Witam jestem nowy na forum i dziękuje za waszą wiedzę bardzo mi ona pomaga. Otóż mój problem to zbyt duża waga (za dużo tłuszczu we mnie). Poczytałem forum i dość dużo już wiem i prosiłbym was o ocenę i ewentualną poprawę moich założeń. Więc do rzeczy, mam 16 lat i niestety przez złe nawyki żywieniowe ( za dużo i jedzenie późno bardzo dużych ilości węglowodanów) moje ciało nie wygląda tak jak powinno. Jestem za mocno otłuszczony. Chcę się tego pozbyć tak do początku czerwca jeśli się mi uda.
Pierwsze co zmienię to nawyki ż
Wiem, że powinienem wyeliminować pieczywo ale niestety to posiłek w szkole a tam raczej nie ma możliwości zabrania czego innego (niestety ludzie w takim wieku nie mają za dużo tolerancji i przyniesienie kanapki to już jest problem dla co niektórych)
15:00 - obiad
* mięso (schab/pierś z kurczaka/wołowina) 150 - 200 gram duszone na łyżce oliwy
* warzywa np mrożone marchewki
* dwie szklanki wody
* witaminy A+E, witamina B6 (150 mg), cynk (30 mg)
Wiem, że na redukcji powinienem jeść warzywa o kolorze zielony ale mieszkam na wsi i kupno sałaty o tej porze roku to loteria a niestety inne warzywa zielone mi nie podchodzą. Marchew się nada na zamiennik? Te witaminy to dlatego, że mam małą ginekomastię i chyba coś mi pomagają.
18:00 kolacja
* puszka tuńczyka (185 gram) + kapsułka tranu
* szklanka wody
21:00
* kostka twarogu półtłustego (200gram)
* szklanka wody
22:00 sen
* szklanka wody
No i dużo wody, zielona herbata bez cukru. Zero ww prostych typu słodycze, chipsy (choć tego prawie nie jadłem) no i zamiast Coli szklanka wody, regularny długi sen 9h.
Dopóki nie zrobi się cieplej niestety moja aktywność fizyczna ograniczy się do wf w szkole ( na którym nigdy się nie obijam). Jak zrobi się cieplej to będę uprawiał różne sporty i biegał. Co do tego jakie mam ćwiczenia wykonywać to się jeszcze dokształcę przez ten miesiąc, dwa.
Nie mam problemów z poruszaniem się, bieganiem i uprawianiem sportów ogólnie jestem aktywny w tej kwestii. Co do rozmieszczenia tłuszczu to przez to samo co mam małą ginekomastię , czyli nie uregulowaną gospodarką hormonalną mój tłuszcz siedzi w udach, pośladkach i na brzuchu ( najmniej) na klatce nie ma dużo i na rękach też.
Proszę o ocenę i ewentualne wskazówki, temat ożywię jak kupię wagę i potem jak będzie ciepło i będę mógł biegać (HIIT)
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 16 skończone w styczniu
Waga: około 63 kg ale nie mam wagi w domu (muszę kupić)
Wzrost: 165 cm
Obwód klatki: -
Obwód ramienia: -
Obwód talii: -
Obwód uda: -
Obwód łydki: -
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: nie wiem
Aktywność w ciągu dnia: 8:00 - 14:30 szkoła , teraz w zimę to siedzę w domu (mieszkam na wsi), w lato piłka, rower, kosz, siatka, pływanie w rzece itp co na wsi można robić
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: Siatka, piłka, kosz, rower gdy na dworze ciepło
Odżywianie: Nie jadłem śniadań, dużo napoi gazowanych, na wieczór tona ziemniaków z mięchem i niezdrowym tłuszczem z pieczenia. Chipsy bardzo rzadko, prawie wcale ze śmieciowego żarcia tylko np Cola, Pepsi
Cel: redukcja rozłożona w czasie
Ograniczenia żywieniowe: Brak
Stan zdrowia: Zdrowy, ale szybko się łapie przeziębienia.
