...
Mam problemy z kręgosłupem , ponad rok temu poszedłem do lekarza ortopedy zlecił mi badanie radiologiczne , na którym wykryto(cytuje opinie lekarza Rtg) : " zdjęcia rtg kręgosłupa piersiowego wykazują nienasilone zmiany wytwórczo - zwyrodnieniowe o charakterze osteofitozyprzedniakrawędziowej trzonów Th8-9 oraz blok kostny trzonów Th10,11,12. ". Ortopeda powiedział mi, że nie dla mnie są prace fizyczne , ogólnie sporty drużynowe , itp. , przypisał mi lek Dexak(przeciwbólowy,przeciwzapalny) i tyle , powiedział że jak będzie boleć dalej to : " coś będziemy dalej robić ".I teraz jestem już po roku po badaniach, kręgosłup jak bolał tak boli mnie ciągle jak leżę , siedzę czy stoję i nie wiem co mam robić. Czy są jakieś ćwiczenia na to czy może jedyny ratunek to jakoś operacyjnie to "wyleczyć"???
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:
PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!
Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.
Sprawdź
...
RoGr18 nie ma za co ja tez chora to cos wiem, bo mialam nawet blokade wstrzyknieta w bark by nie bolał.Przedwszystkim ja tez bralam przeciw zapalne. Mam wyznaczona wizyte u neurochirurga zobaczymy co powie, ja mam zwalony kregoslup cały. Życze zdrowia,bo bardzo jest potrzebne!!!
niewiem co sie dzieje
...
Raczej tylko ćwiczenia, skąd je wziąć dowiesz się w FAQ.
...
a ortopeda nie wypisał Ci może żadnej fizjoterapii ?
jakieś pola magnetyczne albo bioprądy ?
zalecił chodzenie na basen ?
moim zdaniem powinien coś takiego zapisać/zalecić..
jakieś pola magnetyczne albo bioprądy ?
zalecił chodzenie na basen ?
moim zdaniem powinien coś takiego zapisać/zalecić..
..::Dwa Koła... Jedna Pasja::..
..::Two Wheels... One Passion::..
...
W najbliższym czasie udam się znowu do ortopedy, jak coś mi poradzi to napiszę.Dzięki za odpowiedzi. Apropo Wesołych Świąt!
Zmieniony przez - nst w dniu 2007-12-24 22:31:58
Zmieniony przez - nst w dniu 2007-12-24 22:31:58
...
ja mam zwyrodnieniowy blok kostny pomiedzy trzonami kregowC5-C6 I MAM foramen arcuale kregu c1 niewiem o co w tym chodzi?
niewiem co sie dzieje
...
Miałem coś podobnego, najpierw chodziłem przez miesiąc na rehabilitacje (pole magnetyczne i naświetlanie) potem dostałem zestaw ćwiczeń metodą Mackenziego. Jeśli To wpiszesz w Googlach to wyskoczą Ci przykładowe ćwiczenia,.
...
zielony10 ja mam ustalone na rechabilitacji prady i laser i niewiem moze ciwiczenia bede miala ale niewiem. Ja mam cały zryty kręgosłup,szkoda gadac!!
1
niewiem co sie dzieje
...
Witam , od ponad pol roku boli mnie kregoslup , ostatnio zaczelo mi odejmowac reke przy ruszaniu glowa , ucisk na nerw . Dzisiaj odebralem wyniki przeswietlenia i wyszlo tak :
"Zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej z tendencja do kyfotycznego ustawienia zniesienia i kyfozy piersiowej , z rotacja trzonow kregowych odcinka szyjnego oraz dyskretna prawopukla skolioza odcinka piersiowego kregoslupa skomensowana w gornym odcinku kregoslupa ledzwiowego . W segmentach dolnych odcinka szyjnego kregoslupa oraz gornych odcinka piersiowego obecnosc osteofitow na przednich krawedziach trzonow kregowych . Objawy asymetrycznego i po stronie prawej przewezenia tarczy m-kregowej Th 10-Th 11 oraz krotkoodcinkowe nierownsci plytek granicznych trzonow kregowych srodkowego i dolnego odcinka kregoslupa piersiowego .
Czy mozecie mi cos poradzic ? Co z tym zrobic ? Czy ktos moze mial podobne urazy ? Z gory dziekuje
"Zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej z tendencja do kyfotycznego ustawienia zniesienia i kyfozy piersiowej , z rotacja trzonow kregowych odcinka szyjnego oraz dyskretna prawopukla skolioza odcinka piersiowego kregoslupa skomensowana w gornym odcinku kregoslupa ledzwiowego . W segmentach dolnych odcinka szyjnego kregoslupa oraz gornych odcinka piersiowego obecnosc osteofitow na przednich krawedziach trzonow kregowych . Objawy asymetrycznego i po stronie prawej przewezenia tarczy m-kregowej Th 10-Th 11 oraz krotkoodcinkowe nierownsci plytek granicznych trzonow kregowych srodkowego i dolnego odcinka kregoslupa piersiowego .
Czy mozecie mi cos poradzic ? Co z tym zrobic ? Czy ktos moze mial podobne urazy ? Z gory dziekuje
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Krzysztof Piekarz