SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Szybkość

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1096

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 175 Wiek 28 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3796
Mam pytanie otóż od pewnego czasu robię sobie w poniedziałek, środę i piątek trening dla początkujących Mavashiego. Natomiast we wtorek, czwartek, sobotę i niedzielę biegam sobie około 30 minut a potem (zależy od dnia) ćwiczenia (które opracowała Kejt) na szybkość, skoczność, zwrotność itp. Czy te ćwiczenia pomogą mi coś? Czy jeszcze coś dołożyć? Czy bieganie da mi coś na szybkość?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 759 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13164
Najlepiej rozgrzewka solidna rozciaganie trenig rozciaganie moim zdaniem najlepszy trening na szybkosc.. te cwiczenia kejta itp sa dosc dobre ale nie wiem kiedy to robic. Ale powiem jedno ze dlugie wybeigania niszcza szybkosc dlatego sprinterzy nie maja rozbiegan np 3x 30 min. Moi koledzy z klubu najlepszy 8 na MPJ na 100 nie ma rozbiegan ma lekka rozgrzewke solidne rozciaganie trening i konczy albo zrobi 1-2 kolka naokolo stadiunu po trawce male kolka nie na biezni... wiec wiesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 162 Wiek 28 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 507
Na jakiej podstawie uważasz że wybiegania niszczą szybkość?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 134 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 985
toż to jedna z podstaw... nie wiem czemu o tym nie słyszałeś? ;/ nie chcę nad tym spekulować. to prawda że długie wybiegania niszczą szybkość, gdyż podczas biegów długich organizm potrzebuje nie wielkiej energii (w porównaniu do sprintu) w krótkim przedziale czasu, a w sprintach potrzebna jest siła eksplozywna czyli taka która wyzwalana jest w dużej ilości w krótkim czasie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 162 Wiek 28 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 507
A co to ma do rzeczy? Przecież wybiegania to tylko dodatek a główny trening i tak jest nastawiony na sprinty a nie na średnie/długie dystanse. Rozumiem że ktoś kto biega maratony i jego organizm jest przyzwyczajony do długiego wysiłku o niskiej intensywności może mieć słabą szybkość ale nie widze nic złego w wybieganiach (ale podejrzewam że macie wiekszą wiedzę i doświadczenie więc nie będę się kłócił.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1024 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 20096
Moze ja cos dodam od siebieOpisze wam teraz jeden z elementow treningow sprinterskich, a dokladnie biegi(oprocz tego jest sila, skocznosc itp ) Jak wy to mowicie "wybiegania" czyli biegi dlugie, sprinterzy maja w okresie zimowym. Celem tego typu biegow jest ksztaltowanie wydolnosci i wytrzymalosci, ktore sa niezmiernie wazne w sprintach. Z czasem z treningow wytrzymalosciowych schodzi sie na bardziej dynamiczne, szybkosciowe.

Teraz troche o budowie miesni szkieletowych Kazdy miesien(mowie dosc ogolnie) sklada sie z 2 typow wlokien. Pierwszy typem sa wlokna wolnokurczliwe, ktore zdolne sa do dlugiej pracy, "mecza" sie wolniej jednkaze potrzebuja znacznej ilosci tlenu "do dzialania". Sa one charakterystyczne dla osob trenujacych sporty wytrzymalosciowe.
Drugim typem wlokien sa natomiast wlokna szybkokurczliwe, ktore potrafia pracowac na bardzo szybkich obrotach, lecz niestety szybko "mecza sie". Tego rodzaju wlokien posiadaja najwiecej m.i. sprinterzy, skoczkowie.
Czlowiek posiada obydwa typy wlokien, tylko u jednej osoby jest przewaga włkoien wolnokurzliwych, a u drugiej szybkokurczliwych

Mowiac, krotko: Podczas biegow wytrzymalosciowych(duze, dlugie, czeste biegi) nastepuje konwersja wlokien z szybkokurczliwych na wolnokurczliwe. Natomiast w szybkosciowo-silowych biegach(szybkie, dynamiczne biegi) wlokna wolnokurczliwe przemieniaja sie w szybko kurczliwe, jednakze zmiana wlokien z wolnokurczliwych w szybkokurczliwe nastepuje znacznie wolniej niz w odwrotnych przypadku. Mam nadzieje, ze nieco oswiecilem sprawe
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wpływ wagi na wyskok ?

Następny temat

Kite&Wake

WHEY premium