SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

WIELKA KLATKA - no właśnie

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 12524

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ciekaw jestem czy Ci forumowicze z klatkami 115 i więcej mieli kiedyś problemy z rozwojem klatki
tzn. wiem że nie ma ludzi doskonałych i że każdy ma zastoje ale chodzi mi o to czy mieliście np. takie problemy że od samego początku łapki , nogi itd. wszystko w pożadalu - albo nawet lepiej niż w pożądalu - a klatka malutka , płaska jak nowela Sienkiewicza

ciekawi mnie czy mieliście coś takiego i jak sobie z tym poradziliście
poprawiliście proporcje między klatką a innymi partiami
jak ćwiczyliście i jaka zmiana spowodowa poprawę klatki

bo wiecie co
trzy miechy temu kumpel mnie wyśmiał ( miałem przerwę 3 miechy wię się profilem nie sugerujcie )

w szatni po w-f się przebieramy a on patrzy na moje nogi i mu szczena opadła
bo niby takie wielkie , łapek to mi już od dawna zazdrościł

ale walną chasło że to dosłownie śmiesznie wygląda - i tu się z nim zgodzę - że łapy duże , nogi duże a klatka ledwo co odstaje

chyba się załamie
nie wiem co mam robić

nie wiem może to genetyka ale to i tak jest irytujące

ćwiczę łapy to na drugi dzień niemogę nimi ruszyć - tak wymęczone
nogi - ustać nie mogę - takie zakwasy
klatkę - ładuję tak że już nie mogę , jak wychodzę nieraz z siłki to klatę aż sztywną mam - na drugi dzień zakwasy ***itne że aż miło a ta franca nie chce rosnąć

każdą partię ćwiczę raz w tygodniu więc o przetrenowaniu mowy chyba nie ma
nawet się zastanawiałem czy by jej dwa razy na tydzień nie pomęczyć
ale jak mam zakwasy średnio 3 - 4 dni i jeszcze jakiś dzień na 'nadbudowę' mięcha zostawiam to to chyba nie wypali bo niebędę się w przetrenowanie wpędzał
no nie ?

KURDE CHŁOPAKI POMÓŻCIE MI , PROSZĘ , BŁAGAM NA KOLANACH I CO TAM JESZCZE CHCECIE

PLIZ PLIZ PLIZ PLIZ PLIZ

W WAS MOJA OSTATNIA NADZIEJA



szacuneczek dla wszystkich co przy klawiszach ... LOGAN
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
u mnie największy wzrost klaty następował i następuje po treningu:
1x na tydzień
1 ćwiczenie: wyciskanie na maksa progresja od 40 poprzez 5 lub 6 serii do 90kg
2 ćwiczenie wyciskanie na b. dużym skosie stałym ciężarem 5x8
3 ćwiczenie superseria rozpiętki + wyciskanie sztangielek 3x8-9
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ile robisz ćwiczeń i serii na klatkę?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
serii
nie bój się nie przesadzam
największą ilość jaką robiłem to 12 serii
w jakichś 3 - 4 ćwiczeń
klasycznie

szacuneczek dla wszystkich co przy klawiszach ... LOGAN
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Bardzo by bylo fajowo jakbyś powiedział co znaczy dla ciebie plaska klata ... bo znam kilku facetów co klate maja bardzo pokazna i nadal rece zalamuja, że niby mala ...
No ale ok moja klata regularnie se rośnie i ni nazekam na nia. Jedyna rzecz jaka mogę 4 you zrobić to powiedzieć jak ja ćwicze klatke :
Ćwicze klate 2 x w tygodniu, raz na lawce prostej i raz na skosie. 2 razy ćwicze na szerokim uchwycie poczym raz na wąskim by dac popalic wewnętrznym partiom mięsnia piersiowego ! Zawsze po ćwiczeniach klaty robię rozpiętki ... nie ma nic lepszego niz uczucie rozciagajacych się wlukien ... ćwiczę rozpiętki w 4 seriach po 10-20 pow. Tu nie ma, że boli ćwicz rozpiętki aż będzie trzeszczeć !!!
To moja recepta która daje mojej klacie niezły wycisk i zmusza ja do rośnięcia !
POWODZENIA !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Paczu ma rację katuj się rozpiętkami. Nie napisałeś które części klaty uważasz za niedorozwinięte, mniemam, że górne.

