SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

cos na pobudzenie nerwow??

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 21250

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
witam.jak niektorzy pamietaja jestem po wypadku samochodowym i mam uszkodzona gorna czesc splotu barkowego<bark,bic i tric nie dzialaja w pelni,prawie wcale>.Lekarz stwierdzil ze tylko czesc nerwow mam uszkodzona i ze lepiej mam poczekac i same sie zregeneruja i nic mi nie przepisal<ale to kwestia roku lub dluzej>,ale gdy wyszedlem ze szpitala to mialem przepisany nivalin w zastrzykach ale odstawilem bo to niby szkodzilo na glowe bo mialem krwiaka<juz usuniety> juz jest ok.a nivalin oddalem do apteki.moze ktos ma jakies pojecie na ten temat i zna jakis dobry lek w tabletkach lub w strzalach na pobudzenie albo regeneracje nerwow,chce zaczac leczenie na wlasna reke bo juz nie moge wytrzymac bez treningow,zrozumcie mnie i nie najezdzajcie ze samemu to glupota,ale jestem zdesperowany i nie wyobrazam sobie zycia bez silowni.prosze o jakies rozsadne wypowiedzi,najlepiej fachowcow a nie mlodzikow ktorzy nie maja o niczym zielonego pojecia.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Witam



Nie stosuj żadnych lekarstw bez konsultacji ze specjalistą, bo możesz sobie zrobić krzywdę i pogorszyć stan zdrowia. Jesteśmy daleko od tego by zalecać jakąkolwiek formę leczenia natomiast może warto zastosować akupunkture, oczywiście po uprzedniej konsultacji lekarskiej.


Akupunktura wywodzi się z Dalekiego Wschodu (Chiny, Japonia, Mongolia). Na dobrą sprawę nie ma naukowych dowodów świadczących o jej skuteczności, jednak jest stosowana w wielu krajach jako uzupełnienie medycyny konwencjonalnej. Polega ona na stymulowaniu miejsc na skórze lub części ciała z użyciem metalowych igieł, które mają pobudzić krążenie krwi.


Osoby, które stosowały lub stosują akupunkturę twierdzą, że :

-przywraca ona normalną równowagę fizjologiczną ciała;
-wzmacnia funkcje układu immunologicznego
-pobudza układ krwionośny i łagodzi ból;
-naprawia tkanki

Czy faktycznie tak się dzieje ? Tak jak pisałem, nie ma na to dowodów, jednak warto sprawdzić, gdyż zabieg ten nie jest inwazyjny i nie powinien zaszkodzić


Pozdrawiam





Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2018-01-20 08:31:25
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 6800 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 95263
No wiec tak: Z pewnoscia nie radze bawic sie swoimi nerwami na wlasna reke , bo skonczy sie to o wiele gorzej niz jest teraz.

Po 2 Co do regeneracji to zalezy jaki jest ich stan, ogolnie tkanka nerwowa ma bardzo słaba zdolnosc do regeneracji, dlatego jesli sa bardzo uszkodzone mozliwe bedzie , iz sprawna jak kiedys nie bedzie. Na twoim miejscu wybralbym sie do tego faceta i powiedział co jest grane i wszystkiego sie doklanie dowiedzial. W takich sprawach naprawde nic na wlasna reke.

OwneD

Off since 01-09-2010 r.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 4613 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 19327
nie dosc ze nic na wlasna reke to nic bez wiedzy i konsultacji z lekarzem.. chcesz zostac kaleka ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miczelx ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 907 Napisanych postów 35146 Wiek 84 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 814700
pomysl o akupunkturze, byc moze jestes jedna z osob podatnych na to wtedy przypuszczalnie jakis rezultat uzyskasz,
dobry specjalista w tej dziedzinie zwykle jest neurologiem wiec ewentualna kuracje lekami zaplanuje idealnie.

