SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Ciagła suplementacja kreatyną.

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1762

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 676 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 113001
Dane macie w profilu jak potrzebne. Dieta jest.

I tu mam pytanie, wiekszość poleca kreatyne brać cyklicznie tzn 6 - 8 tygodni brania, taka sama przerwa.

A czy można suplementować np 5g dziennie przez dłuższy okres czasu np 3 miesiące?
Czym to może grozić? Organizm sie uodparnia czy jak?

#musicislife

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 160
Nerki ci rozwali ale nie w takim czasie.. ja preferuje cykle kreatynowe 10-12 tyg
8 tyg to taki krotki sredniak.

A stala suplementacja to 2-3g na dobe + badania co kilka miesiecy
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11207 Napisanych postów 52115 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
jeśli chcesz stałą suplementacje kreatyną to dawka 0.03g na kilogram masy ciała jest odpowiednia, 5g to za dużo

tak organizm przyzwyczaja się do takich dawek i nie reaguje na nie, dlatego cyklicznie bierze się 6-8tygodni

przy takiej dawce i takim okresie brania można przeciążyć nerki
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 676 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 113001
potrzebna faza nasycenia?
ile można taki "cykl" ciągnąć?

#musicislife

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11207 Napisanych postów 52115 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
konczysz teraz cykl na kreatynie czy dopiero bedziesz wchodzil na stala suplementacje ?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 676 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 113001
bede wchodził...
jest mono + stack.

#musicislife

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11207 Napisanych postów 52115 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
jesli konczysz cykl kreatynowy i chcesz pozostac na stalej to robisz bez fazy nasycenia
jesli jestes wolny od kreatyny iles tam czasu to wchodzisz z faza nasycenia trwajaca 5 dni w dawkach 0.3g na kg masy ciala a potem przez reszte 0.03g/kg masy ciala

tak mozesz leciec 3-4 miesiace i potem przerwa
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1338
Słyszałem tutaj na forum że Człowiek nie uodparnia się na kreatyne - a ona sama nie przestaje działać tylko mięsień jest już nią nasycony i jej nie przyjmuje tyle ile na początku, aczkolwiek efekty są (bo kreatyna jest) dlatego można ją stale suplementować lecz w mniejszych dawkach.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11207 Napisanych postów 52115 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
przez 4 miesiace bo pozniej juz nie ma sensu
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1338
przerwa wskazana :)
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2672 Wiek 47 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 17556
Ja mam za sobą cykle 4 miesięczne i nic mi nie było. Powinno sie pic duzo wody dla odciążenia nerek. Mógłbym tak jechać i 8 miesięcy, ale po co ? Po upływie ok 2-3 miesięcy krete przyjmujesz ale nic z tego nie masz. Nawet woda spada. Mozliwe ze siłe utrzymujesz na wiekszym poziomie, ale tak naprawde nie ma realnego pozytku z tak długiego brania kreatyny. Wręcz odwrotnie. Jeśli chodzi o ilość, to możesz brać nawet po 10g przez dłuższy czas, ale musisz sie liczyc z tym ze bedziesz tym sikal i nic poza tym. Szkoda kasy. Kiedys walilem długie cykle niejednokrotnie, ale z wiekiem poszedlem po rozum do głowy i 2 miesiace to jest teraz max. Jeszcze sie musze z boosterow wyleczyc, bo wale je non stop juz chyba z 3 lata. Oczywiscie raz z kreta, raz bez i tak na zmiane...
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 676 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 113001
Podbije.
Czym grozi stała suplementacja kreatyną np 5g w DNT a w DT 10g przez dłuższy okres czasu niż 8 tygodni??
Efekty będą mniej odczuwane, ale czy pozwoli to utrzymać większą wydolność, wyniki siłowe?
Czy kreatyna mocno wpływa na odporność? Warto suplementować się witaminami?

Zmieniony przez - kamillowwa w dniu 2011-01-05 23:40:45

#musicislife

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

### JAKIE SUPLEMENTY NA MASSE ###

Następny temat

Jakie odżywki na mase? Trening 15-10-5

Shoty
Polecane artykuły