Otrzymujemy wiele pytań dotyczących nowej zawodowej konkurencji Elite Pro Masters, czyli zawodowych zawodników weteranów. Rzeczywiście, ulegając sugestiom środowiska, IFBB zatwierdziła wprowadzenie tej nowej konkurencji do kalendarza Elite Pro.

Znalezione obrazy dla zapytania IFBB Elite Pro Masters

Kto może ubiegać się o przyznanie Licencji Elite Pro Masters?

Wszyscy zwycięzcy w kategoriach weteranów na amatorskich Mistrzostwach Świata Weteranów oraz na mistrzostwach kontynentalnych

Zwycięzcy kategorii overall weteranów na innych zawodach międzynarodowych typu Diamond Cup.

Obecni zawodnicy Elite Pro (seniorów), którzy osiągnęli wiek weterana, także mogą startować w zawodach Elite Pro Masters.

Roczna składka członkowska dla Elite Pro Masters wynosi, tak samo jak dla seniorów, 150 EUR. Jeśli ktoś ma Kartę Elite Pro seniorów i już osiągnął wiek weterana, nie musi wyrabiać sobie dodatkowo Karty Elite Pro Masters i opłacać dodatkowych składek. Może startować w zawodach Elite Pro Masters na zwykłą Kartę Elite Pro, którą już posiada.

Na początek wprowadza się rywalizację Elite Pro Masters w następujących trzech kategoriach open:

Kolejne kategorie mają być sukcesywnie wprowadzane.

Jeśli chodzi o zawody, to póki co podano informację, że Mistrzostwa Świata Elte Pro Masters odbędą się w Tarragonie w dniach 6-8 grudnia br., a więc w połączeniu z amatorskimi Mistrzostwami Świata Weteranów. To słuszna decyzja, bo zwycięzcy amatorskich MŚ będą mogli od razu wystartować w Masters Pro, będąc w szczycie formy, a jednocześnie zapewni to wysoki poziom rywalizacji w Elite Pro Masters.

Tarragona zresztą tak się wszystkim spodobała (także naszym zawodnikom) po ubiegłorocznych MŚ Weteranów, że IFBB zdecydowała się na organizację w tym miejscu także Mistrzostw Świata Elite Pro seniorów (które wcześniej zaplanowane były w Benidormie) w dniach 1-3 listopada. Te Mistrzostwa będą obejmowały tylko trzy konkurencje męskie: kulturystykę open, fitness plażowe oraz classic physique.

Wynika z tego, że amatorski Puchar Świata, planowany na 1-3 listopada w Benidormie, także został przeniesiony do Tarragony.

Mistrzostwa Świata Elite Pro w kulturystyce do 90 kg odbędą się w dalekim Cancun w Meksyku w dniach 22-24 listopada, w połączeniu ze zwykłym turniejem Elite Pro, który będzie obejmował także fitness plażowe mężczyzn oraz trzy konkurencje kobiece: wellness, bikini i fitness sylwetkowe. Ale Mistrzostwa Świata Kobiet Elite Pro odbędą się gdzie indziej. Bliższych informacji jeszcze nie podano.

Ponieważ do tych jesiennych imprez zostało jeszcze wiele miesięcy, trzeba na bieżąco sprawdzać, czy nie zajdą jakieś dalsze zmiany.

Komentarze (0)