Ja bym robił na Twoim miejscu tak:

płaska 3 serie 12-10-8
wyciskanie hantlami na skosie 3 serie ok 40 stopni 12-10-8
później takie ćwiczonko na wyciągach, które ściągasz z dołu a nie z góry, daje fantaastyczne rozciągnięcie i napompowanie górych partii klaty, a to one optycznie powiększają klatkę 3 serie ok.15-12 powtórzeń

potrenuj tak i zobacz jakie będziesz miał efekty, jak to będzie za mało i jeszcze zrób sobie właśnie rozpiętki 2 serie też na skosie ale juz małym ok 15-20 stopni i trochę więcej powtórzeń na koniec treningu aby maksymalnie spompować klatkę.

pomiędzy seriami rozciągaj mięśień np. wisząc na drążku i pochylając głowe do przodu.

aha i gadałem z kolesiem który mówił, że "przesadne" zakwasy źle wpływają na mięśnie, jak dla mnie 4 dni to za długo, też tak miałem kiedyś i się przetrenowałem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
wiecie co
ostatnio nawet rozpisałem sobie trening na NOWY POCZĄTEK ale nie wiem czy nie za mało serii na klatkę w tym treningu
usprawiedliwię się tylko tym że kierowałem się wskazówkami dla ektomorfików z fachowej prasy KULTURYETYKA i fitness

powiedzcie czy taki trening może mi pomóc - czy jest dobry do osiągnięcia moich celów

Układ :

Poniedziałek - KLATKA - BARKI - TRICEPS
Wtorek
Środa - GRZBIET - BICEPS - PRZEDRAMIONA
Czwartek
Piątek - NOGI - BRZUCH
Sobota
Niedziela


KLATKA

TRENING 1
Wyciskanie na ławce poziomej 3x8 - 12
Wyciskanie w skosie ( do 15 st. ) 3x8 - 12
Wyciskanie w skosie ( 30 - 45 st. ) 2x8 - 12
TRENING 2
Rozpiętki na płaskiej 3x12 - 15
Wyciskanie w skosie ( do 15 st.) 3x8 - 12
Rozpiętki w skosie ( 30 - 45 st. ) 2x12 - 15
TRENING 3
Wyciskanie na ławce poziomej 3x8 - 12
Rozpiętki w skosie ( do 15 st. ) 3x12 - 15
Wyciskanie w skosie ( 30 - 45 st. ) 2x8 - 12

BARKI

TRENING 1
Wyciskanie z klatki siedząc 3x12 - 15
Przenoszenie na boki 3x15 - 20
TRENING 2
Przenoszenie na boki 3x15 - 20
Wyciskanie zza karku lub z klatki siedząc 3x12 - 15

TRICEPS

Ściąganie linki wyciągu 3x8 - 12


GRZBIET

Przenoszenie za głowę sztangielki 2x12 - 15
Wiosłowanie ze sztangą 3x6 - 8
Wiosłowanie sztangielką w opadzie 3x8 - 12

BICEPS

Uginanie ze sztangielkami siedząc na ławce skośnej 3x8 - 12

PRZEDRAMIONA

Uginanie nadchwytem 1 - 2 } serie do upadku
Uginanie podchwytem 1 - 2 } mięśniowego


NOGI

Przysiady 2x10 - 50 } serie mają być
Uginanie na atlasie 3x10 - 50 } wykonywane z małym obciąż.
Wyprosty na atlasie 3x10 - 50 } z rzadkim zwiększaniem obciąż.
Wspięcia na palce 2 - 3x10 - 50 } celem jest wytrzymałość (bieg)

BRZUCH

Super seria x 2
Skłony przy drabince 25 powtórzeń
Sięcia z jednoczesnym unoszeniem nóg 1 minuta


KLATKA - zwiększanie obciążenia ma przebiegać następująco :
obciążenie użyte w ćwiczeniach z treningu 1 wykorzystywane jest w tych samych ćwiczeniach z treningów 2 i 3 , zwiększenie obciążenia następuje przy kolejnym treningu 1 ( o 2,5 kg ) , obciążenie z rozpiętek zwiększamy przy następnym wykonaniu tego samego ćwiczenia ( o 1,25 kg )
BARKI - zwiększenie obciążenia ustalonego na treningu 1 następuje przy kolejnym wykonywaniu treningu 1
TRICEPS , BICEPS , GRZBIET , PRZEDRAMIONA - obciążenie zwiększamy dopiero przy zwiększeniu obciążenia na treningu 1 - klatki
NOGI - obciążenie wzrasta dopiero po dojściu do 50 powtórzeń , i tak :
T1 - 10 , T2 - 20 , T3 - 30 , T4 - 40 , T5 - 50 i po zwiększeniu ( o 2,5 - 5 kg ) znów T1 - 10 itd.