BO LEPIEJ BYSMY STOJAC UMIERALI NIZ MAMY KLECZAC NA KOLANACH ZYC!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 384 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8029
Skoro nie zdecydowali sie na zespolenie nerwów chirurgicznie, to ubytek nie powinien być duży . Inaczej same nie zregenerowałyby się właściwie. Na szczęście obwodowa tkanka nerwowa ma nawet niezłe zdolności do regeneracji - ale nie przyspieszałbym tego żadnymi lekami - w najgorszym przypadku taka ingerencja może skończyć się niedowładem -> spowodowanym właśnie przyspieszoną ale źle ukierunkowaną regeneracją.
A co do akupunktury to najlepsza jest w Waraszawie. Możesz spróbwać zadzwonić do Polskiego Towarzystwa Akupunktury i dopytać się jaki gabinet by Ci polecili. Tu masz linka:
http://www.ewitryna.nazwa.pl/akupunktura/ 
1

War is the only proper school for a surgeon.

Primum non nocere.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 3236 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 49504
ew zasiegnij porady u lekarza sportowego bo on inaczej patrzy na takie sprawy niz zwykly lekarz. ale na wlasna reke to nic
1

ILE BY NIE BYŁO TO I TAK JEST ZA MAŁO

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no probuje wszystkiego,teraz w piatek jade na 10 sesje akupunktury w Toruniu,pozniej jakas przerwa i znowu 10 razy,poprawa jest minimalna,reke moge unosic i do gory i na boki,dlon i przedramie mam w calosci sprawne,moge zgniadac i chwytac bez problemu,ale wlasnie najgorszy problem jest z bicepsem,tricepsem i barkiem.biceps troche dziala ale to moze 1/100 czesci tak samo bark niby moge unosic reke ale te miesnie nie sa widoczne.skora dziwnie wisi i myslalem ze jakos mozna to przyspieszyc,wyobrazcie sobie teraz ze takie cos was spotyka,tez byscie chcieli jak najszybciej zeby wszystko wrocilo do normy,przeciez w lewej rece mam tylko 34cm bo nie moge napiac a bylo 47cm,od 30 czerwca<dzien wypadku> te miesnie prawie wogole nie pracuja.dla kogos kto cwiczy to jest porazka

Zmieniony przez - gibon170 w dniu 2007-12-06 10:52:51
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5129 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 21510
a coś w kierunku rehabilitacji uderzałeś ?

eat and train, eat and train and never be the same again =D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
na rehabilitacje chodzilem caly czas, ale gdy zaczalem akupunkture to zabraklo czasu,w sumie chodze nawet troszke na silownie i cwicze bark samym gryfem...to jest porazka,ale zawsze jakies ruchy, i unosze powiedzmy 3kg w reku na boki i do przodu ta reka.a na rehabilitacji mialem tez jakies prady,ale to juz zamowilem na allegro jakies tam urzadzenie w stylu abgymica <nie wiem jak sie pisze> zeby jakos pobudzac te miesnie jak na rehabilitacji, bo to ma 80 programow w tym jakies rehabilitacyjne i chwytam sie wszystkiego co mozliwe

Zmieniony przez - gibon170 w dniu 2007-12-06 10:59:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5129 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 21510
nie wiem co to ale znalazłem na szybkiego poczytaj ja zmykam


Oszustwo na wagę zdrowia

Uszkodzenia mózgu i rdzenia kręgowego są nieodwracalne. Naprawę przerwanych połączeń nerwowych blokuje bowiem&#8230;nasz organizm. Jeśli tylko uda się go oszukać, sparaliżowani pacjenci będą mogli odzyskać kontrolę nad swoim ciałem.

