Pisalem juz wczesniej z prosba o pomoc w ulozeniu treningu ale zlamalem reke i trening szlag trafil.
Po wielu przemysleniach doszedlem do wniosu ze albo zaczekam jeszcze z treningiem ze wzgledu na to ze dopiero wszedlem w faze szybkiego wzrostu- tak mi sie wydaje albo zadam pyt na forum.
A oto pyt: czy trening z wykluczeniem takich cwiczen jak martwy ciag i przysiady da porownywalne efekty co trening z tymi cwiczeniami? Czy bedzie bezpieczny dla mnie i mojego kregoslupa i nie powinien stworzyc/ powiekszyc u mnie wad a mianowicie- odstajacyh lopatek i minimalnrj (" tak powiedziala pielegniarka ) skoliozy ?
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 16, rocznikowo 17
Waga: ok 58
Wzrost: 173
Cel treningowy: masa
Staż treningowy na słowni: 2 miesiace moze, przeplatane choroba i teraz zlamanie reki, ehh.. a moze i dobrze :]
Uprawiane inne sporty: pilka nozna amatorsko
Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): sztanga, sztangielki, mam zamiar kupi lawke ( mam nadzieje ze skos dodatni i ujemny i przyrzad do dwugloych ud ), drazek
Dieta: narazie nie. Ale jak bd cwiczyl to moze nie scisla ale podstawowych zasad przestrzegal
Przeciwskaznania medyczne: raczej brak
Zażywane suplementy: apteczne zma, wit. c, omega, czosnek
Zmieniony przez - kooteK92 w dniu 2009-06-08 23:44:10
Po wielu przemysleniach doszedlem do wniosu ze albo zaczekam jeszcze z treningiem ze wzgledu na to ze dopiero wszedlem w faze szybkiego wzrostu- tak mi sie wydaje albo zadam pyt na forum.
A oto pyt: czy trening z wykluczeniem takich cwiczen jak martwy ciag i przysiady da porownywalne efekty co trening z tymi cwiczeniami? Czy bedzie bezpieczny dla mnie i mojego kregoslupa i nie powinien stworzyc/ powiekszyc u mnie wad a mianowicie- odstajacyh lopatek i minimalnrj (" tak powiedziala pielegniarka ) skoliozy ?
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 16, rocznikowo 17
Waga: ok 58
Wzrost: 173
Cel treningowy: masa
Staż treningowy na słowni: 2 miesiace moze, przeplatane choroba i teraz zlamanie reki, ehh.. a moze i dobrze :]
Uprawiane inne sporty: pilka nozna amatorsko
Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): sztanga, sztangielki, mam zamiar kupi lawke ( mam nadzieje ze skos dodatni i ujemny i przyrzad do dwugloych ud ), drazek
Dieta: narazie nie. Ale jak bd cwiczyl to moze nie scisla ale podstawowych zasad przestrzegal
Przeciwskaznania medyczne: raczej brak
Zażywane suplementy: apteczne zma, wit. c, omega, czosnek
Zmieniony przez - kooteK92 w dniu 2009-06-08 23:44:10
Krzysztof Piekarz