SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak to jest z adaptacją organizmu

temat działu:

Iron Horse Series

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3569

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
witam, w jaki sposob moze zareagowac organizm ktoremu sa dostarczane w sposob ciagly np witaminy.
albo enzymy trawienne?
rozleniwia sie i po odstawieniu wytwarzanie/wyciaganie ich z pożywienia bedzie upośledzone?
jak Pan uważa?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 113
dyskusja chyba już dawno wygasła ale myślę, że mogę pomóc w rozwiązaniu zagadki Jak zapewne wiecie wszystko to co zjemy ulega strawieniu (biochemicznie jest to hydroliza) do substancji prostszych, które są następnie wchłaniane do krwioobiegu i rozprowadzane do każdej żywej komórki. Komórki wydobywają z tych prostych substancji energię w szlakach biochemicznych. Generalnie wszystko i tak się sprowadza do łańcucha oddechowego i utleniania. Produktem ubocznym tego procesu są WOLNE RODNIKI To one są odpowiedzialne za proces starzenia bo atakują wszystkie struktury komórki i niszą je. Organizm ma oczywiście mechanizmy anty-rodnikowe ale te z czasem się kończą. Szacuje się że człowiek może spożyć ok 800 kcal na 1g masy ciała w ciągu życia. W tym czasie w procesie spalania powstanie tyle wolnych rodników, które będą w stanie zniszczyć zasadnicze struktury komórek organizmu. Stąd stwierdzenie że: niedojadający żyją dłużej jest jak najbardziej słuszne - u nich powstanie mniej wolnych rodników a ich mechanizmy anty-rodnikowe wystarczą po prostu na dłużej. A co do tych nieszczęsnych enzymów i ich ograniczonej ilość. To, że jest ich coraz mniej z wiekiem to prawda, ale nie dlatego że starym organizmom nie chce się ich już syntetyzować , albo że jest jakaś pula jaką mogą wydzielić. Chodzi o to że trzustka nie ma już czym i z czego produkować bo doszło do uszkodzenia jakiejś tam części, jeśli nie wszystkich komórek sekrecyjnych w skutek kontaktu z w/w wolnymi rodnikami. Gdybyśmy poznali sposób na neutralizowanie wolnych rodników po wygaśnięciu naturalnych zdolności organizmu moglibyśmy żyć wiecznie a trzustka wydzielała by w nieskończoność. Jeśli żądacie źródeł to wszystko możecie znaleźć w większości podręczników do biologii na poziomie liceum a jeśli Wam nie wystarczy to polecam podręczniki do fizjologii, biochemii, patofizjologii człowieka. Jedyne czego możecie nie znaleźć te te kcal bo tego rzeczywiście nigdzie nie widziałem w literaturze. To jest chyba z jakiegoś wykładu z patofizjologii. Pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
ja moge od siebie napisac - ze organizm gospodaruje sobie niezbedne ilosci witamin zaleznie od obciązenia(zapotrzebowania) orgniazmu - czy to z witamin-tabletek, czy pozywienia. wiemy ze te z pozywienia sa lepiej przyswajalne- takze to je w 1 kolejnosci i tak przyswaja organizm.
po odstawieniu suplementu - jedynie co moze sie stac to niedobór pewnych witamin w zalozeniu ze sa ich braki w diecie.

organizm nie rozleniwia sie po odstawieniu supli więc - gdyż tak naprawde to z pozywienia jest mu latwiej zagospodarowac dane mikroskladniki jak chociazby "aminy życia"


a o enzymy nie wiem o co chodzi. istnieja enzymopatie wrodzone jak i nabyte, ale nie są one wynikiem znużenia organizmu trylko (najczesciej) przewleklych ciezkich chorób.

enzym i np. cukier czy inny skladnik pozywienia nie "mysli" nie zmienia swojej konformacji ani nic innego wobec czego dziala to na prostej zasadzi- rozpoznanie-> trawienie

Zmieniony przez - f***master w dniu 2008-05-28 19:55:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 87 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 905
wiem ze to nie pytanie do mnie ale wtrace sie jesli mozna,organizm ma ograniczona pule enzymow na cale zycie,dostarczajac je jedzac surowe produkty,rowniez czerwone mieso i podroby,oszczedzamy swoje enzymy co skutkuje (w duzym uproszczeniu)dluzszym i zdrowszym zyciem.Potwierdzaja te teze Dr. Edward Howell w swoich badaniach,sprawa jest bardzo kontrowersyjna...;)

Mowi sie ze jestesmy tym co jemy-i to prawda,aczkolwiek powinnismy sie pogodzic z tym ze musimy jesc to czym jestesmy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
jest kontrowersyjna jak i inne bo to jedna z teorii starzenia ktorych jest ...-dziesiąt, ale czy prawdziwa ? przekonamy sie za lat kilka/nascie/dziesiąt (chyba ze juz cos wiecej o niej wiadomo)


wiekszosc z enzymow jest po zuzyciu reaktywowana przez reakcje na dalszych szczeblach metabolicznych, poprzez przyłaczenie przykladowo czesci fosforanowej np. ktora uprzednio stracily itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1442 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8283
Przy witaminach problemow nie ma. Poprostu nastepuje duza kumulacja witamin w organizmie w postaci estrow. Jesli chodzi o przyjmowanie enzymow (czy tez konzymow) to moim zdaniem organizm moze sie rozleniwic. I po dlugiej suplementacji (powyzej 2 miechow) mozemy miec problem z trawieniem jak odlozymy suplement. Jednakze w organizmie wszystko wraca do homeostazy wiec wszystko wyrowna sie po pewnym czasie.