autorzy:Artur Włodarski, Małgorzata T. Załoga

Wyobraźmy sobie, że chcemy się napić herbaty. Kelner stawia przed nami parującą filiżankę. Wyciągamy rękę, chwytamy za ucho, podnosimy do ust&#8230;Proste?&#8221; Tak proste, że na co dzień nie uświadamiamy sobie nawet, ile skomplikowanych i celowych ruchów trzeba wykonać, by móc się uraczyć złocistym płynem, nie rozlewając go, ani nie miażdżąc cienkiej porcelany. Wystarczy jednak skok na główkę do płytkiej wody, nagły silny stres albo wysiłek czy też podstępna choroba, by ta misterna sieć połączeń komunikacyjnych &#8211; wspaniały system sprzężeń zwrotnych, jakim jest nasz układ nerwowy &#8211; przestała działać prawidłowo.
Brak czucia i możliwości ruchu, pełna świadomość i takaż bezradność. Z tym muszą się nauczyć żyć ludzie sparaliżowani. Naukowcy od lat głowią się, jak zwrócić im kontrolę nad ciałem. I choc doniesienia o przywracaniu władzy w nogach czy protezach sterowanych myślą nadal brzmią niczym powieść scence fiction, wyniki najnowszych prac świadczą o tym, że odbudowa autostrad nerwowych w ludzkim kręgosłupie może pójść naszym naukowcom szybciej niż naszym drogowcom budowa tych asfaltowych.

Nie naprawiać, żeby nie zepsuć
Chociaż mózg jest jednym z najważniejszych organów naszego ciała, nie potrafi się skutecznie regenerować, czyli odbudowywać zużytych lub utraconych komórek, tak jak robią np. włosy, paznokcie, błona śluzowa macicy czy krwinki. Każde poważniejsze uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego (czyli mózgu lub rdzenia kręgowego) jest właściwie nieodwracalne. Dlaczego? Wydaje się, że organizm &#8222;rezygnuje&#8221; z możliwości naprawy za cenę ochrony integralności.. Gdyby mózg mógł się odbudowywać równie łatwo jak wątroba (nie mówiąc już o krwinkach), po każdym urazie dochodziłoby do masywnej reorganizacji połączeń nerwowych. Przy okazji odbudowy uszkodzeń mogłyby ulec wymazaniu także użyteczne szlaki mózgowe, nie mielibyśmy trwałych wspomnień, a być może także osobowości.
Dlatego ciało zabezpiecza się przed taką możliwością na wiele sposobów.
Pierwszy sposób to bariera biochemiczna krew - mózg lub krew - płyn mózgowo-rdzeniowy. Uniemożliwia ona transport makrofagów &#8211; ruchliwych komórek zdolnych m.in. do niszczenia bakterii chorobotwórczych. Regeneracja może zaś zachodzić tylko w tych tkankach, w których makrofagi gromadzą się i oczyszczają &#8222;pole działania&#8221; z martwych komórek &#8211; wykazały badania prowadzone przez izraelskich naukowców naukowców Instytutu Weizmanna w Rehowot. Przy uszkodzeniu ośrodkowego układu nerwowego makrofagi docierają tam za późno i jest ich zbyt mało, by zainicjować odbudowę.
Drugie zabezpieczenie to uaktywnianie komórek, które przerywają regenerację. Mechanizm ten odkryła Nurt Kalderon, uczona z Memorial Sloan-Kettering Cancer Center Centem Nowym Jorku.
Ostatni sposób to wydzielanie czynników blokujących odbudowę przez same włókna nerwowe w okolicy uszkodzenia. Białka, które w sposób naturalny występują w &#8222;koszulkach&#8221; ochronnych otaczających włókna nerwowe i blokują możliwość odbudowy.
Jednak to, co w przypadku mózgu można uznać za uzasadnioną &#8222;obronę&#8221; przed chaosem, w przypadku rdzenia kręgowego wydaje się raczej przypadkową pochodna ewolucji. Rdzeń jest odgrodzony od reszty ciała tą samą barierą co mózg. Jego uszkodzenia są więc podobnie traktowane przez układ odpornościowy i nie są naprawiane. Efekt &#8211; trwały paraliż.
Gdy przerwaniu ulegnie nerw obwodowy, makrofagi natychmiast gromadzą się w pobliżu miejsca uszkodzenia. To m.in. dzięki ich mrówczej pracy czyścicieli możliwe jest odzyskanie władzy w palcach po uszkodzeniu np. nerwu łokciowego. Skoro nerw obwodowy można skutecznie zespolić, to może to samo udałoby się z pęczkami nerwowymi w rdzeniu, gdyby udało się &#8222;oszukać&#8221; wspomniane wcześniej zabezpieczenia. Takie rozumowanie stanowiło początek prac kilku zespołów naukowych, które mogą się już dziś poszczycić pierwszymi obiecującymi wynikami.

