Dokładna data i miejsce długo wyczekiwanych zawodów Masters Olympia zostały w końcu ustalone! Nie było ich w kalendarzu imprez od 2012 roku. W lutym 2022 Jake Wood wspomniał o tym, że będą one odbywać się ponownie, ale większość uznała to za plotkę. Teraz jednak na oficjalnym koncie Olympii na Instagramie podano, że impreza odbędzie się w dniach 25-27 sierpnia w BT Arena în Cluj Napoca w Rumunii. 

„MASTER OLYMPIA POWRACA! Po 11 latach nieobecności Masters Olympia powraca zarówno dla zawodników, jak i fanów, z ulepszoną wersją: edycja 2023 zaoferuje szansę na walkę o tytuł najlepszego zawodnika we wszystkich 10 kategoriachh IFBB Pro League na świecie! Data: 25-27 sierpnia 2023 r.”

Zawody Masters Olympia zostały stworzone przez Joe Weidera w 1994 roku. Odbywały się w latach 1994-2003, a następnie w 2012 roku. Vince Taylor jest rekordzistą pod względem największej liczby zwycięstw w Masters Olympia. Ma na swoim koncie w sumie ma ich sześć w latach 1996-2001. 

 

Kryteria uczestnictwa w Masters Olympia 2023

Oprócz daty powrotu Masters Olympia podano również kryteria udziału w zawodach. Aby zakwalifikować się do zawodów, kryterium wieku będzie wynosiło +40 lat dla kulturystów w kategoriach Wellness, Bikini, Fitness, Men's Physique, Men's Classic Physique, Women's Physique i Figure. W kategoriach kulturystyki mężczyzn, kategorii 212 mężczyzn i kobiet kryterium wieku wynosi +45 lat. Uczestnicy muszą przesyłać zgłoszenia wraz z dorobkiem sportowym, historią zawodów, w tym informacją o ostatnim pokazie, w którym zawodnik brał udział, oraz kontami w mediach społecznościowych. Nagranie wideo (nie dłuższe niż 1 minuta) i zdjęcia rzeczywistej sylwetki także są mile widziane.

Uczestnicy muszą wysłać zgłoszenie przed 10 kwietnia 2023 r. Organizatorzy opublikują listę zaproszeń 24 kwietnia 2023 r. Jay Cutler, Kevin Levrone, Lee Priest i zwycięzca Masters Olympia 2012 Dexter Jackson to tylko niektóre z nazwisk, które mogą się pojawić na scenie. Jesteśmy bardzo ciekawi, kto ostatecznie zdecyduje się na wzięcie udziału w tych zawodach.

Zwycięzcy Masters Olympia

 • 2012 – Dexter Jackson
 • 2003 – Claude Groulx
 • 2002 – Don Youngblood
 • 2001 – Vince Taylor
 • 2000 – Vince Taylor
 • 1999 – Vince Taylor
 • 1998 – Vince Taylor
 • 1997 – Vince Taylor
 • 1996 – Vince Taylor
 • 1995 – Sonny Schmidt
 • 1994 – Robby Robinson

Komentarze (6)
rarytas1

Fajniejsze wydarzenie niż samo MO

0
F1.08

Watpie aby Cutler sie pojawil. Nie ta forma musialby ostro zaczac sie kluc

0
lordknaga

Jay Cutler, Kevin Levrone, Lee Priest - z tego trio to imo cutler bylby cieniem samego siebie + ma firme z suplami i prowadzi ludzi za gruby szmal, wiec watpie ze wystartuje, jackson zyje tez jak typowy kowalski, ktory cwiczy i watpie ze wskoczyl by na grubsza bombe, levrone byc moze a priest napewno wystartuje, wyglada z nich wszystkich najlepiej i jest najbardziej pie****niety ze wszystkich, ze sie odpalic i wsytartowac w ifbb(npc) w ktorym ma dozywotniego bana %-) on i jackson sa z nich najbiedniejsi, juz jakis czas temu, priest zebral na necie, sprzedawal puchary i mial mega problemy psychiczne i finansowe, ktorych motorem napedowym byl jego problem z narkotykami a i jak by wsytartowal, to przyciagnal by sam swoim nazwiskiem, wiecej ludzi, niz 3 wyzej wymienionych i napewno nie obylo by sie bez kontrowersji. fajnie ze moze zglaszac sie kazdy no i musi dac swoje social media zeby wlodarze zobaczyli czy following sie zgadza xD

2
F1.08

Jackson biedny? Dexter? No nie wiem. Chalupe ma elegancka z tego co na filmach widac. Jezdzi Mercem SKlasa Coupe i chyba jakies zawody swoje nawet ma czy mial.

0
ASNF

wreszcie coś sensownego w świecie BB się dzieje!
Oby wypaliło.

0
lodzianin1

Elegancko jak ktoś wspomniał ciekawsze niż podstawowe mr.O

1