SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

MŚ w WL Masters-16-19.04.2008 Bratysława/Słowacja

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7054

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
gregorterm Moderator
Ekspert
Szacuny 767 Napisanych postów 16172 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 292870
Skład reprezentacji:
Leszek Waśniowski - trener, sędzia
Grzegorz Leski - sędzia
Żabka Adam
Bożyczko Krzysztof
Hadrysiak Mariusz
Szałas Przemysław
Chrzanowski Roman
Podmokły Mieczysław
Piwowar Krzysztof
Marek Markwat
Kaliński Antoni
Grabowski Wojciech
Pawlik Piotr
Tempczyk Paweł
Pawlik Barbara
Foryś Urszula

gregorterm

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 515 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2122
Lesio już nie raz pokazał ak wspanisłym i sprawiedliwym jest sędzią i niejednego zawodnika uszczęśliwił. Sam jest zawodnikiem a jego wyciskanie pozostawia wiele do życzenia.Za minimalne błędy moim zdaniem powinno się przymykać oko śędzia jest po to by ocenić samo wyciskanie i określić cz w tym danym przypadku np lekkie poruszenie głową bo tak bym to nazwał w istotny sposób pomogło zawodnikowi w boju.(jeżeli pomogło?).Przepisy zreszta też pozostawiają wiele do życzenia - za dużo jest zakazów : podniesienie głowy;ruszenie stopą;ruszenie palcem czy wyciskanie z brzucha.Mnogość przepisów sprawia że sędziowie różnie je interpretują ,dla jednych jest błąd a dla drugich tego nie ma.No i większość nie wie gdzie jest mostek u człowieka.Pominę fakt że Polak dla polaka wilkiem-a może zazdrość ?
...
Napisał(a)
gregorterm Moderator
Ekspert
Szacuny 767 Napisanych postów 16172 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 292870
Jest możliwość wzięcia udziału w zgrupowaniu kadry w Spale. Koszt pobytu za jeden dzień 120,00zł.Doba zaczyna sie o 14.00 a kończy o 16.00 dnia następnego.

gregorterm

...
Napisał(a)
gregorterm Moderator
Ekspert
Szacuny 767 Napisanych postów 16172 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 292870
Panowie Weterani jak tam forma.

gregorterm

...
Napisał(a)
gregorterm Moderator
Ekspert
Szacuny 767 Napisanych postów 16172 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 292870
Widzę żę tu jakaś cisza i ubyło nam już kilku weteranów od pierwotnego zgłoszenia.

