SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Mój FBW do oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1293

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 69 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 266
Witam.
Proszę o ocenę mojego planu fbw.
Staż: Początkujący
Cel: Masa

Właśnie skończylem trening ACT i chcę zacząć trening fbw.

Oto mój plan:

A :
Klatka piersiowa:
- Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce poziomej 3s (12-10-8)
Barki:
- Wyciskanie sztangi zza głowy 3s (12-10-8)
Tricepsy:
- Wąskie wyciskanie leżąc 2s (12-10)
Plecy:
- Podciąganie sztangielki w opadzie 2s (12-10)
- Ściąganie drążka/rączki wyciągu górnego w siadzie szerokim uchwytem(nachwyt) 2s (12-10)
Nogi:
- Wspięcia na palce ze sztangą 2s (12-10)
- Przysiady ze sztanga 2s (12-10)
Bicepsy:
- Uginanie ramion ze sztanga 2s (12-10)

B :
Klatka piersiowa:
- Wyciskanie sztangi na ławce skośnej-głowa w górę 3s (12-10-8)
Barki:
- Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia 3s (12-10-8)
Tricepsy:
- Wyciskanie „francuskie" jednorącz sztangielki w siadzie 2s (12-10)
Plecy:
- Podciąganie sztangi w opadzie(wiosłowanie) 2s (12-10)
- Ściąganie drążka/rączki wyciągu górnego w siadzie podchwytem 2s (12-10)
Nogi:
- Prostowanie nóg w siadzie 2s (12-10)
- Wspięcia na pace w siadzie 2s (12-10)
Bicepsy:
- Uginanie ramion ze sztangą na modlitewnikó 2s (12-10)

Mam jedną sztangielke do dyspozycji, dlatego większość ćwiczeń jest wykonywana sztangą.

Z góry dziękuje wszystkim za pomoc;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 80 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2162
Pytanie na początek posiadasz drążek do podciągania i ile masz lat ??

A :
Klatka piersiowa:
- Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce poziomej 3s (12-10-8)
Barki:
- Wyciskanie sztangi zza głowy 3s (12-10-8) 2s
Tricepsy:
- Wąskie wyciskanie leżąc 2s (12-10)
Plecy:
- Podciąganie sztangielki w opadzie 2s (12-10)
- Ściąganie drążka/rączki wyciągu górnego w siadzie szerokim chwytem(nachwyt) 2s (12-10)tu bym właśnie dał podciąganie na drążku szeroko zamiast tego 2s
Nogi:
- Wspięcia na palce ze sztangą 2s (12-10)
- Przysiady ze sztanga 2s (12-10) 3s
Bicepsy:
- Uginanie ramion ze sztanga 2s (12-10)

B :
Klatka piersiowa:
- Wyciskanie sztangi na ławce skośnej-głowa w górę 3s (12-10-8)
Barki:
- Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia 3s (12-10-8) Kontuzjogenne. Dal bym wyciskanie zolnierskie 2s
Tricepsy:
- Wyciskanie "francuskie" jednorącz sztangielki w siadzie 2s 12-10) w leżeniu i sztangą bym dał 2s
Plecy:
- Podciąganie sztangi w opadzie(wiosłowanie) 2s (12-10)
- Ściąganie drążka/rączki wyciągu górnego w siadzie podchwytem 2s (12-10) tu bym dał MC 2s
Nogi:
- Prostowanie nóg w siadzie 2s (12-10)
- Uginanie nóg w leżeniu 2s
- Wspięcia na pace w siadzie 2s (12-10)
Bicepsy:
- Uginanie ramion ze sztangą na modlitewnikó 2s (12-10) nie lepiej w staniu ??


to moje zdanie niech sie inni wypowiedzą
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 69 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 266
Pytanie na początek posiadasz drążek do podciągania i ile masz lat ??
A więc tak:
Mam 18 lat.
Posiadam drążek tylko,że bardzo słabo mi idzie podciąganie i zanim zaczne ćwiczyć na nim chciałem troche wzmocnić plecy na wyciągu.


- Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia 3s (12-10-8) Kontuzjogenne. Dal bym wyciskanie zolnierskie 2s
Hmm robiłem to ćwiczenie wcześniej i niemiałem z tym problemów, ale jak twierdzisz, że wyciiskanie żołnierskie będzie lepsze to tak zrobie;)

- Wyciskanie "francuskie" jednorącz sztangielki w siadzie 2s 12-10) w leżeniu i sztangą bym dał 2s
Ok to też zmienie

- Uginanie ramion ze sztangą na modlitewnikó 2s (12-10) nie lepiej w staniu ??

Hmm w staniu już mam w planie A więc w planie B dałem modlitewnik.

- Ściąganie drążka/rączki wyciągu górnego w siadzie podchwytem 2s (12-10) tu bym dał MC 2s
No własnie tu sie pojawia problem, bo czytałem, że martwy ciąg nie jest dobry dla osób początkujących i potrzebny jest do niego pas, którego nie posiadam.

Nogi:
- Prostowanie nóg w siadzie 2s (12-10)
- Uginanie nóg w leżeniu 2s
- Wspięcia na pace w siadzie 2s (12-10)

Uginanie nóg w leżeniu również dorzucę


Ilość serii też pozmieniam w poszczególnych ćwiczeniach.

ps. sory za błąd w słowie "modlitewnikó";)



Zmieniony przez - creative60 w dniu 2008-01-19 17:24:46

Zmieniony przez - creative60 w dniu 2008-01-19 17:25:46

Zmieniony przez - creative60 w dniu 2008-01-19 17:26:14

Zmieniony przez - creative60 w dniu 2008-01-19 17:26:51
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 80 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2162
- Uginanie ramion ze sztangą na modlitewnikó 2s (12-10) nie lepiej w staniu ??

Hmm w staniu już mam w planie A więc w planie B dałem modlitewnik.

to zostaw na modlitewniku i nie za uwarzyłem że dwa razy to samo radze mój błąd


i co do MC to możesz zamiast niego robić tak zwane dzień dobry z małym ciężarem

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 69 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 266
i co do MC to możesz zamiast niego robić tak zwane dzień dobry z małym ciężarem.
Ok spróbuje tego;) Rozumiem, że to martwy ciąg z małym cięzarem?
Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia 3s (12-10-8) Kontuzjogenne. Dal bym wyciskanie zolnierskie 2s
W planie A mam wyciskanie sztangi zza głowy i nie jestem pewien czy te ćwiczenia się nie dublują? Jak tak to co innego radzisz?

Prosiłbym o wypowiedzienie się na temat planu innych fachowców






Zmieniony przez - creative60 w dniu 2008-01-19 17:55:32
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 80 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2162
http://www.kulturystyka.pl/atlas/ 

tu masz wszystko opisane na temat danych ćwiczeń

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 69 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 266
Ok wielkie dzięki za pomoc i prosiłbym aby jeszcze ktoś się wypowiedział na temat planu;)
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 69 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 266
Sory, że się powtarzam, ale prosiłbym jeszcze raz aby ktoś się wypowiedział na temat planu
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

MASS- "wreckin"

Następny temat

czy dobrze rosnę?

electro
Polecane artykuły