SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocena założeń diety na redukcję i parę pytań.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1051

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 115
Witam!
Po zakończeniu redukcji wagi ( 124 kilo - 98 kilo ) w październiku tego roku, postanowiłem zbudować trochę mięśnia, i zakończyłem cykl na masę ( 98 kilo do 106 kilo na dobrej jakościowo masie, bez nadmiernego zalania ). Teraz robię redukcję, wyliczyłem sobie ze wzoru ( TDEE = BMR + TEA + TEF + NEAT ) zapotrzebowanie, wyszło 3500 kcal, uciąłem 500 kcal ze względu na redukcję. 250g białka, 280g węgli, 85g tłuszczów. Białka wychodzi ciut więcej niż 250g, trochę za mało węgli (200g) ciut za dużo tłuszczu czasem. Wszystko ważone i liczone. Wywalony całkowicie chleb, ziemniaki, słodycze, napoje słodkie etc.
1. Co lepiej zjeść na kolację? jajka, czy twaróg?
2. Słyszałem opinię, że białko z twarogu jest przyswajane ponoć tylko w połowie i najlepiej je wywalić (??)
3. Czy owsianka na mleku z bananem nadaje się na śniadanie? Ew. co lepiej zjeść?
4. Czym warto uzupełnić dietę w węglowodany, oprócz ryżu i kaszy?
5. Jaki posiłek polecacie przed treningiem?
6. Jak ważyć mięso, przed czy po obróbce?
7. Podobnie j.w. jajka. Po ugotowaniu i obraniu, czy przed obróbką?

P.S do redukcji w celu zapobiegania katabolizmowi suplementuję BCAA + Jabłczan kreatyny.

Dzięki i pozdrawiam :)
W załączniku wyliczenia z dzisiejszego dnia.




Zmieniony przez - userPL112 w dniu 2015-01-02 21:58:58

Zmieniony przez - userPL112 w dniu 2015-01-02 22:00:51

Zmieniony przez - userPL112 w dniu 2015-01-02 22:14:24

Zmieniony przez - userPL112 w dniu 2015-01-02 22:18:16
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Dlaczego wyeliminowałeś ziemniaki i pieczywo? Jeżeli nie są to aspekty zdrowotne/smakowe to nie widzę sensu.

1. Pełnowartościowy posiłek.
2. Nie jest to prawda. Należy urozmaicać i nie bazować tylko na 1-2 źródłach makroskładników. Jakościowo mięso, ryby, jaja są lepsze.
3. Zależy od całości diety. Poczytaj o zalecanych źródłach makroskładników w diecie jeżeli nie wiesz co jeść.
4. Nie wiem co masz na myśli. Warto urozmaicać. Nie tylko ryże i kasze.
5. Pełnowartościowy posiłek na ok 1,5-2h przed treningiem. Najlepiej bazując jako źródle białka na mięsie, rybach.
6. Wszystko przed.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 115
Dzięki za odpowiedź. Chleb i ziemniaki wyeliminowałem, gdyż staram się jak najrzadziej łączyć węglowodany z białkami ( znam parę osób które mają bardzo dobre rezultaty diety rozdzielczej ). Do piersi zamiast ziemniaków jem sałatę z pomidorem lub coś w tym stylu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191506
Kolega najważniejszy jest bilans całodniowy , co z tego że rozdzielisz węgle, białk i jakoś tłuszcze i w odstępach czasowych będziesz jadł. Myślisz że jeśli zjesz pierś + warzywa i dopiero za 30 minut węgle co znam takiego trenera co tak poleca b według niego pierś się strawi już!
Nie wierz w zabobony :)
Ziemniaki grzech wyeliminować największy indeks sytości mają .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 410
Nie za dużo tłuszczy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Nie ma to znaczenia. Jednak jeżeli chcesz taki system przetestować na sobie, to wcale nie oznacza to, że należy eliminować ziemniaki.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Posiłki w czasie pracy w szkole

Następny temat

Dieta dla sprintera na okres startowy

WHEY premium