SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

prograsja. prosba o mala porade.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1155

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 424 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1785
czesc. bede sie streszczal.
moim celem jest masa. robie na swoim treningu 3 serie. 12 powtorzen, 10 i 8.
i NA PRZYKLAD:
na wyciskanie sztangi na lawce biore takjie kilogramy:
12 powtorzen- 32.5
10 powtrzen- 34
8 powtorzen- 36
PYTANIE:
czy te roznice ciezaru nie sa za male? czy w pierwszych seriach brac mniej aby potem moc wziasc wiecej? nie chodzi mi tylko o klatke piersiowa, to byl przyklad. czekam na pomoc
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 424 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1785
Zmieniony przez - Sylwek17 w dniu 2009-03-24 14:02:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 162 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 997
a te 8 powtorzen jest na maxa? jezeli tak to w sumie gra gitara. ja np. na klatke robie tak: 2x12x40(rozgrzewkowe) potem 10x50(z sporym zapasem sily) nastepnie 8x60(maly zapas), potem 8x65(maks jaki moge zrobic sam) i ostatnia seria 6x70 (na maksa z pomoca partnera). rob moze tak jak ja (poza ta ostatnia seria) i zobacz jak ci wchodzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 221 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6335
Raczej za mało. Z tego co widzę w profilu maks w wyciskaniu leżąc masz 70
Ja bym proponował np.:
rozgrzewka (sam gryf albo pompki)
10x 30
8x 40
6x 50
I jak ćwiczysz np. FBW 3x tydzień to co tydzień zwiększasz obciążenie np. o 2 kg (albo co 2gi trening dokładasz +1kg)
Ogólnie we wszystkich ćwiczeniach:
staraj się dopierać ciężar na poziomie 50% - 60% swoich maksów i dodawać obciążenia co tydzień (2 kg na duże partie, jeżeli trenujesz także mniejsze - np.bic,tric - dla nich 1 kg) - pamiętaj że im od mniejszych ciężarów zaczniesz, tym dłużej będziesz w stanie zachować progresję ciężaru -> trening więcej Ci da.

pozdro.

Zmieniony przez - deathrider w dniu 2009-03-24 14:19:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 424 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1785
moje powtorzenia 12, 10 i 8 sa na maksa. czy troche zmniejszyc?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 162 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 997
zrob 2x10 i 2x8 ew. 1x6
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
Sylwek17

robisz 3 serie...ale po rozgrzewce,ktora na twoim poziomie powinna skladac sie z 1-2 serii na mniejszym ciezarze.

nie przejmuj sie roznicami w obciazeniu.
najwazniejsze,abys wszystkie powtorzenia wykonywal poprawnie technicznie,bez ruchow oszukanych,bez ruchow wymuszonych(sugestia kolegi jest kompletnie nie na miejscu).
owszem,to ostatnia seria w piramidzie jest najwazniejsza,gdyz to ona decyduje o przyrostach,a przy okazji-reguluje uzywane ciezary w pozostalych seriach.

pamietaj!
wykladnikiem postepu nie jest robienie serii do upadku,do zalamania.
na twoim poziomie liczy sie tylko i wylacznie postep w kg.
jesli z treningu na trening podniesiesz chociaz 0,5kg wiecej,niz poprzednio lub wykonasz chociaz o 1 powt. wiecej,niz poprzednio-to jestes na dobrej drodze.

nie zapominajmy tez o zaletach stosowania stalego ciezaru we wszystkich seriach.
moze sie przydac:

https://www.sfd.pl/progresja-t460928-s2.html (jak zwiekszac obciazenia)


https://www.sfd.pl/spilt_po_8_miesiącach-t473695-s2.html

pozdrawiam.

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 221 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6335
Tzn. - chodzi Ci o obciążenie (maks ciężary jakimi wykonujesz taką liczbę powtórzeń), czy o samą liczbę powtórzeń. Jeżeli o liczbę powt. to zostawiaj sobie zapas na jeszcze 2 w każdej serii. Jeżeli chodzi o ciężar - to 12 i 10 radze robić na mniejszych. Widzę że ćwiczysz planem traktora - nie wiem jakie on ma do tego podejście, moim zdaniem optymalna liczba powtórzeń to zakres 8 - 6, rozgrzewka 10.
Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 424 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1785
no i wlasnie czekalem na odpowiedz od traktora
rozgrzewke oczywiscie robie. 2 serie
wiedziealem ze zrozumiesz o co mi chodzi
pozdro ziomek. rosnij duuuzy i silny ;-P

Zmieniony przez - Sylwek17 w dniu 2009-03-24 14:34:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
deathrider

1.
ma zwiekszac obciazenie ZAWSZE,kiedy tylko moze,a nie co tydzien!
dlaczego?
pozwala mu na to jego poziom wytrenowania.
2.
znowu jakas klatwa z tymi maxami!
jemu nie jest to do niczego potrzebne.malo tego-nie jest miarodajne w jego przypadku,poniewaz postep nastepuje w tempie ekspresowym.
3.
owszem,rozpoczecie od nizszego pulapu jest wazne-nasz kolega wlasnie od takiego zaczyna-ale jeszcze wazniejszy jest sposob zwiekszania obciazenia-im mniej,tym lepiej.(szkoda,ze w wiekszosci silowni wystepuja najwyzej talerze 1,25kg...no ale dobre i to)

pozdrawiam.

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 221 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6335
Traktor - ja też nie wiem o co chodzi z tymi maxami nie rozumiałem tego co napisał Sylwek17 odnośnie powtórzeń na maksa - to było pytanie do niego
Co do zwiększania obciążenia - właśnie możliwości siłowni - moim zdaniem najlepiej dokładać po 1 góra 2 kg co 2 treningi (w przypadku FBW 3x) niż za szybko pojechać w górę co dla początkujących odbija się na technice ćwiczenia a na dłuższą metę spowolni progresję ciężaru.

pozdro.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

coś o uginaniu ramion

Następny temat

prosba do traktora o pomoc

WHEY premium