gregorterm

...
Napisał(a)
gregorterm Moderator
Ekspert
Szacuny 767 Napisanych postów 16172 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 292870
Mistrzostwa Świata w Wyciskaniu Sztangi Leząc – Bratysława 16-19.04.2008r.
Bratysława/Słowacja była stolicą najlepszych zawodników specjalizujących się w Wyciskaniu Sztangi Leżąc wśród Weteranów. Nasz Kraj reprezentowało dziewięciu zawodników w tym jedna zawodniczka Barbara Bawlik (40-49lat) która na czas nie uzyskała limitu wagi do 90,0kg.i mając 500gr.nadwagi musiała wystartować w kat.wag.+90,0kg. gdzie natrafiła na silna zawodniczkę z USA Ferrell Deborah i zaliczając tylko jedno podejście do ciężaru 117,5kg. zajęła drugie miejsce. W kategorii weteranów (40-49 lat)mieliśmy tylko jednego zawodnika Krzysztofa Bożyczko który w kat.wag.110,0kg. miał za przeciwników Mistrza Świata Amerykanina Doana Davida i Japończyka Minami Shigeki. Wszyscy trzej zawodnicy rozpoczęli od 265,0kg. i tylko zawodnikowi z USA podejście zostało zaliczone. W drugim podejściu Amerykanin spalił 270,0kg. Japończyk po proteście i decyzji jurii zalicza 265,0kg. a Krzysztof po raz drugi nie zalicza 265,0kg.werdyktem sędziowskim 2:1 odrywając głowę od ławki. W decydującym podejściu Krzysztof po raz trzeci powtarzał 265,0kg i tym razem podejście nie zostało zaliczone 2:1 nie dociągnął do końca prawej ręki i nasz zawodnik nie zostaje sklasyfikowany. Amerykanin zalicza w trzecim podejściu 272,5.kg. zostając Mistrzem Świata a Japończyk nie zalicza tego ciężaru z wynikiem 265,0kg.zajmuje drugie miejsce. Nasi zawodnicy stanowili najliczniejszą grupę wśród weteranów (50-59lat) gdzie mieliśmy siedmiu zawodników. Medalowe żniwo rozpoczął Antoni Kaliński który zbijał wagę do 56,0kg.i wywalczył tytuł Mistrza Świata z wynikiem 120,0kg.poprawiajac przy okazji Rekord Polski o 10,0kg.który należał do Czesława Kędziory. Drugi nasz zawodnik w tej kategorii Leszek Waśniowski także walczył dzielnie i z wynikiem 110,0kg. zajął drugie miejsce poprawiając swój rekord życiowy o 5,0kg. pokonując po pasjonującej walce odwiecznego rywala Białorusina Alexandra Moiseeva z którym dotychczas nie udało mu się wygrać. Grzegorz Leski musiał niestety zadowolić się tylko piątym miejscem zaliczył 150,0kg.W trzecim podejściu poprosił na sztangę 160,0kg. co dawało mu srebrny medal wycisnął sztangę ale niestety podejście nie zostało zaliczone 2:1. Dwóch naszych reprezentantów wystąpiło w kat.wag.100,0kg.i obaj stanęli na podium. Marek Markwat zalicza w pierwszym podejściu 230,0kg.w drugim 241,0kg.poprawiając Rekord Świata Jerzego Furmanka o 1,0kg.i w trzecim 242,5kg.ustanawiając nowy Rekord Świata Masters (50-59 lat). Wojciech Grabowski zdobył srebrny medal zaliczając tylko pierwsze podejście 220,0kg.Drugie do ciężaru 227,5kg.oraz trzecie do 230,0kg.niestety nie zostały zaliczone. Naszych ostatnich dwóch zawodników mieliśmy w kat.wag.110,0kg.Mieczysława Podmokłego oraz w kat.wag.125,0kg. Krzysztofa Piwowara. Obaj wyciskali na swoim poziomie. Mieczysław Podmokły zaliczył 175,0kg i zajął ósme miejsce a Krzysztof Piwowar także ósme z wynikiem 165,0kg. Niespodziewanie zajęliśmy trzecie miejsce drużynowo na świecie z 51pkt.a Marek Markwat został najlepszym zawodnikiem wśród weteranów drugiej grupy. Wielkie brawa dla wszystkich naszych weteranów.

gregorterm

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 54 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1887
Gratulacje dla naszych zawodników :)

Staraj sie byc najlepszym w tym co robisz...

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 185 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9881
gratulacje dla wszystkich którym start wyszedł!jak równierz dla Wzorka za wspaniałą walke trzy razy sztanga w górze i trzy razy werdykt 1-2!
...
Napisał(a)
gregorterm Moderator
Ekspert
Szacuny 767 Napisanych postów 16172 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 292870


Nasi na Mistrzostwach Świata.

gregorterm

...
Napisał(a)
gregorterm Moderator
Ekspert
Szacuny 767 Napisanych postów 16172 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 292870


Krzysztof Bożyczko i Amerykanin Doan David.

gregorterm

...
Napisał(a)
gregorterm Moderator
Ekspert
Szacuny 767 Napisanych postów 16172 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 292870


Japończyk Minami Shigeki i na dalszym planie Amerykanin Doan David konkurenci Bożyczko Krzysztofa w kat.wag 110,0kg.

gregorterm

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 258
Gratulacje dla wszystkich w szczególności dla Pani Basi. Przygotowywała sie na medal i z nim wróciła. Widać,że z POVER KUZNIKA...
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pudzian dalej wielki czy nie??

Następny temat

Mistrzostwa Polski Weteranek i Weteranów w WL w 2009r.

electro
Polecane artykuły