pytanie brzmi bardzo prosto co zmienia suplementacja ?
Założmy że trenuje konsekwentnie od roku 30%siłownia 70% wytzymałość siłowa i wytzymałość.systemetycznie zwiekszam objetośc treningu. aktualnie 12-16h tygodniowo.po drodze ukonczony połmaraton i maraton biegowy.
teraz zima program multisport :Spinning ,bieg,orbiterki ,ergometr wioslarski, siłownia- (siła, progres,obwody,trening powtorzeniowy,serie łaczone np.ze skipami itd )aerobic- abs,abt,barbell.Srednio trening trwa 150minut .Zawsze robie najpierw wytrzymałość sr.90min(lepsza technika biegu czy np. wioslowania) pozniej chwile odpoczywam i wchodze na siłownieokoło 1h.
teraz załozmy ze przez 14 dni wrzucam np. kreatyne. odczuwam pewną rózncie.i po 14 dniach odstawaim kreatyne.
co sie dzieje w organizmie? czy bedzie probował jakoś to zrekompensować ?czy mieśnie maja jakąs "pamieć"?jakie są skutki stosowaania kreatyne w momenciu jej odstawienia?co sie stało z mieśniami podczas tych dwu tygodni?
Dla jasnosći to nie jest pytanie o kreatyne,to moze byc arginina,czy bcaa.
Bardzo prosze o konkretne uwagi . Jaka jest filozofia stosowania suplementacji w swietle uprawaiania sportuale strikte w okresie treningu a nie okresie startów w zawodach .
Założmy że trenuje konsekwentnie od roku 30%siłownia 70% wytzymałość siłowa i wytzymałość.systemetycznie zwiekszam objetośc treningu. aktualnie 12-16h tygodniowo.po drodze ukonczony połmaraton i maraton biegowy.
teraz zima program multisport :Spinning ,bieg,orbiterki ,ergometr wioslarski, siłownia- (siła, progres,obwody,trening powtorzeniowy,serie łaczone np.ze skipami itd )aerobic- abs,abt,barbell.Srednio trening trwa 150minut .Zawsze robie najpierw wytrzymałość sr.90min(lepsza technika biegu czy np. wioslowania) pozniej chwile odpoczywam i wchodze na siłownieokoło 1h.
teraz załozmy ze przez 14 dni wrzucam np. kreatyne. odczuwam pewną rózncie.i po 14 dniach odstawaim kreatyne.
co sie dzieje w organizmie? czy bedzie probował jakoś to zrekompensować ?czy mieśnie maja jakąs "pamieć"?jakie są skutki stosowaania kreatyne w momenciu jej odstawienia?co sie stało z mieśniami podczas tych dwu tygodni?
Dla jasnosći to nie jest pytanie o kreatyne,to moze byc arginina,czy bcaa.
Bardzo prosze o konkretne uwagi . Jaka jest filozofia stosowania suplementacji w swietle uprawaiania sportuale strikte w okresie treningu a nie okresie startów w zawodach .
Krzysztof Piekarz