SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

prosze o ocene i ewentualne wskazówki

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 741

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 75 Wiek 42 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 974
witam,

Zwracam się z prośbą o ocene i poprawki mojego planu treningowego. Do trenowania wracam po 10-miesięcznej przerwie. Troche w tym czasie sie zapuściłem i słonina urosła. Jestem po wstępnym treningu odwodowym i chce zacząc pracować nad poszczególnymi partiami.
Wiem że podstawą w treningu jest odpowiednia dieta ale na razie koncentruje sie na odpowiednim planie treningowym a do diety przłoże sie jak znajde choć troche weny.
I tak w planowo chodze na siłownie 3 razy w tygodniu oraz dwa-trzy razy na basen.
Oprócz tego że chce przy odpowiedniej diecie zaminic słonone w mięsnie to chciałbym również zwiększyć siłe. I tu się pojawia pierwszy problem czy po przerwie jest sens od razu robić trening na siłe czy najierw na mase?aktualnie po przerwie wyciskam na płaskiej 90kg, obwód klatki ok 110cm a biceps 39cm.
nie mam pewności czy dieta redukcyjna idzie w parze z treningiem na wzrost siły ewentualnie masy (jak dla mnie redukcja i masa troche sie wykluczaja.
Ale do sedna prosze o odpowiedz napowyrzsze pytania i ocene treningu przyjmujac za priorytety redukcje tkanki tłuszczoej oraz wzrost siły/masy

PONIEDZIAŁEK
KLATKA:
1. wyciskanie na płaskiej ławce 4x 10/8/6/max
2. wyciskanie skos w góre 4x 10/8/6/max (nie wiem co jest lepsze sztanga czy hantle)
3. rozpiętki na ławsce skośnej do góry 3x 12-10pow.
4. przenoszenie sztngielki w leżeniu w poprzek ławki 3x 12-10pow.
Czy lepiej robić przenoszenie czy jeszcze jedno wyciskanie na ławce skośnej (np wyciskanie skośne sztanga i hantlami lub wyciskanie na skośnej i przenoszenie)?
BICEPS:
1. UGINANIE RAMION ZE SZTANGĄ STOJAC PODCHWYTEM sztanka prosta 4x 12/10/8/6
2. UGINANIE RAMION ZE SZTANGIELKAMI W SIADZIE NA ŁAWCE SKOŚNEJ(Z SUPINACJĄ NADGARSTKA) 2x 12,2x10pow.
3. UGINANIE RAMIENIA ZE SZTANGIELKĄ W SIADZIE-W PODPORZE O KOLANO 4x12pow
Lubie katować biceps ale czy nie za dużo serii?
BRZUCH
1. UNOSZENIE NÓG W PODPORZE 3x max, przrwy miedzy seriami 30-45sek.
2. SPINANIE BRZUCHA NA MASZYNIE jw.
3. SKŁONY W LEŻENIU GŁOWĄ W DÓŁ jw.
ROWER ok 30min

WTOREK: basen

ŚRODA
PLECY:
Rozgrzewka: 3x max podciąganie na drążku w szerokim nachwycie
1. PODCIĄGANIE SZTANGI W OPADZIE(WIOSŁOWANIE) 4x 10/8/6/max
2. PRZYCIĄGANIE LINKI WYCIĄGU DOLNEGO W SIADZIE PŁASKIM 4x 12/10/8/6
3. ŚCIĄGANIE DRĄŻKA/RĄCZKI WYCIĄGU GÓRNEGO W SIADZIE SZEROKIM UCHWYTEM (NACHWYT) 4x 12/10/8/6
4. UNOSZENIE TUŁOWIA Z OPADU 4x12pow
TRICEPS:
1. WYCISKANIE „FRANCUSKIE" SZTANGI W LEŻENIU 4x 10/8/6/max
2. PROSTOWANIE RAMION NA WYCIĄGU STOJĄC 4x 12/10/8/6
3. WYCISKANIE “FRANCUSKIE" JEDNORĄCZ SZTANGIELKI W SIADZIE 3x 12-10pow.
4. POMPKI NA PORĘCZACH 3x max
Ten sam problem co przy bicepsie. pompki robie na dobicie mięsnia ale nie wiem czy nie przesadzam przez to z liczbą serii.
BRZUCH:
1. UNOSZENIE NÓG W PODPORZE 3x max, przerwy miedzy seriami 30-45sek, między ćwiczeniami do 2min
2. SKŁONY W LEŻENIU NA PŁASKO jw.
3. SKŁONY BOCZNE jw.
Jakie Cwiczenia na spaenie tkanki tłuszczowej na brzychu? Czy powtórzenia robić szybki czy powoli na spalanie?
ROWER ok 30min

CZWARTEK: basen

PIATEK:
BARKI:
1. Wyciskanie sztangi zza głowy/Wyciskanie sztangi sprzed głowy co 2 tyg. 4x 10/8/6/max
2. Wyciskanie sztangielek 4x 12/10/8/6
3. Unoszenie sztangielek bokiem w górę 2x12pow, 2x10pow prog
4. Unoszenie sztangielek w opadzie tułowia 4x12pow
Czy przy takim zestawie ćwiczeń zachowana jest proporcja pomiędzy wszystkimi aktonami mięsni naramiennych? Jest to moja najsłabsza partia i chciałbym się przyłożyć do rozwinięcia całej partii równomiernie.
PLECY:
1. WZNOSY BARKÓW: 4x12pow
Kaptury mam zamiar robic razem z barkami żeby za bardzo na jednym treningu nie przemęczać pleców a poza tym jakoiś pasują z barkami.
NOGI:
1. PRZYSIADY ZE SZTANGĄ NA BARKACH 4x 12/10/8/6 prog
2. UGINANIE NÓG W LEŻENIU 4x12pow
3. PROSTOWNIE NÓG W SIADZIE 4x12pow
4. WSPIECIA NA PALCE W STANIU 4x max aż do pieczenia
BRZUCH:
1. UNOSZENIE NÓG W LEŻENIU NA SKOŚNEJ ŁAWCE 3x max przerwy między seriiami 30-45sek., miedzy ćwiczeniami do 2min
2. SCYZORYK NA ŁAWCE POZIOMEJ jw.
3. SKŁONY W LEŻENIU GŁOWĄ W DÓŁ jw.

SOBOTA: ewentualnie basen

Przerwy miedzy seriami: Przy lżejszych obciążenia do 1,5 min, przy większych do 3min. (oprócz brzucha)
Przerwy między ćwiczeniami 2-4min (oprócz brzucha)

Trening opracowałen na podstawie własnego doświadczenia i tego co udało mi sie dowiedzieć z sfd. Jednak zagłębiając się coraz bardziej w poszczególne artykuły mam coraz większy mentlik w głowie.

Prosze o ocene i ewentualne wskazówki.

z góry dziekuje.

biegać, skakać, latać, pływać...
...w tańcu, w ruchu wypoczywać!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ciekawa alternatywa na siłe klaty,TRICEPS i Przedramie!!

Następny temat

długii trening

WHEY premium