05-04-2008 (18:00) Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok (2:0)
29-03-2008 (16:00) Jagiellonia Białystok - GKS Bełchatów (0:1)
22-03-2008 (16:00) Korona Kielce - Jagiellonia Białystok (1:0)
15-03-2008 (16:00) Jagiellonia Białystok - Zagłębie Sosnowiec (2:1)
08-03-2008 (16:00) Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok (3:0)
04-03-2008 (18:00) Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok (5:0)
01-03-2008 (16:00) Jagiellonia Białystok - Cracovia Kraków (0:2)
26-02-2008 (20:30) Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków (1:1)
22-02-2008 (19:00) ŁKS Łódź - Jagiellonia Białystok (0:0)
...
...
PE: Zwycięstwo powinno być bardziej okazałe (sprawozdanie)

Puchar Ekstraklasy Jagiellonia Białystok pokonała w 4. kolejce Pucharu Ekstraklasy ŁKS Łódź tylko 3:2. Tylko, bo żółto-czerwoni, gdyby mieli lepiej nastawione celowniki, to mogliby zafundować gościom powrót do domu z dwucyfrowym bagażem goli. Bramki dla Jagi zdobyli Marcin Pacan, Łukasz Tumicz oraz Damir Kojaąević. Goście swoje trafienia zawdzięczają natomiast Kamilowi Bartosiewiczowi i Wojciechowi Mordzakowskiemu.

Już w pierwszych sekundach meczu Jagiellonia mogła objąć prowadzenie, ale Tumicz nie wykorzystał błędu obrońców i nie potrafił umieścić piłki w siatce w sytuacji sam na sam. Jaga prezentowała się zdecydowanie lepiej od ŁKS-u, ale mimo to jako pierwsza straciła bramkę. W 15. minucie Łukasz Grzybowski stracił przed polem karnym piłkę na rzecz Kamila Bartosiewicza i zawodnik gości mocnym strzałem pod poprzeczkę wyprowadził gości na prowadzenie.

Żółto-czerwoni już po kilkunastu minutach odrobili straty. Bardzo dobrą, indywidualną akcją popisał się Kojaąević i w sposób nieprzepisowy został powstrzymany w polu karnym przez Adriana Woźniczkę. Sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na "wapno". Dwukrotnie problemów z pokonaniem Marcina Pająka strzałem z rzutu karnego nie miał Marcin Pacan. Dwukrotnie, bo za pierwszym razem arbiter nakazał powtórzyć stały fragment gry. W 27. minucie wprowadzony chwilę wcześniej Bartłomiej Dołubizna znakomicie dostrzegł ustawionego Michała Renusza, a pomocnik Jagi strzałem z narożnika pola karnego trafił tylko w poprzeczkę.

Po ponad półgodzinie gry podopieczni trenera Michała Probierza objęli prowadzenie. Po długim podaniu Alexisa Norambueny, Łukasz Tumicz będąc w sytuacji sam na sam z golkiperem gości, skierował piłkę do siatki. Dwie minuty później Jagiellonia zdobyła trzecią bramkę. Tym razem Tumicz uruchomił Damira Kojaąevicia, który zwodem "nawinął" Jacka Kuklisa i technicznym strzałem w długi róg nie dał szans na skuteczną interwencją Pająkowi.

W drugiej połowie dwukrotnie w odstępie czterech minut Adrian Świątek zagrażał bramce Jagiellonii. Za pierwszym razem jego uderzenie z rzutu wolnego odbił Rafał Gikiewicz, a następnie nie wykorzystał błędu defensywy żółto-czerwonych i fatalnie przestrzelił. W 61. minucie dwukrotnie groźne strzały Jagiellończyków obronił Pająk. Obrona Jagi z biegiem czasu gubiła się coraz bardziej i kolejny jej błąd został już wykorzystany przez ŁKS. Gdy białostoczanie biernie przyglądali się piłce w polu karnym, do futbolówki dopadł Wojciech Mordzakowski i zmniejszył, jak się później okazało, rozmiary porażki łodzian.