Dobroczynne oszustwa
Izraelscy naukowcy pod kierunkiem prof. G. Millera Jonakaita poszli tropem makrofagów. Wpadli na pomysł, aby przenieść je z obwodowego do ośrodkowego układu nerwowego. Aktywowali te komórki w zdolnych do regeneracji neuronach nerwu kulszowego unerwiającego mięśnie kończyny tylnej. Gdy przenieśli makrofagi do włokien nerwów wzrokowych tych samych zwierząt, nerwy te zyskały zdolnośc regeneracji, której nie miały przedtem.
Prof. Kalderon zajęła się z kolei komórkami blokującymi regenerację. Stwierdziła, że naświetlanie promieniami Roentgena hamuje ich rozwój. W efekcie szczury sparaliżowane po przecięciu rdzenia kręgowego mogły po pewnym czasie ponownie poruszać kończynami, choc żaden osobnik nie powrócił do pełnej sprawności.
Tymczasem neurolodzy z Karolinska Institutet w Sztokholmie pod kierunkiem Heinricha Chenga wykorzystali to, że uszkodzone komórki nerwowe spoza rdzenia kręgowego mogą ponownie wzrastać, ponieważ nie produkują czynnika hamującego. Pobrali więc neurony z klatki piersiowej szczura i przeszczepili je w miejsce, gdzie rdzeń kręgowy był przerwany, tworząc coś w rodzaju mostka nad wyrwą.
Dr Schab i jego wspópracownicy wymyślili jeszcze inne rozwiązanie problemu &#8211; znaleźli sposób na zneutralizowanie działania białek hamujących odrastanie włokien nerwowych. Związali je z przeciwciałami nazwanymi IN-1. Po podaniu przeciwciał w niezniszczonych częściach szczurzych mózgów mózgów rdzeni kręgowych zaczęły kiełkować nowe, zdrowe włókna nerwowe, które zastąpiły zniszczone. Nowe połączenia pozwoliły szczurom na odzyskanie sprawności łap w niemal stu procentach. No, ale człowiek nie jest dużą myszą &#8211; zauważy ktoś słusznie. Dopóki doświadczenia z odbudową rdzenia kręgowego nie wychodziły poza laboratoria, łatwo było być sceptykiem. Od kilku lat w roli królików doświadczalnych występują jednak nie króliki czy szczury, lecz ludzie. Zdesperowani i gotowi chwycić się każdej, nawet najbardziej z pozoru niewiarygodnej możliwości. Najsłynniejszy jest niewątpliwie Christopher Reeve, który od czasu upadku z konia w 1995 roku jest całkowicie sparaliżowany.

Zdrowie w nosie
Aktor, który zasłynął rolami w czterech odcinkach &#8222;Supermana&#8221;, jest orędownikiem badań. Niegdyś imponujący odwagą na ekranie dziś podejmuje ryzyko w życiu. Z entuzjazmem wita każdą nową terapię. Dzięki nim po niemal 10 latach od wypadku może sam oddychać, odzyskał częściowo czucie w rękach i nogach, potrafi też, choć niezbyt wprawnie, poruszać palcami lewej ręki.
- Jest idealnym pacjentem. Zdeterminowanym, cierpliwym i odważnym &#8211; twierdzi dr Raymond Onders, który wszczepiał Reeve&#8217;owi rozrusznik przepony. Może to właśnie on będzie jednym z pierwszych kandydatów do terapii, która &#8211; jeśli wierzyć ekspertom z &#8222;Journal of the Rogal Socjety of Medicine&#8221; &#8211; powinna przynieść spektakularne efekty. Chodzi o leczenie komórkami, które każdy z nas ma&#8230;w nosie, a ściślej, w pobliżu włókien nerwowych łączących komórki węchowe z mózgiem.. Te niepozorne komórki na co dzień pełnią tylko (a może &#8222;aż&#8221;) funkcję podtrzymującą i odżywczą dla neuronów węchowych. Okazuje się jednak, że w szczególnych warunkach mogą przywrócić komunikację między dwoma odcinkami rdzenia kręgowego jak most przerzucony nad brzegami &#8211; wyjaśniał dr Geoffrey Raisman w &#8222;Timesie&#8221;.

