Jak to możliwe ?!
...
Napisał(a)
Mam pytanie. Wg wzoru TDEE zapotrzebowanie kaloryczne wyniosło 2937 kcal, natomiast przy pomocy programu VITALMAX 1880 kcal.
Jak to możliwe ?!
Jak to możliwe ?!
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:
PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!
Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.
Sprawdź...
Napisał(a)
napisz coś więcej o sobie i jakie dane podałeś do obydwu wzorów..
co ja? wróżka?
co ja? wróżka?
...
Napisał(a)
BMR = 1722
trening siłowy TEA = 2441/7 = 349
trening aerobowy = (2x90min.) x 8 + EPOC(100) = 1540
1722+349=2071
2071+700=2771
2771+166=2937 - zapotrzebowanie
Wg Vitalmax gdzie podane są podstawowe dane: 1879
Może coś źle robię?
trening siłowy TEA = 2441/7 = 349
trening aerobowy = (2x90min.) x 8 + EPOC(100) = 1540
1722+349=2071
2071+700=2771
2771+166=2937 - zapotrzebowanie
Wg Vitalmax gdzie podane są podstawowe dane: 1879
Może coś źle robię?
...
Napisał(a)
a wpisałeś w vitalmaxie współczynnik aktywności?
korzystaj z tego wzoru tdee, jest dokładniejszy
wpisz ręcznie do dziennika posiłków rozkład btw-kalorie i będzie git
Zmieniony przez - Volcanodon w dniu 2009-01-12 21:09:20
korzystaj z tego wzoru tdee, jest dokładniejszy
wpisz ręcznie do dziennika posiłków rozkład btw-kalorie i będzie git
Zmieniony przez - Volcanodon w dniu 2009-01-12 21:09:20
...
Napisał(a)
Jeśli możesz to sprawdź czy dobrze to zrobiłem.
BMR = (9,99 x 58) + (6,25 x 160) - (4,92 x 28) + 5 = 1722
TEA(trening siłowy) = (3 x 90min) x 8 + EPOC[3x(5,5% z 1722) = 2444/7 = 349
TEA(trening aerobowy) = (2x 90min) x 8 + EPOC(100) = 1540/7 = 220
BMR + TEA + NEAT = 1722 + 349 + 220 + 700 = 2991 kcal
2991 kcal + 179 = 3170 kcal - TROCHE DUZO !!!!
Wg Vitalmax:
współcz aktywnosci = 1,3
moim celem jest: wpisałem zera bo ani wzrost masy ani redukcja, po prostu utrzymanie, cwicze ogolnorozwojowo...
BMR = (9,99 x 58) + (6,25 x 160) - (4,92 x 28) + 5 = 1722
TEA(trening siłowy) = (3 x 90min) x 8 + EPOC[3x(5,5% z 1722) = 2444/7 = 349
TEA(trening aerobowy) = (2x 90min) x 8 + EPOC(100) = 1540/7 = 220
BMR + TEA + NEAT = 1722 + 349 + 220 + 700 = 2991 kcal
2991 kcal + 179 = 3170 kcal - TROCHE DUZO !!!!
Wg Vitalmax:
współcz aktywnosci = 1,3
moim celem jest: wpisałem zera bo ani wzrost masy ani redukcja, po prostu utrzymanie, cwicze ogolnorozwojowo...
...
Napisał(a)
wygląda ok
żaden kalkulator nie wyliczy Ci dokładnie Twojego zapotrzebowania
przyjmij tą wartość jaką wyliczyłeś i obserwuj wagę, a zobaczysz czy to faktycznie za dużo czy nie..
żaden kalkulator nie wyliczy Ci dokładnie Twojego zapotrzebowania
przyjmij tą wartość jaką wyliczyłeś i obserwuj wagę, a zobaczysz czy to faktycznie za dużo czy nie..
...
Napisał(a)
a Jak wyliczyć na podstawie zapotrzebowania ktore mam ilosc bialka, wegli i tluszczy ktore powinienem spozywac ? są jakies wzory ?
...
Napisał(a)
to jakie wartości btw przyjmiesz zależny od celu, typu budowy, rodzaju diety
poczytaj to co jest w postach podwieszonych, tam znajdziesz wszystkie informacje potrzebne do ułożenia diety
a w vitalmaxie masz przecież już jakieś gotowe obliczenia
możesz skorzystać z tego..
Zmieniony przez - Volcanodon w dniu 2009-01-13 20:23:54
poczytaj to co jest w postach podwieszonych, tam znajdziesz wszystkie informacje potrzebne do ułożenia diety
a w vitalmaxie masz przecież już jakieś gotowe obliczenia
możesz skorzystać z tego..
Zmieniony przez - Volcanodon w dniu 2009-01-13 20:23:54
Polecane artykuły