czesc ubioru. W tej fazie zabronione jest uderzanie i kopanie (tez juz mi sie zdarzylo zlamac ten przepis-cud ze mnie nie zdyskafalifikowali za ten knockout ;)
Faza ta wyglada jak judo, z tym ze dozwolone sa takze "nozyce".
Parter:
No parter ;) Nie wolno dusic palcami, wkladac palcow w oczy itp czyli standart.
Walka trwa 5 minut z tym ze jest 2 minuty walki, minuta na odpoczynek i reszta walki.
No to tak po krotce mniej wiecej.
Aha i w fazie uderzen punktowane sa czyste (przynajmniej w teorii bo jak kopniesz w "szmaty" to tez uznaja) uderzenia i kopniecia.
No coz ja tam wielkim wyjadaczem nie jestem, ale przyjemnie czasem powalczyc i w takiej formule, zawsze sie mozna czegos nauczyc ;)


Lionheart - Walka to moje życie!

Lionheart - Walka to moje życie!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 252 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3074
Witam
Lionhart powiedz mi jak wyglada walka juz w zwarciu sa pkt tylko rzuty czy samo sproadzenie do parteru tez i jak pkt jest parter( czy wogole jest pkt) czy sa ograniczenia czasowe w parterze
pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 418 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 19137
Zwarcie wyglada tak jak w judo, punkty sa za rzut, za sprowadzenie do parteru tez, ale to zalezy jak sie sprowadza do parteru, bo np jak wskoczysz mu na biodra i sprowadzisz tak jak w BJJ robia to raczej punktow nie dostaniesz ;)
W parterze sa punkty za trzymania duszenia, dzwignie. Za trzymanie hmmm 20 czy 30 sek, teraz nie pamietam dokladnie jest ippon (2 pkt) a za duszenie albo dzwignie ippon (tym razem za 3 pkt)
Ale wiesz, doswiadczony zawodnik umie wykorzystywac wszystko, np jak ma przewage punktowa jakas taka mniejsza to przytrzyma w parterze odpocznie sobie a czas leci :)
Aha no i najwazniejsze 3 ippony koncza walke przed czasem. Tzn musi byc ipoon za uderzenia, za rzuty i za parter i wtedy walka sie konczy.

Lionheart - Walka to moje życie!

Lionheart - Walka to moje życie!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 252 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3074
acha dzieki za odpowiedz
nie wiem czy dobrze zrozumialem ale jak kogos skoncze w parterze przypuscmy ze zalorze mu dzwignie on odklepie to to nie konczy walki tak???
i jak tak 3 razy skoncze go w parterze to jest koniec czy jak???
sorki moje pytania moga wydawac sie glupie ale nie znam waszych przepisow
do tego czy wejscie w nogi i sprowadzenie do parteru jest pkt??
czy za dosiad, wpiecie od tylu, czy pozycje boczna sa u was pkt czy nie???

i jak z tymi uderzeniami rozumiem jak nie wolno uderzac nogami, a jak rece nie mozna sierpow, nie mozna mocno
wytlumacz mi to jak 5 latkowi jak sa pkt te uderzenia rzuty i parter z gory wielkie dzieki i sorki za klopot
oczywiscie sog:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 418 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 19137
Zeby skonczyc walke trzeba zdobyc ippon we wszystkich trzech dystansach, a wiec jesli 3 razy go zadusisz w parterze to bedziesz mial 9 pktow ale to walki nie skonczy. Co do sprowadzenia do parteru przez wejscie w nogi to jak najbardziej, przeciez to tez jest rzut (mae ashi dori) i jest normalnie punktowany. Aha bylbym zapomnial, roznica 14 pkt-ow rowniez konczy walke.
Co do uderzen to tak jak powiedzialem musze to byc okrezne uderzenia zewnetrzna powierzchnia dloni. (tak jak backhand w tennisie :) prostych uderzen nie za bardzo, ale jak Ci tak kilka wejdzie to sie nic nie stanie. Co do sierpow to NIET, ja zawsze dostawalem za nie kary, ale my nie cwiczymy pod semi-contact wiec ja mam inne nawyki ;)
Co do trzyman w parterze to oczywiscie, kazde trzymanie lacznie z wczepieniem od tylu jest liczone od momentu zapiecia (czyli np we wpieciu od tylu jak sie wsadzi nogi pod uda. Dosiad to tez trzymanie, boczne tez (tate osae, yoko osae moze byc jeszcze kesa osae).
No to by bylo na tyle jesli chodzi o Twoje pytania :)

Lionheart - Walka to moje życie!

Lionheart - Walka to moje życie!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 252 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3074
dzieki wielki rozjasniles moj umysl:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 418 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 19137
Ciesze sie ze moglem pomoc i polecam sie na przyszlosc :D

Lionheart - Walka to moje życie!

Lionheart - Walka to moje życie!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Piastow konfrontacja styli - wyniki

Następny temat

Filmy instruktazowe :)

WHEY premium