Skąd wziąć nowe nerwy
Próby przeprowadzone na szczurach przeszły oczekiwania naukowców. Sparaliżowane zwierzęta odzyskały niemal całkowita sprawność &#8211; drapały, biegały, wspinały się. Skuteczność metody poznamy wraz z wynikami pierwszych testów na ludziach prowadzonych już w Australii. Niebawem podobne próby rozpoczną się w Wielkiej Brytanii, a być może i w Polsce. Naukowcom z Wrocławia, jako jedynym z niewielu na świecie, udało się wyhodować te superkomórki w laboratorium.
- Hodowla jest bardzo trudna &#8211; mówi dr Wojciech Fortuna z Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN. &#8211; Do tej pory sukcesem może się pochwalić zaledwie kilka ośrodków, m.in. w USA, Portugalii, Anglii i Australii. Tym bardziej cieszymy się, że nam również się to udało.
- Węchowe komórki glejowe tworzą swoiste rusztowanie ułatwiające właściwe odrastanie włókien nerwowych &#8211; opowiada prof. Włodzimierz Jarmundowicz, kierownik Kliniki Neurochirurgii AM we Wrocławiu. &#8211; Wierzę, że to jest metoda przyszłości. Pierwsze operacje z zastosowaniem węchowych komórek glejowych u pacjentów z uszkodzonymi rdzeniami kręgowymi planujemy mniej więcej za dwa lata. &#8211; ocenia profesor.
Tymczasem pierwsi pacjenci mogą już zaświadczyć o skuteczności innej opisywanej metody. Prowadzona w Instytucie Weizmanna terapia makrofagami, choć nie postawiła sparaliżowanych na nogi, pozwoliła im odzyskać czucie i częściową kontrolę ruchów. Melissa Holley &#8211; pierwsza pacjentka leczona tymi komórkami &#8211; w 1999 roku miała wypadek samochodowy. Kiedy jej ojcie dowiedział się, że już nigdy nie będzie chodziła, usiadł przy komputerze komputerze czytał wszystkie doniesienia, w których pojawiały się słowa &#8222;rdzeń kręgowy&#8221; i &#8222;regeneracja&#8221;. Po dwóch dobach surfowania natrafił na stronę Instytutu Weizmanna. Dziesięć dni później, dokładnie w swoje 19 urodziny, Melissa leżała na stole operacyjnym. Na filmie kręconym w trakcie kolejnych miesięcy widać, jak dziewczyna stopniowo wychodzi z paraliżu: najpierw napina mięśnie, potem podwija palce, a później zgina nogi w kolanach i ponownie uczy się chodzić.
Wśród pierwszych leczonych tą metodą był także Polak &#8211; Krzysztof Szefer. Już kilka miesięcy po zabiegu zaczął odbierać sygnały z żołądka, mięśni brzucha i pęcherza. Przed operacją nie czuł nic od sutków w dó. Po zastosowaniu eksperymentalnej terapii paraliż obniżył się o 15 cm. Także nogi zaczęły powoli odzyskiwać łączność z mózgiem.
Każde z tych doświadczeń stanowi milowy krok w badaniach nad regeneracją rdzenia kręgowego. Wszystkie razem skłaniają zaś do wniosku, że opracowanie skutecznej metody leczenia jego uszkodzeń jest kwestią czasu &#8211; twierdzi prof. Wise Young, neurochirurg z New York University Medical Center.