Preferowane formy aktywności fizycznej: W zimę wf w szkole, lato bieganie , i to co wymieniłem
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: Nigdy nie stosowałem suplementów
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: Nie chcę suplementów
Stosowane wcześniej diety: Brak, żarłem dużo ziemniaków
Pierwsze co zmienię to nawyki ż
Wiem, że powinienem wyeliminować pieczywo ale niestety to posiłek w szkole a tam raczej nie ma możliwości zabrania czego innego (niestety ludzie w takim wieku nie mają za dużo tolerancji i przyniesienie kanapki to już jest problem dla co niektórych)
15:00 - obiad
* mięso (schab/pierś z kurczaka/wołowina) 150 - 200 gram duszone na łyżce oliwy
* warzywa np mrożone marchewki
* dwie szklanki wody
* witaminy A+E, witamina B6 (150 mg), cynk (30 mg)
Wiem, że na redukcji powinienem jeść warzywa o kolorze zielony ale mieszkam na wsi i kupno sałaty o tej porze roku to loteria a niestety inne warzywa zielone mi nie podchodzą. Marchew się nada na zamiennik? Te witaminy to dlatego, że mam małą ginekomastię i chyba coś mi pomagają.
18:00 kolacja
* puszka tuńczyka (185 gram) + kapsułka tranu
* szklanka wody
21:00
* kostka twarogu półtłustego (200gram)
* szklanka wody
22:00 sen
* szklanka wody
No i dużo wody, zielona herbata bez cukru. Zero ww prostych typu słodycze, chipsy (choć tego prawie nie jadłem) no i zamiast Coli szklanka wody, regularny długi sen 9h.
Dopóki nie zrobi się cieplej niestety moja aktywność fizyczna ograniczy się do wf w szkole ( na którym nigdy się nie obijam). Jak zrobi się cieplej to będę uprawiał różne sporty i biegał. Co do tego jakie mam ćwiczenia wykonywać to się jeszcze dokształcę przez ten miesiąc, dwa.
Nie mam problemów z poruszaniem się, bieganiem i uprawianiem sportów ogólnie jestem aktywny w tej kwestii. Co do rozmieszczenia tłuszczu to przez to samo co mam małą ginekomastię , czyli nie uregulowaną gospodarką hormonalną mój tłuszcz siedzi w udach, pośladkach i na brzuchu ( najmniej) na klatce nie ma dużo i na rękach też.
Proszę o ocenę i ewentualne wskazówki, temat ożywię jak kupię wagę i potem jak będzie ciepło i będę mógł biegać (HIIT)
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 16 skończone w styczniu
Waga: około 63 kg ale nie mam wagi w domu (muszę kupić)
Wzrost: 165 cm
Obwód klatki: -
Obwód ramienia: -
Obwód talii: -
Obwód uda: -
Obwód łydki: -
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: nie wiem
Aktywność w ciągu dnia: 8:00 - 14:30 szkoła , teraz w zimę to siedzę w domu (mieszkam na wsi), w lato piłka, rower, kosz, siatka, pływanie w rzece itp co na wsi można robić
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: Siatka, piłka, kosz, rower gdy na dworze ciepło
Odżywianie: Nie jadłem śniadań, dużo napoi gazowanych, na wieczór tona ziemniaków z mięchem i niezdrowym tłuszczem z pieczenia. Chipsy bardzo rzadko, prawie wcale ze śmieciowego żarcia tylko np Cola, Pepsi
Cel: redukcja rozłożona w czasie
Ograniczenia żywieniowe: Brak
Stan zdrowia: Zdrowy, ale szybko się łapie przeziębienia.
Preferowane formy aktywności fizycznej: W zimę wf w szkole, lato bieganie , i to co wymieniłem
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: Nigdy nie stosowałem suplementów
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: Nie chcę suplementów
Stosowane wcześniej diety: Brak, żarłem dużo ziemniaków
Krzysztof Piekarz