W 76. minucie goście mogli doprowadzić do remisu, ale uderzenie Tomasza Ostalczyka kapitalnie sparował na rzut rożny Gikiewicz. W ostatnich minutach Jagiellończycy mieli jeszcze trzy znakomite okazje do podwyższenia rezultatu. Najpierw Kojaąević z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę, a później Michał Twardowski oraz Ensar Arifović przegrali sytuacje sam na sam.

Po poniedziałkowym spotkaniu ŁKS stracił nawet matematyczne szanse na awans do fazy pucharowej. Jagiellonia natomiast boje o ćwierćfinał Pucharu Ekstraklasy stoczy w Warszawie z Legią i Polonią. W drużynie z Białegostoku był testowany 19-letni napastnik Freskovity Wysokie Mazowieckie Michał Twardowski, który zaprezentował się dość poprawnie.

13 października 2008r.
Jagiellonia Białystok - ŁKS Łódź 3:2 (3:1)
0:1 - Bartosiewicz 15`
1:1 - Pacan (k.) 25`
2:1 - Tumicz 37`
3:1 - Kojaąević 39`
3:2 - Mordzakowski 67`

Jagiellonia Białystok: Kudrycki (46. Gikiewicz) - Dzienis, Pacan, Grzybowski (26. Dołubizna, 86. Arłukowicz), Norambuena - Niedziela (66. Twardowski), Łatka, Everton, Renusz - Kojaąević, Tumicz (46. Arifović).

ŁKS Łódź: Pająk (71. Waśków) - Woźniczka, Leszczyński, Bartosiewicz, Stachowiak (46. Świątek) - Przybyszewski, Kuklis, Pytlarz (67. Ostalczyk), Mordzakowski (80. Potocki) - Jarmuda, Asaad (46. Gevorgyan).

Żółte kartki: Norambuena, Łatka (Jagiellonia) oraz Woźniczka (ŁKS).

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock).
Widzów: 2.000.

4. kolejka - 13/14 października 2008

* Jagiellonia Białystok - ŁKS Łódź 3:2 (3:1)

Świetna passa "Jagi", Górnik coraz bliżej dna
W meczu 13. kolejki ekstraklasy Jagiellonia Białystok pokonała Górnika Zabrze 1:0 (1:0).
Zwycięską bramkę zdobył w 36. minucie, z rzutu karnego, Hermes. Dla Jagiellonii był to siódmy ligowy mecz bez porażki. Podopieczni Michała Probierza awansowali na 7. miejsce w tabeli.

Górnik... Od mającego mocarstwowe plany Górnika należy spodziewać się czegoś innego niż przedostatniej pozycji w tabeli...
Trener zabrzan Henryk Kasperczak powiedział po meczu, że w grze jego zespołu powtarza się brak skuteczności. - Ten zespół ma brak zaufania do tego co robi, szczególnie pod bramką - mówił. Dodał, że tacy gracze jak Zahorski, Pitry czy Madejski nie mogą się odblokować. Dodał, że zespół czuje presję i będzie szukał punktów w tych meczach, które są jeszcze do rozegrania jesienią, by móc w miarę spokojnie przepracować zimę.

Trener Jagiellonii Michał Probierz dziękował kibicom za doping. Mówił, że najważniejszy jest wynik i punkty, które zespół zdobył.

Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze 1:0 (1:0)
Bramka - Hermes (36-karny).

Żółte kartki: Pavol Stano, Robert Szczot - Tomasz Zahorski, Michał Pazdan, Grzegorz Bonin.
Czerwona kartka (za drugą żółtą) - Tomasz Zahorski (90).
Sędzia: Grzegorz Gilewski (Radom).
Widzów 8000.

Jagiellonia: Piotr Lech - Igor Lewczuk, Andrius Skerla, Pavol Stano, Krzysztof Król - Mariusz Dzienis (46. Dariusz Jarecki), Hermes , Paweł Zawistowski (86. Dariusz Łatka), Robert Szczot - Ensar Arifovic (64. Szymon Matuszek), Damir Kojasevic.

Górnik: Sebastian Nowak - Michał Pazdan, Maris Smirnovs, Adam Danch (71. Leo Markovsky), Mariusz Magiera - Grzegorz Bonin, Marko Bajic, Jerzy Brzęczek, Piotr Madejski - Tomasz Zahorski, Przemysław Pitry (65. Piotr Malinowski).