Przed dwudziestoczteroletnim Jeffem, kariera dopiero stoi otworem. Sportem interesował się od dzieciństwa, głównie wrestlingiem. Grał również w piłkę nożną i to z nią wiązał swoją przyszłość. Niestety, jego pierwszy profesjonalny mecz zakończył się zerwaniem ACL (więzadło krzyżowe przednie). Kontuzja odnowiła się jakiś czas później, co przekreśliło jego plany oraz uniemożliwiło wykorzystanie stypendium sportowego. Chociaż podnosić ciężary zaczął już w wieku 11 lat, to dopiero w tym trudnym okresie po kontuzji na poważnie zainteresował się kulturystyką. Po kilku latach intensywnych treningów wziął udział w swoich pierwszych zawodach, w których wygrał. Następnie już w IFFB Pro w kategorii Men’s Physique zajął pierwsze miejsce, stając się jednocześnie najmłodszym zwycięzcą. W 2016 i 2017 brał udział w prestiżowych zawodach Mr. Olympia. Wprawdzie nie zajął wysokiego miejsca, to jednak tuż po tym wydarzeniu, jego kariera nabrała tempa.

Zaczął pojawiać się w magazynach fitnessowych, jeździć po świecie i promować kulturystykę. Założył również własną markę odzieżową SeidWear i napisał książkę "Guide to the Aesthetics". Jeff często sam wspomina, że rozpoczął dbanie o sylwetkę, żeby zaimponować i podobać się dziewczynom. Teraz trenowanie i dążenie do idealnej budowy ciała stało się jego całym życiem. To wokół tego kręci się wszystko, co robi i planuje. Trudno jest mu wyobrazić sobie robienie czegoś innego. Jest konsekwentny i uparcie dąży do wyznaczanych sobie celów. Obserwując jego profil na Instagramie (3,5 mln obserwujących ) można zauważyć, że wiele kobiet jest oczarowanych Jeffem, a ich podziw jest przyjmowany przez niego z uśmiechem i zadowoleniem.

Oprócz sylwetki Jeffa w różnych odsłonach, na zdjęciach znajdziecie również różnego rodzaju wygłupy, charakterystyczne dla młodego wieku, co ukazuje Seide’a jako całkiem normalnego chłopaka. W treningach cardio, Seid preferuje różne formy HIIT, a sesje te wykonuje codziennie. Z planów treningów, o których czasami wspomina, widać wyraźnie, że stawia na maksymalny wzrost i symetrię sylwetki. Dieta Jeffa to czyste proteiny, zdrowe tłuszcze i dobre źródła węglowodanów. Ciało Jeffa Seida wygląda imponująco. On sam twierdzi, że ukształtował je naturalnie, ciężką, regularną i wieloletnią pracą. A Wy wierzycie temu chłopakowi z fryzurą jak z Dragon Balla lub Final Fantasy?

https://youtu.be/zk2lvS9wSvs