źródło: Wiedza i Życie, nr specjalny Medycyna Przyszłości

eat and train, eat and train and never be the same again =D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5129 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 21510
Jak leczono Supermana
Christpher Reeve stał się sławny po zagraniu tytułowej roli w filmie &#8222;superman&#8221; w 1976 roku. Był w pełni sił twórczych, kiedy 25 lipca 1995 roku uległ wypadkowi podczas zawodów jeździeckich. Upadek z konia spowodował całkowity paraliż &#8211; aktor nie mógł nawet samodzielnie oddychać. Od tamtej pory porusza się na wóżku inwalidzkim.
*Zaraz po wypadku wstrzyknięto mu metyloprednizolon i larazoidy &#8211; leki zmniejszające ryzyko wtórnego uszkodzenia rdzenia. Zapobiegają one &#8222;samobójstwu&#8221; uszkodzonych komórek i tym samym przerwaniu reszty połączeń nerwowych w rdzeniu.
*Nieprzytomnemu jeszcze Reeve&#8217;owi zrobiono tracheotomię &#8211; zabieg polegający na umieszczeniu w tchawicy rurki kierującej powietrze z respiratora wprost do płuc, z pominięciem górnych dróg oddechowych. W przeciwnym razie paraliż obejmujący całe ciało mógł doprowadzić do uduszenia.
*W 2000 roku, po długiej rehabilitacji polegającej m.in. na elektrostymulacji mięśni, Reeve zaczął poruszać palcami rąk i nóg. Elektrostymulacja (stosowana również w Polsce) jest odwróceniem tego, co zwykle dzieje się w organizmie.
Chcąc choćby kiwnąć palcem, musimy uruchomic odpowiednie mięśnie. Ich ruch wyzwalany jest przez impulsy elektryczne z komórek nerwowych &#8211; neuronów &#8211; znajdujących się z korze mózgowej zwanej ruchową. Skoro impulsy elektryczne z mózgu mogą pobudzić mięśnie, to podłączenie tych ostatnich do do elektrod powinno pobudzać odpowiednie miejsca w mózgu. I jak pokazał przykład Reev&#8217;a &#8211; pobudza. To, że elektrostymulacja poskutkowała dowodzi, że nie wszystkie połączenia w jego rdzeniu zostały przerwane. Pobudzanie obszarów kontrolujących poszczególne części ciała jest istotne, by mózg nie zdażył się &#8222;przeprogramować&#8221;. Każdy z nas posiada w korze mózgowej mapę własnego ciała. Komórki nerwowe kory są przyporządkowane różnym jego częściom. Gdy któraś ulegnie amputacji lub wskutek urazu rdzenia &#8222;odłączeniu&#8221; od mózgu, część komórek w mózgu zostaje bez pracy. Nie znosząc marnotrawstwa, kora mózgowa zaczyna się przeprogramowywać. Te zmiany mogą trwać wiele lat. Niepowstrzymywane potrafią uniemożliwić rehabilitację.
* W lutym 2003 roku wszczepiono aktorowi elektrody pobudzające nerwy odpowiedzialne za skurcz przepony. Przepona to główny mięsień oddechowy. Oddziela jame klatki piersiowej od jamy brzusznej. W czasie skurczu obniża się, zwieksza objętość klatki piersiowej i w efekcie umożliwia wdech (spokojny wydech nie wymaga zaangażowania mięsni &#8211; jest aktem biernym). Elektrody wszczepione Reev&#8217;owi zasilane są małą zewnętrzną baterią, z którą łączy je wiązka przewodów biegnących pod skórą. Operacja trwała 4 godziny. Dzięki niej aktor może nie tylko efektywniej oddychać, ale też wyraźniej mówić. Osiągnięcie pełnej sprawności oddechowej wymaga czasu, bo przepona &#8211; jak każdy nieużywany mięsień &#8211; zanika.
Aktor jest trzecią osobą na świecie poddaną takiej operacji.

źródło: j/w

eat and train, eat and train and never be the same again =D

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Panowie Pomocy Koleszka Ma Problem

Następny temat

połączenie mety z odżywkami

WHEY premium