Jesli chodzi o pobudzacze to dobrym przykladem jest kofeina. Gdy przyzwyczajamy sie pic duze ilosci kawy to po pewnym czasie gdy ja odstawimy jestesmy senni i bez energii. Problem polega na tym ze organizm przyzwyczaja sie do pobudzania z zewnatrz i przestaje produkowac pewne enzymy czy tez hormony (nie pamietam dokladnie). Powrot do stanu rownowagi moze trwac nawet pare tygodni.

Pozdrawiam

NIE sądzisz, że masz ochotę dać mi SOGA?
W końcu Ci pomogłem :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
a juz wiem chyba o co ci chodzilo z tymi enzymami= ze jak dostarczasz je egzogennie w postaci np Kreonu ta?

no to przy duzych dawkach moze dojsc do zmniejszonego wytwarzania ich przez orgniazm (dlugie stosowanie w duzych dawkach) ale po odstawieniu orgnizm wraca do stanu "przed" ale nie wiem jakie warunki bo moze dosc do nieodwracalnych zmian (watpie w przypadku dost enzymow zeby tak bylo) ale jest tak np w uzywaniu SAA - dostarczassz egzogenny testosteron - jądra produkuja go znacznie miej w opowiedzi (dlatego sie kurczą nawet)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
marek.c I.H.S. TEAM
Ekspert
Szacuny 207 Napisanych postów 3300 Wiek 58 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 28036
Sprawa ciekawa. Sam nad tym tez sie zastanawiałem i zadawałem podobne pytania wykładowcom na uczelni. W przypadku tzw witamin i minerałow podstawowych (jak wi C, czy magnez lub wapn) podawanie nawet bardzo duzych dawek nie uposledzi po ich odstawieniu, zadnych mechanizmów regulujących ich wchłanianie czy tez zagospodarowanie. Wiec tu nie dojdzie do "rozleniwienia". Bardzo istotnym czynnikiem jest forma podania. Do dzis istnieja spory czy nawet najlepsze (teoretycznie ) formy podania witamin beda lepiej wchlanianie niz np witaminy ze świerzych warzyw i owoców ?
Byłu liczne badania polegające na znakowaniu izotopem wegla aktywnego (moze pomyliłem nazwę ?) poszczególnych atomów np minerałow , po czym na podstawie biopsji okreslono jak w jwim stopniu i ile sie wchloneło. problem polega na tym ze te badania były wykonywane na zwierzetach labolatoryjnych nie na ludziach .... wiec dalej nic nie wiemy. (zwierzeta były z jednego miotu, w tytch sammych warunkach, to samo pozywienie itd - a ludzie sa w zyciu poddani licznym rozbieznym czynnikom srodowiskowym i zywieniowym)
Temat ciekawy.
Co do enzymów, jak juz zauwazyłm przedmówca produkcja ich jest ograniczona, ale tez i produkcja np bialek transportujących żelazo, czy wit B12 w ludzkim organizmie tez jest ogfraniczona.... przez wiek. Na pewno ci ludzie którzy zyli wstrzemiezliwie jesli chodzi o jedzenie i picie - powinni zyc dłuzej, ze wzgledu na mniejsze "zużycie organizmu"....
niech ktos sprobuje nie jesc miesa (zaniknie produkcja odp. enzymow ) po czym nagle zacznie to mieso jesc (zanim organzim znoe zacznie produkowac okreslone enzymy minie pewnien czas....
temat otwarty..

mc

IHS TEAM

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 2326 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 78561
"Zużycie organizmu"?
Czy ma to związek ze stymulacją przemiany materii za pomocą diety?
Duzo ruchu i duzo jedzenia, rozbudowa sylwetki(bez przesadnej masy) jest niekorzystna z punktu widzenia długości zycia?

Jedyną rzeczą której powinniśmy się bać jest sam strach

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 115 Napisanych postów 11455 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 83143
W skrócie wielkim-Organizm to maszyna ,wysiłek przeciązający i nadmierna ilość jedzenia do strawienia to rzeczy które zmuszają ją do większej pracy ,a zwiększona eksploatacja zmniejsza żywotnośc.


Umiarkowany ruch i nisko kaloryczna dieta -sposób na długowieczność
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 925 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28725
gudri - rozbawiles mnie hehehe pula enzymow na cale zycie, hmm ciekawa teoria Enzymy w zoladku to jakis malenki procent wszystkich enzymow w organizmie, pozatym te zoladkowe sie zuzywaja, tzn za kazdym razem oprocz trawienia pokarmu trawia same siebie
a te dostarczane z jedzenia mysle ze sa traktowane jako zwykle bialko (wszak enzym to bialko ktore moze wykonywac okreslone funkcje). No wiec skoro sa jakby zwyklym bialkiem to sa trawione przez zoladkowe enzymy ale dodatkowo trawia zarcie i same siebie of kors. Organizm zreszta nie ma czujnika w zoladku na ilosc bialka wiec nie wiem czemu mialby hamowac produkcje swoich enzymow pod wplywem innych enzymow trawiennych (bialek)

Zmieniony przez - darkthorn w dniu 2008-07-12 18:02:37

Układasz dietę? Sprawdź DARMOWY program Dziennik Posiłków:
http://www.dziennikposilkow.pl -
http://www.dieta4u.com.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
tym czujnikiem moze byc wyrzut hormonow...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Efedryna a fluoksetyna.

Następny temat

Boostery testosteronu czy podnosza jego poziom

WHEY premium