SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Kręgosłup , bloki kostne...

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 14891

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 590
Mam problemy z kręgosłupem , ponad rok temu poszedłem do lekarza ortopedy zlecił mi badanie radiologiczne , na którym wykryto(cytuje opinie lekarza Rtg) : " zdjęcia rtg kręgosłupa piersiowego wykazują nienasilone zmiany wytwórczo - zwyrodnieniowe o charakterze osteofitozyprzedniakrawędziowej trzonów Th8-9 oraz blok kostny trzonów Th10,11,12. ". Ortopeda powiedział mi, że nie dla mnie są prace fizyczne , ogólnie sporty drużynowe , itp. , przypisał mi lek Dexak(przeciwbólowy,przeciwzapalny) i tyle , powiedział że jak będzie boleć dalej to : " coś będziemy dalej robić ".I teraz jestem już po roku po badaniach, kręgosłup jak bolał tak boli mnie ciągle jak leżę , siedzę czy stoję i nie wiem co mam robić. Czy są jakieś ćwiczenia na to czy może jedyny ratunek to jakoś operacyjnie to "wyleczyć"???
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 23 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 71
RoGr18 nie ma za co ja tez chora to cos wiem, bo mialam nawet blokade wstrzyknieta w bark by nie bolał.Przedwszystkim ja tez bralam przeciw zapalne. Mam wyznaczona wizyte u neurochirurga zobaczymy co powie, ja mam zwalony kregoslup cały. Życze zdrowia,bo bardzo jest potrzebne!!!

niewiem co sie dzieje

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 21170
Raczej tylko ćwiczenia, skąd je wziąć dowiesz się w FAQ.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 590
Ktoś jeszcze się może wypowiedzieć w tej sprawie ?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 199 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1959
a ortopeda nie wypisał Ci może żadnej fizjoterapii ?
jakieś pola magnetyczne albo bioprądy ?
zalecił chodzenie na basen ?

moim zdaniem powinien coś takiego zapisać/zalecić..

..::Dwa Koła... Jedna Pasja::..
..::Two Wheels... One Passion::..

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 590
W najbliższym czasie udam się znowu do ortopedy, jak coś mi poradzi to napiszę.Dzięki za odpowiedzi. Apropo Wesołych Świąt!

Zmieniony przez - nst w dniu 2007-12-24 22:31:58
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 23 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 71
ja mam zwyrodnieniowy blok kostny pomiedzy trzonami kregowC5-C6 I MAM foramen arcuale kregu c1 niewiem o co w tym chodzi?

niewiem co sie dzieje

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 23 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 71
dodam ze to w odcinku szyjnym
1

niewiem co sie dzieje

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 23 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 71
przepraszam poprawa bledu wrodzony blok kostny

niewiem co sie dzieje

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8
Miałem coś podobnego, najpierw chodziłem przez miesiąc na rehabilitacje (pole magnetyczne i naświetlanie) potem dostałem zestaw ćwiczeń metodą Mackenziego. Jeśli To wpiszesz w Googlach to wyskoczą Ci przykładowe ćwiczenia,.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 23 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 71
zielony10 ja mam ustalone na rechabilitacji prady i laser i niewiem moze ciwiczenia bede miala ale niewiem. Ja mam cały zryty kręgosłup,szkoda gadac!!
1

niewiem co sie dzieje

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 71 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 695
Witam , od ponad pol roku boli mnie kregoslup , ostatnio zaczelo mi odejmowac reke przy ruszaniu glowa , ucisk na nerw . Dzisiaj odebralem wyniki przeswietlenia i wyszlo tak :
"Zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej z tendencja do kyfotycznego ustawienia zniesienia i kyfozy piersiowej , z rotacja trzonow kregowych odcinka szyjnego oraz dyskretna prawopukla skolioza odcinka piersiowego kregoslupa skomensowana w gornym odcinku kregoslupa ledzwiowego . W segmentach dolnych odcinka szyjnego kregoslupa oraz gornych odcinka piersiowego obecnosc osteofitow na przednich krawedziach trzonow kregowych . Objawy asymetrycznego i po stronie prawej przewezenia tarczy m-kregowej Th 10-Th 11 oraz krotkoodcinkowe nierownsci plytek granicznych trzonow kregowych srodkowego i dolnego odcinka kregoslupa piersiowego .

Czy mozecie mi cos poradzic ? Co z tym zrobic ? Czy ktos moze mial podobne urazy ? Z gory dziekuje
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kontuzja przy wyciskaniu

Następny temat

Zmęczone oczy- fioletowe, przekrwione

electro
Polecane artykuły