gregorterm

...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Szacuny 0 Napisanych postów 515 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2122
Lesio już nie raz pokazał ak wspanisłym i sprawiedliwym jest sędzią i niejednego zawodnika uszczęśliwił. Sam jest zawodnikiem a jego wyciskanie pozostawia wiele do życzenia.Za minimalne błędy moim zdaniem powinno się przymykać oko śędzia jest po to by ocenić samo wyciskanie i określić cz w tym danym przypadku np lekkie poruszenie głową bo tak bym to nazwał w istotny sposób pomogło zawodnikowi w boju.(jeżeli pomogło?).Przepisy zreszta też pozostawiają wiele do życzenia - za dużo jest zakazów : podniesienie głowy;ruszenie stopą;ruszenie palcem czy wyciskanie z brzucha.Mnogość przepisów sprawia że sędziowie różnie je interpretują ,dla jednych jest błąd a dla drugich tego nie ma.No i większość nie wie gdzie jest mostek u człowieka.Pominę fakt że Polak dla polaka wilkiem-a może zazdrość ?
...
Jest możliwość wzięcia udziału w zgrupowaniu kadry w Spale. Koszt pobytu za jeden dzień 120,00zł.Doba zaczyna sie o 14.00 a kończy o 16.00 dnia następnego.

gregorterm

...
Panowie Weterani jak tam forma.

gregorterm

...
Widzę żę tu jakaś cisza i ubyło nam już kilku weteranów od pierwotnego zgłoszenia.

gregorterm

...
Mistrzostwa Świata w Wyciskaniu Sztangi Leząc – Bratysława 16-19.04.2008r.
Bratysława/Słowacja była stolicą najlepszych zawodników specjalizujących się w Wyciskaniu Sztangi Leżąc wśród Weteranów. Nasz Kraj reprezentowało dziewięciu zawodników w tym jedna zawodniczka Barbara Bawlik (40-49lat) która na czas nie uzyskała limitu wagi do 90,0kg.i mając 500gr.nadwagi musiała wystartować w kat.wag.+90,0kg. gdzie natrafiła na silna zawodniczkę z USA Ferrell Deborah i zaliczając tylko jedno podejście do ciężaru 117,5kg. zajęła drugie miejsce. W kategorii weteranów (40-49 lat)mieliśmy tylko jednego zawodnika Krzysztofa Bożyczko który w kat.wag.110,0kg. miał za przeciwników Mistrza Świata Amerykanina Doana Davida i Japończyka Minami Shigeki. Wszyscy trzej zawodnicy rozpoczęli od 265,0kg. i tylko zawodnikowi z USA podejście zostało zaliczone. W drugim podejściu Amerykanin spalił 270,0kg. Japończyk po proteście i decyzji jurii zalicza 265,0kg. a Krzysztof po raz drugi nie zalicza 265,0kg.werdyktem sędziowskim 2:1 odrywając głowę od ławki. W decydującym podejściu Krzysztof po raz trzeci powtarzał 265,0kg i tym razem podejście nie zostało zaliczone 2:1 nie dociągnął do końca prawej ręki i nasz zawodnik nie zostaje sklasyfikowany. Amerykanin zalicza w trzecim podejściu 272,5.kg. zostając Mistrzem Świata a Japończyk nie zalicza tego ciężaru z wynikiem 265,0kg.zajmuje drugie miejsce. Nasi zawodnicy stanowili najliczniejszą grupę wśród weteranów (50-59lat) gdzie mieliśmy siedmiu zawodników. Medalowe żniwo rozpoczął Antoni Kaliński który zbijał wagę do 56,0kg.i wywalczył tytuł Mistrza Świata z wynikiem 120,0kg.poprawiajac przy okazji Rekord Polski o 10,0kg.który należał do Czesława Kędziory. Drugi nasz zawodnik w tej kategorii Leszek Waśniowski także walczył dzielnie i z wynikiem 110,0kg. zajął drugie miejsce poprawiając swój rekord życiowy o 5,0kg. pokonując po pasjonującej walce odwiecznego rywala Białorusina Alexandra Moiseeva z którym dotychczas nie udało mu się wygrać. Grzegorz Leski musiał niestety zadowolić się tylko piątym miejscem zaliczył 150,0kg.W trzecim podejściu poprosił na sztangę 160,0kg. co dawało mu srebrny medal wycisnął sztangę ale niestety podejście nie zostało zaliczone 2:1. Dwóch naszych reprezentantów wystąpiło w kat.wag.100,0kg.i obaj stanęli na podium. Marek Markwat zalicza w pierwszym podejściu 230,0kg.w drugim 241,0kg.poprawiając Rekord Świata Jerzego Furmanka o 1,0kg.i w trzecim 242,5kg.ustanawiając nowy Rekord Świata Masters (50-59 lat). Wojciech Grabowski zdobył srebrny medal zaliczając tylko pierwsze podejście 220,0kg.Drugie do ciężaru 227,5kg.oraz trzecie do 230,0kg.niestety nie zostały zaliczone. Naszych ostatnich dwóch zawodników mieliśmy w kat.wag.110,0kg.Mieczysława Podmokłego oraz w kat.wag.125,0kg. Krzysztofa Piwowara. Obaj wyciskali na swoim poziomie. Mieczysław Podmokły zaliczył 175,0kg i zajął ósme miejsce a Krzysztof Piwowar także ósme z wynikiem 165,0kg. Niespodziewanie zajęliśmy trzecie miejsce drużynowo na świecie z 51pkt.a Marek Markwat został najlepszym zawodnikiem wśród weteranów drugiej grupy. Wielkie brawa dla wszystkich naszych weteranów.

gregorterm

...
Szacuny 1 Napisanych postów 54 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1887
Gratulacje dla naszych zawodników :)

Staraj sie byc najlepszym w tym co robisz...

...
Szacuny 0 Napisanych postów 185 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9872
gratulacje dla wszystkich którym start wyszedł!jak równierz dla Wzorka za wspaniałą walke trzy razy sztanga w górze i trzy razy werdykt 1-2!
...

Nasi na Mistrzostwach Świata.

gregorterm

...

Krzysztof Bożyczko i Amerykanin Doan David.

gregorterm

...

Japończyk Minami Shigeki i na dalszym planie Amerykanin Doan David konkurenci Bożyczko Krzysztofa w kat.wag 110,0kg.

gregorterm

...
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 258
Gratulacje dla wszystkich w szczególności dla Pani Basi. Przygotowywała sie na medal i z nim wróciła. Widać,że z POVER KUZNIKA...