Szacuny
11207
Napisanych postów
52115
Wiek
33 lat
Na forum
26 lat
Przeczytanych tematów
57816
W wielu filmach zza oceanu można zaobserwować, że ten czy tamten bohater ćwiczy mięśnie brzucha... wisząc głową w dół. Inaczej mówiąc podczepia stopy do drążka umocowanego we framudze.
Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim (ew. ćwiczy w ten sposób)? Chętnie bym kupił takie "mocowania" tylko nie wiem gdzie.
Szacuny
10
Napisanych postów
1738
Wiek
49 lat
Na forum
24 lat
Przeczytanych tematów
9563
musisz mieć taki sprzęt?
brzuch można zrobić także innymi sposobami,
Dosyć dobre ćwiczenia to np. ściąganie kolan do klatki w swobodnym zwisie. Brzuch pali jak ogień
Szacuny
11207
Napisanych postów
52115
Wiek
33 lat
Na forum
26 lat
Przeczytanych tematów
57816
Niestety, mam skrzywiony kręgosłup w części lędźwiowej i to właśnie ortopeda zalecił mi taką formę treningu (wzmacnianie brzucha przy jednoczesnym rozciąganiu kręgosłupa; mięśni go otaczających).
Podciągania kolan do klatki piersiowej w moim przypadku nie zaleca - za bardzo część lędźwiowa poddaje się do przodu (mały ból) we wstępnej fazie podnoszenia odnóży :)