szacuneczek dla wszystkich co przy klawiszach ... LOGAN
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no chłopaki powiedzcie coś
skomentujcie
dzięki za odpowiedzi ale powiedzcie coś jeszcze

szacuneczek dla wszystkich co przy klawiszach ... LOGAN
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 195 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4952
Też kiedyś miewałem zakwasy na klacie przez 3-4 dni. Moim zdaniem nie tędy droga - klata rosła bardzo powoli. Teraz trenuję HITem, 1 seria w tygodniu na płaskiej, 1 na skosie. Zakwasy mam sporadycznie, tylko jeśli zwiększam ciężar. Efekty nie są powalające, ale lepsze niż gdy katowałem klate tradycyjnie - zwykle co drugi tydzień udaje mi się dołożyć 1-1,5kg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1738 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9563
czasami jak nie czuję treningu klaty zwiększam ilość powtórzeń i serii. Cykl taki trwa ok. 6 tygodni. Aqrat cisnę taki trening, który mnie przygotuje do treningu siłowego. Między nimi mam tzw przejście.

Twój problem może tkwić w odżywianiu i czasie regeneracji. Może zastosuj jakąś odżywkę??? nic nie piszesz, jak wygląda odżywianie i trening.

Opisz bardziej. Sam miałem taki problem i klata mi urosła ponad 120 (nie wiem ile dziś mam, ale może byś ok 125) Dużą zasługę w rozmiarze mają plecy.
Wejdź na stronę i zobacz: www.dyq.republika.pl/ 

Pozdrowienia...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Jeżeli chcesz by klata urosła, nie kombinuj z dwoma rodzajami skosu, skup się na maksymalnej technice i napinaniu mięśni. Kilka praktycznych rad.

By lepiej wczuć się w prace mięśni wykonaj tylko 2 ćwiczenia ale po 5 serii każde, odpoczynki po 1,5 min.
Np. ławka płaska sztanga do obojczyków 5 serii
Rozpiętki ławka skośna 5 serii

lub. ławka skośna sztanga 5 serii
Rozpiętki głową w dół 5 serii

lub wyciskanie sztangielek na skosie 5 serii
-//- -//- na płaskiej 5 serii

Poproś kolegę z którym ćwiczysz by zobaczył jak napinasz mięśnie, zdejmij koszulkę połóż ręcznik na ławeczce i wykonaj ćwiczenie na klatkę ( wyciskanie sztangielek lub rozpiętki ) niech popatrzy w którym momencie rozluźniasz mięśnie i od razu ci o tym mówi.
Możliwe że inne partie mięśniowe ćwiczysz poprawnie napinasz, czujesz pracę mięśni, ale klata mimo że napompowana nie została dobrze pobudzona do wzrostu.

Pozdrawam,
Mawashi

Lepiej jest być kanciastym Czymś niż okrągłym Niczym.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a co byście powiedzieli
jakbym zrobił taki trening na klatkę zamiast tamtego :

trening 1
wyciskanie na skosie 4-5x8-12
rozpiętki na płask 4-5x12-15

a potem na drugim treningu

rospiętki na skosie 4-5x12-15
wyciskanie na płask do szyii 4-5x8-12

czy to było by dobre

co do żarełka to jem conajmniej 4 do 5 posiłków
nie wyliczam sobie kalorii poprostu staram się jeść dużo białka i węgla ( mleko , makarony , jajka , warzywka , ziemniaki , płatki owsiane , kurczaka itd. )
jem dużo np. nieraz na zakonskę między posiłkami zjadam sobie ćwiartkę chleba i 0,6 l mleka

regeneracja - myślę że nie w tym rzecz bo raczej słucham organizmu i dopóki czuję jakieś zakwasy czy zesztywnienie mięśni nie ćwiczę nawet jeśli minął np. tydzień tylko czekam aż zakwasy ustąpią + jakiś dzień dwa

jestem ektomorfikiem więc niby mam szybszą przemianę więc myślałem nieraz że powinienem ćwiczyć częściej np. duże grupy raz na 5 dni

co wy na to

szacuneczek dla wszystkich co przy klawiszach ... LOGAN
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

M.brzucha - sprzęt do ćwiczeń

Następny temat

Problem z przedramieniem!!!!!!!!!

WHEY premium